Лефкада

Член од
5 септември 2016
Мислења
8
Поени од реакции
1
Кои плажи ми ги препорачувате,според Вас кои се поубави.
 
Член од
4 јуни 2016
Мислења
438
Поени од реакции
365
Некој да има одено со кола од Агиос Никитас до Агиофили да сподели каков е патот, дали е прооден со кола, има нема дупки? Ќе одам со релативно ниска кола.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Некој да има одено со кола од Агиос Никитас до Агиофили да сподели каков е патот, дали е прооден со кола, има нема дупки? Ќе одам со релативно ниска кола.
Не ти препорачувам да одиш со кола. Лош е патот.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.892
Поени од реакции
10.517
дупки или кривини?

нешто планирам за во Септември....ако се сложат коцките...
дупки, карпи...
може да остаиш картер или да скинеш гума недај боже
ради тоа многу идат со бродче


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

MadA@FakA

Black&White
Член од
4 август 2006
Мислења
1.046
Поени од реакции
104
Дечки, неколку прашања за Агиос Никитас (за некој кој не е со кола и се надева дека ќе најде скутер за рентање):
- од Агиос Никитас, до Катизма, ми се чини дека е далеку за пешки. Може да се оди до таму со скутер, добар е патот?
- исто, добар е патот од Агиос Никитас до Порто Катсики за со скутер?
- уствари ме интересира, до кои се подобри плажи може да се иде од Агиос Никитас со скутер?
Затоа што пешки не гледам некоја друга опција освен Милош.. ако грешам поправете ме слободно :)
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.354
Поени од реакции
25.033
Дечки, неколку прашања за Агиос Никитас (за некој кој не е со кола и се надева дека ќе најде скутер за рентање):
- од Агиос Никитас, до Катизма, ми се чини дека е далеку за пешки. Може да се оди до таму со скутер, добар е патот?
- исто, добар е патот од Агиос Никитас до Порто Катсики за со скутер?
- уствари ме интересира, до кои се подобри плажи може да се иде од Агиос Никитас со скутер?
Затоа што пешки не гледам некоја друга опција освен Милош.. ако грешам поправете ме слободно :)
До Катизма е ок патот, ваљда можеш да одиш со скутер, имаш удолница/угорница ама ќе успееш... До Порто Катсики не ти препорачувам со скутер, многу е заебан патот, со кола (рентакар) го возев, на враќање дури ме стемни и пошо сакав да го видам тој руфтоп бар (заборавив како се викаше на врвот, но препорачувам да го посетиш), на враќање го згрешив патот. Имаш многу заебани кривини до Порто Кацики и поради тоа патот изгледа бескрајно долг, иако на гугл мапс ќе ти покаже смешна дистанца во километри, не е воопшто за потценување.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Дечки, неколку прашања за Агиос Никитас (за некој кој не е со кола и се надева дека ќе најде скутер за рентање):
- од Агиос Никитас, до Катизма, ми се чини дека е далеку за пешки. Може да се оди до таму со скутер, добар е патот?
- исто, добар е патот од Агиос Никитас до Порто Катсики за со скутер?
- уствари ме интересира, до кои се подобри плажи може да се иде од Агиос Никитас со скутер?
Затоа што пешки не гледам некоја друга опција освен Милош.. ако грешам поправете ме слободно :)
До Катизма има и автобус, а ножеш и со скутер. Паркинг е 5€ за цел ден.
До Порто Катцики е добар патот, само што има кривини.
Егремни не можеш, освен со брод. Милос можеш со чамец или пешки.
Агиофили, Мегали Петра се лоши патчињата, не ти препорачивам ни со скутер, а каму ли со кола.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.398
Некој да има одено со кола од Агиос Никитас до Агиофили да сподели каков е патот, дали е прооден со кола, има нема дупки? Ќе одам со релативно ниска кола.
Сфаќаш дека патот од Агиос Никитас е до ВАСИЛИКИ, после има друг пат до Агиофили... Исто како да прашаш каков е патот од Скопје до Оревче.

А овој ботов Марик му вратил Лош е патот, не ти препорачувам да одиш :facepalm: А со што одат луѓето до Василики од западната страна уствари, со едрилица?
Читате ли уопште што прашуваат луѓево? Никој не предочи прашањето какво е, сте пишале карпи и дупки имало по патот.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Сфаќаш дека патот од Агиос Никитас е до ВАСИЛИКИ, после има друг пат до Агиофили... Исто како да прашаш каков е патот од Скопје до Оревче.

А овој ботов Марик му вратил Лош е патот, не ти препорачувам да одиш :facepalm: А со што одат луѓето до Василики од западната страна уствари, со едрилица?
Читате ли уопште што прашуваат луѓево? Никој не предочи прашањето какво е, сте пишале карпи и дупки имало по патот.
За патот пред плажата зборувам, боту.
 

MadA@FakA

Black&White
Член од
4 август 2006
Мислења
1.046
Поени од реакции
104
До Катизма има и автобус, а ножеш и со скутер. Паркинг е 5€ за цел ден.
До Порто Катцики е добар патот, само што има кривини.
Егремни не можеш, освен со брод. Милос можеш со чамец или пешки.
Агиофили, Мегали Петра се лоши патчињата, не ти препорачивам ни со скутер, а каму ли со кола.
А до Пефкули плажата има автобус? Тие што минат од Лефкос - Агиос Никитас (и обратно) би требало да им е успат, ама не ја пишува на возниот ред што го најдов на нет..
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
А до Пефкули плажата има автобус? Тие што минат од Лефкос - Агиос Никитас (и обратно) би требало да им е успат, ама не ја пишува на возниот ред што го најдов на нет..
Нема мислам. Плажата е меѓу Агиос Никитас и Лефкас.
 
Член од
4 август 2012
Мислења
48
Поени од реакции
58
А до Пефкули плажата има автобус? Тие што минат од Лефкос - Агиос Никитас (и обратно) би требало да им е успат, ама не ја пишува на возниот ред што го најдов на нет..
Нема да ти треба превоз од Агиос Никитас до Пефкулија, блиску е, километар ипол...ама не вреди според мене да се иде на таа плажа, премногу камења во вода. Милос/Катизма/Порто Кацики ти се задолжителни, за каваликефта/мегали петра би ти препорачал да ги избегнеш поради патот, па кое ебење е тоа човече, за назад не дај боже да има коли од спротива...за рентање скутерчиња во агиос има колку ти душа сака
 

Kajgana Shop

На врв Bottom