Македонска фудбалска репрезентација

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
39.877
Поени од реакции
78.284
Столе со иста партија како против Грузија, цела утакмица срање, и по некое живо чудо ќе одбрани нешто во 93 минута чисто за тие што не ја гледале цела да мислат дека е мен оф д меч :D

Ќе кажев ист е ко борко..ама нема врска, борко е никола митревски за столе :D
 
Член од
27 јануари 2020
Мислења
158
Поени од реакции
92
Столе со иста партија како против Грузија, цела утакмица срање, и по некое живо чудо ќе одбрани нешто во 93 минута чисто за тие што не ја гледале цела да мислат дека е мен оф д меч :D

Ќе кажев ист е ко борко..ама нема врска, борко е никола митревски за столе :D
не бранеше столе против грузија
 
Член од
4 октомври 2018
Мислења
2.172
Поени од реакции
5.156
Сигурно ќошојте на таваните имаат фатено мувла, архивираните книги пајажина, троседи ако имаат евентуално се искинати по краевите, и кога ќе влезиш во вецето труе на неисчистено :D
Имам влезено во телевизијата и не си далеку од вистината барем во деловите каде што мене ме прошетаа, некои комоди и бироа од седумдес друга и пикавци оставени по тоа бирота и чат пат по некое шише со сомнителна течност. Кога шеташ по тоа ходниците имаш чуство дека се движиш низ напуштен објект
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
592
Поени од реакции
892
Ако продолжиме со ова темпо да тепаме нон-стоп може и трет шешир да ни се насмее за квалификациите на СП! :D Оооо Мрмеееуууу генијалецуу :icon_lol:
Шала на страна, за разлика од доста селектори што ги имаме, сакале признале или нејќеле Мрме си има солидна статистика.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
6.907
Поени од реакции
15.274
Ke bese uste poubedliv rezultatot da ne ja prodadoa Albancite


Sent from my iPhone using Tapatalk
Многу ми е мило кога гледам колку криво ви е, ти се плаче човече, дури и преку форум се осеќа.

Немаат сеа за што да се фатат, зљшто на секој можен фудбалски дел беа издоминирани и сеа мизеријата се пробива со коментари "huehue neli albancite cHe go prodadea."
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
6.405
Поени од реакции
4.480
Нападот многу искреира, а реализација катастрофа, па барем 5-6 реализации требаше да има, а не за малку ќе ги здрвеа 93та.....и се виде без пандев колку вредиме, падна многу нивото на игра без него..... Столе не е играч за големи натпревари, едино за принудна замена, шишковски е многу подобар голман
 
Член од
7 јули 2013
Мислења
960
Поени од реакции
4.988
Него шо ми текна, дајте да напрајме петиција да го вратиме Калински од пензија да коментира со Грузија. Нема подобро од тоа да се пласираме на ЕП со поезијата на кралот. :D


*ако е жив и здрав нормално
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
39.877
Поени од реакции
78.284
Него шо ми текна, дајте да напрајме петиција да го вратиме Калински од пензија да коментира со Грузија. Нема подобро од тоа да се пласираме на ЕП со поезијата на кралот. :D


*ако е жив и здрав нормално
Не верувам дека би се случило ова, ама ако веќе постои шанса..подобро АКО се пласираме на ЕП, повеќе би имало логика
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
9.599
Поени од реакции
11.401
Барди под итно да си бега од Шпанија, сместа.
Нека оди некаде каде што ќе го набилдаат малку, ќе го спремаат физички и тактички, со добар тренер.
Вака од прва Лајпциг/ЛајпцихЏониевка ми изгледа како топ дестинација за него.
 
Последно уредено:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
39.877
Поени од реакции
78.284
Што беше backstory-во на прославава иначе?

1602202412126.png
 
На врв Bottom