Лефкада

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.262
Поени од реакции
190
Сигурен си на Милос дека нема?
сеа тешко сегде се начекува ако отидеш касно


Sent from my iPhone using Tapatalk
Јас ко одев пред 2/3 год, немаше сигурно, барем не во Јуни.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.846
Поени од реакции
10.442
Јас ко одев пред 2/3 год, немаше сигурно, барем не во Јуни.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
епа така кажи
и јас коа бев пред едно десетина години немаше скоро на ниедна плажа


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.262
Поени од реакции
190
епа така кажи
и јас коа бев пред едно десетина години немаше скоро на ниедна плажа


Sent from my iPhone using Tapatalk
Значи не претходната, таа пред неа бев. Сакаш да кажеш дрка од претходната има?
Ако го мислеше тоа, кажи го, не глуми лудила.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.846
Поени од реакции
10.442
Значи не претходната, таа пред неа бев. Сакаш да кажеш дрка од претходната има?
Ако го мислеше тоа, кажи го, не глуми лудила.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
На Милос нема, на Агиофили исто тешко се начекува лежалка. Чадор, вода и превоз е задолжително за Лефкада.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Има на Милос лежалки од лани средина на јули. Јас баш 2-3 дена прсд да си одам ги ставија лежалките. Имаше и протест ама безуспешен.
 
Член од
5 август 2008
Мислења
557
Поени од реакции
180
Како е со паркинг во Агиос Никитас во Август?

Знам само дека не е дозволен влез по уличката со кола и дека треба да се паркира горе на магистрала. А смештајот ми е преку агенција одма на влезот во Агиос Никитас, ама претпоставувам дека штом има знак не смееш да влезеш ниту сантим внатре, а плус мислам дека и самата вила нема паркинг за туристи.

Каква е ситуацијата, дали лесно се доаѓа до паркинг место? Кај е најдобро да се паркира?
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Како е со паркинг во Агиос Никитас во Август?

Знам само дека не е дозволен влез по уличката со кола и дека треба да се паркира горе на магистрала. А смештајот ми е преку агенција одма на влезот во Агиос Никитас, ама претпоставувам дека штом има знак не смееш да влезеш ниту сантим внатре, а плус мислам дека и самата вила нема паркинг за туристи.

Каква е ситуацијата, дали лесно се доаѓа до паркинг место? Кај е најдобро да се паркира?
Со среќа нека ти е.
 
Член од
5 август 2008
Мислења
557
Поени од реакции
180
Со среќа нека ти е.
кај Пефкулија ке најде паркинг сигурно

Sent from my iPhone using Tapatalk
Де бе, до толку ли е страшно горе на патот да се најде саглам паркинг место.

Сите ли се укотвени на плажа у Агиас Никитас, нели идат на плажа со коли, навечер до Лефкас, па да начекаш на враќање од плажа место. o_O
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
кај Пефкулија ке најде паркинг сигурно


Sent from my iPhone using Tapatalk
Таму има и нудистичка плажа, нека се паркира и нека остане таму... :D:D:D[DOUBLEPOST=1563315357][/DOUBLEPOST]
Де бе, до толку ли е страшно горе на патот да се најде саглам паркинг место.

Сите ли се укотвени на плажа у Агиас Никитас, нели идат на плажа со коли, навечер до Лефкас, па да начекаш на враќање од плажа место. o_O
Ќе видиш како е кога ќе стигнеш...:pos::pos:
Јас би ти препорачал и во Лефкас да се паркираш...Си го јадел стапот веќе, нема враќање. Затоа постојат форуми, фб, сајтови, каде што можеш да прашаш пред да резервираш.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.348
Поени од реакции
24.998
Како е со паркинг во Агиос Никитас во Август?

Знам само дека не е дозволен влез по уличката со кола и дека треба да се паркира горе на магистрала. А смештајот ми е преку агенција одма на влезот во Агиос Никитас, ама претпоставувам дека штом има знак не смееш да влезеш ниту сантим внатре, а плус мислам дека и самата вила нема паркинг за туристи.

Каква е ситуацијата, дали лесно се доаѓа до паркинг место? Кај е најдобро да се паркира?
Ако немаш паркинг во вилата, малку заебано... јас паркирав на улица, буквално, таму на главниот пат има само еден паркинг (собира едвај 20 коли), друго све се паркира на улица, има редица од паркирани коли по цел Агиос Никитас и ептен се прави гужва особено за викенди. (и тоа ова ти го кажувам за почеток на септември, во август сигурно е дупло погужва).
Како и да е, на убаво место си сместен, Агиос Никитас е супер, ако одам нареден пат би барал сместување таму.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.846
Поени од реакции
10.442
Де бе, до толку ли е страшно горе на патот да се најде саглам паркинг место.

Сите ли се укотвени на плажа у Агиас Никитас, нели идат на плажа со коли, навечер до Лефкас, па да начекаш на враќање од плажа место. o_O
саглам?
биди среќен било каде ако се бутнеш
проблемот е што Милос влече мн луѓе па и остануваат до касно а некои буквално идат покасно ради зајдисонцето
како што некои идат навечер на шетња у Лефкас така па други доаѓаат у А. Никитас
секако дека ке најдеш паркинг ама ке ти требаат јаки живци и тоа секој ден


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.150
Поени од реакции
3.419
Многу глуп муабет. Немало место бла бла. Јас бев пред две години после 20ти јули и имаше место да ја паркираш. Некад на паркингот некад на улицата, ама имаше. Може нема да ти биде на 50 метри од вилата, ама нема да ти е ни далеку. Што го направивте вие местото. Ако не нека ја паркира у ГТЦ у гаража па да фатат пешки. Многу живци не знам ти шо, драпај си меот.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Многу глуп муабет. Немало место бла бла. Јас бев пред две години после 20ти јули и имаше место да ја паркираш. Некад на паркингот некад на улицата, ама имаше. Може нема да ти биде на 50 метри од вилата, ама нема да ти е ни далеку. Што го направивте вие местото. Ако не нека ја паркира у ГТЦ у гаража па да фатат пешки. Многу живци не знам ти шо, драпај си меот.
Ти сигурно си паркирал на угорницата пред Агиос Никитас. Јас во почеток на јуни бев и немаше место. Лани два пати бев, еднаш за до Милос, еднаш за до Агиос Никитас. Но отидов во 9 сабајле и за моја среќа најдов место.
 
Член од
5 август 2008
Мислења
557
Поени од реакции
180
Многу глуп муабет. Немало место бла бла. Јас бев пред две години после 20ти јули и имаше место да ја паркираш. Некад на паркингот некад на улицата, ама имаше. Може нема да ти биде на 50 метри од вилата, ама нема да ти е ни далеку. Што го направивте вие местото. Ако не нека ја паркира у ГТЦ у гаража па да фатат пешки. Многу живци не знам ти шо, драпај си меот.
Па нормално бе дека не барам паркинг до вила или одма на влезот во Агиас. Било каде горе по патот после Агиос Никитас на некое разумно пешачење од 500м до 700м.

И онака ќе терам јужно на плажите од Агиос Никитас. На враќање од плажа оставам кола горе на пат одма штом ќе видам гужва и после пешки до вила.

Не ни планирам да се приближувам со кола кај влезот во Агиос Никитас у гужвите барајќи паркинг.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom