Македонска фудбалска репрезентација

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
39.877
Поени од реакции
78.284

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
2.665
Поени од реакции
5.134
Во мојот коментар потенцирав дека среќата е во тоа што Косово моментално овој период посебно после почетокот на панедмијата не е во форма и дека 3 клучни играчи на репрезентација не одигра на овој натпревар. Не зборував за овој натпревар како се одвива настаните. Исто така, потенцирав дека коментарите дека косоварите не ги бива се нереални. Лично мислам за 4-5 години ке бидат страшна добра репрезентација
Jaс те разбирам шо ми велиш ама работата е тоа што тие се околности во фудбалот/спортот што тешко се контролираат...значи моменталната форма,повреди,болест...сепак фудбалерите се луѓе.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.570
Поени од реакции
55.260
Тромб ми се откачи дури ги читав имињата. Греота ради овие да пропуштат европско
Спреми се за нивно читање од Видара или Тони Стојановски. :kafence:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
8.733
Поени од реакции
7.727
Јас мислам ни одеше во прилог тоа што немаше публика вечерва, поточно подобро за нас шо немаше.
Ќе имаше големи провокации на трибините, а со тоа и врз Албанските играчи ќе се направеше поголем притисок.
Гарант ќе се десеше некој екцес, ќе се насобереа Балистите и ништо чудно поради некоја случка слична на натпреварот со Србија и Албанија и ќе му ја дадеа службено на Косоварите.

Грузија сметам дека се подобри од Косово оти секоја репрезентација е подобра од Косово моментално :)

Тоа е тоа, историска шанса имаме за вакво нешто, кој знае уште еднаш дали ќе имаме ваква прилика.
Мора да дадат се од себе, крв нека поплукаат на терен ако треба ама мора да се добие и Грузија :oeoeoe:
 
Член од
18 декември 2019
Мислења
293
Поени од реакции
646
Во среда треба 3-0 да ги згазат грузијците па нозете да им се тресат пред големото финале. ;)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
39.877
Поени од реакции
78.284
Во среда треба 3-0 да ги згазат грузијците па нозете да им се тресат пред големото финале. ;)
Демек нашиве знаат да играат јако кога се фаворити? :D
Баш обратно, треба нашиве 3-0 да изгубат, за овие од Грузија да се опуштат

Мрмињо Мајндгејмс
:D
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
3.583
Поени од реакции
4.157
Има реприза на 3ка моментално, во моментот кога Ристовски шутна и нивнион си даде автогол, косовариве почнаа да укаат и завиваат. И после некој ќе каже биле цивилизирани. :D
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.570
Поени од реакции
55.260
Последно уредено:
Член од
10 октомври 2011
Мислења
3.583
Поени од реакции
4.157

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.570
Поени од реакции
55.260
Веќе завршено. :(
Штета, си направија фешта со Џани пред хотелот со зурли и тапани, се надевам и Филипче не го видел сторито истотака. :icon_lol:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
39.877
Поени од реакции
78.284

Отворете live story кај Ристовски на Инстаграм, одма дур не завршило.

Прегледај го приврзокот 269965
:pos:
Транслејт за ние што не збориме чолисимо? :D

..него..ако овие слават..готови се, пораз против естонија не ни бега :D
 
Член од
14 април 2012
Мислења
26.021
Поени од реакции
42.961
Ви реков.

Дечкото е изгубен во просторот, и на крај таа не ја одбрани он како што се дереше Тони Стојановски туку уклиза некој од штоперите.

Време е за голман Албанец, pse jo?
Столе ја одбрани, во десна рака го удри. Како му испаѓаат топки од раце, никогаш нема да ми биде јасно.

Нема. Не ги бива за голмани. Најзиболно. :D

Инаку, имам пишано и претходно ама ќе пишам пак, Адеми е најдобриот играч што заиграл за Македонија после Пандев.

Братот е сува класа, сам може да држи цел среден ред, да не му беше оној скандал со допингот и да го заобиколеа повредите сега ќе беше клучна фигура во јак тим од топ 5 лигите без сумња.
Мамињо правеше сериозен притисок за братот да игра за Хрватска. Едноставно, човекот има око за талент. Ама самиот Адеми му кажал дека веќе одлучил да игра за Македонија.

На пример?
Шкендија нема голман албанец.
Катастрофа сме на таа позиција. Го имавме Дејан Стојановиќ ама он се одлучи за австриски пасош. Моментално брани за Middlesbrough.
Бро, доста е еден голман од Куманово.
 
На врв Bottom