Македонска фудбалска репрезентација

Член од
11 јануари 2014
Мислења
489
Поени од реакции
757
Мрме пак топла вода измислува.
Па почни со истиот состав со Летонија теле , Трајковски како крило, Ристовски бек.
Мора да го вади на полувреме Бејтулаи , ќе лапа црвен кај и да е.
Пандев слабо вечерва.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 

Tiveriopol

Струмичанец
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
937
Добро играме напред креираме шанси... Но само мене ми изгледа или играме со 5 играчи - Барди Елмас Ристовски Алиоски и Пандев... Друго статисти... За голот прво грешка на Даре па потоа позиционирањето на Бејтулаи... Мене не ми е јасно како може цело време да го игра Несторовски... Како играч минус сме со него. Мора измена Нестор - Трајковски... Тогаш ке добиеме на брзина и со некоја добра топка од средината ке го обрнеме резултатот. Не се ништо посебно Словенците само се за нијанса поспретни од нас. Тие си искористија една од двете шанси ние не...
 
Ф

Флеш

Гостин
Кратко сиже на нашата игра .....

Долга топка ,долга топка,фаул,испокарај се,пак жути,долга топка,уште еднаш пак долга топка,прими глуп гол,ајде пак одново долга топка ....

Несторовски е толкава крететенчина,го нема нигде,изгуби 100х топка,уште се расправа ....Златен Трајковски убаци го,овој тапава само за сабситут е рецикл ....
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Ништо посебно не е и Словенија. Мора да се смени формацијата и похрабро да се нападне. Можеби се кондиционо поспремни Словенциве.
Штета за пропуштеното.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Бејтулаи и Несторовски се црвени ако останат...
А и судијата каков критериум има ебате. Коа се расфрла мислиш на Франција ѕвездите ги фаулирале, или Чеферин ги гледа па ајде..
 
Ф

Флеш

Гостин
Ништо посебно не е и Словенија. Мора да се смени формацијата и похрабро да се нападне. Можеби се кондиционо поспремни Словенциве.
Штета за пропуштеното.
Точно така,бечкиве коњушари се баш нишо,дадоа гол на наша вина ....Само да смениме формација,ниски кратки пасови,трпение на држење топка и можеме до изедначување и пресврт,дај Боже,ако е можно ....[DOUBLEPOST=1553460460][/DOUBLEPOST]Несторовски останува :place::place::place::place::place::place::place::place:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.892
Поени од реакции
84.249
Oro zaigraa ili shota :icon_lol::icon_lol::icon_lol:
Bardi majstoreeeeeeee
Oро :D

Ова му е гимикот на Џани сега, сака да прави повеќе заеднички проллави, и во Лидс вака прави, само што тука не вежбале ништо изгледа :D[DOUBLEPOST=1553460995][/DOUBLEPOST]
Море на полувреме да се смени формацијата иначе го јадевме
Да се повторам.

Какви дупки имаме во одбраната тоа е надреално. Мораме обавезно да играме со четворица назад, пошто немам никаква доверба во оваа одбрана, прашање на време е кога ќе примиме гол ако Словенија продлжи да напаѓа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom