Македонска фудбалска репрезентација

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.317
"Очигледно македонците се осоколени после голот"

Па на толку албанци како да не бидеме..осоколени..hehehehehehehehe
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.813
Поени од реакции
15.735
Ajde be stisnete, mora da gi tepame drva se Slovencive.
ама не со ризична игра, боље и врабче во рака од гулаб на гранка...

ете пред малку на пример, му шутира на голманот во раце и веднаш они напад, рогни ја силно, подобро и преку гпл одколку контра да ни праат..
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.568
Поени од реакции
8.184
Добро бе, толку нема кој да влезе место Нестор?
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Колку е слаб овај Трајковски немам зборови..5 топки фати и сите ги згреши..продуктивност нула
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.317
Леле ако примиме гол сега...[DOUBLEPOST=1553463653][/DOUBLEPOST]Топ, заслужен бод.

Богами, задоволителен резултат е ова за нас.

Следни 2 утакмици играме со Полска и Австрија дома...а мислам дека дома не смееме да сметаме на пораз како опција без разлика што полјаците се три класи над нас.

Како и да е, добар старт (y)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.163
Поени од реакции
107.617
Ispici Mrme, se povlekovme posle golot, a realno imavme moznosti i kvalitet da ja svrtime. Ne mi se dopagja ova sto bodov go slavat ko svetsko da osvoile, ebate ne igras so Germanija pa bod da slavis... Ne deka e loso sto osvoivme bod ama mora mentalitetot da go smenime, dosta se zadovoluvame so " aj be mozese i poloso"...
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.056
Поени од реакции
4.031
Stole voopsto ne e siguren, mnogu pati izleguva na prazno..znam vaka i so Barsa pred 2 nedeli primi gol
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Трајковски многу е лош. Пандев да останеше можи и ќе збрцавме уште еден на контра. :)
Како и да е реални се 1-1 со оглед на тоа што спасивме чист гол во второ.
Сега Полска дома.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.568
Поени од реакции
8.184
Добро коа ќе се земе се на крај мораме да бидеме задоволни со нерешено, иако оваа Словенија реално е просек. Да бевме ниво погоре требаше да го искористиме ова со максимални 6 бода да ја чекаме следната утакмица, но сепак нема да бараме преку леб погача. Ипак ние сме Македонија, и одличен е податокот дека од два натпревари немаме пораз. Треба да се продолжи во исти ритам, да се работи на реализација и поголема координираност на терен. Мора да знаеме што играме, не смееме да делуваме како распашана команда у стилу рогни напред пошо не знаеш што да праиш со топката. Има капацитет, има потенцијал само да се доштимаат ствариве. Елмас е генијалец, се надевам дека ќе знае да избере клуб во кој ќе има шанса да блесне, а не да грее клупа. Само така и он самиот и Македонија ќе имаат бенефит.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom