Лефкада

Дискусија во форумот 'Грција' започната од Олимпија, 26 март 2013.

 1. Bonnie and Clyde

  Bonnie and Clyde

  Член од:
  12 декември 2010
  Мислења:
  5.224
  Допаѓања:
  4.031
  и тунелот може да се избегне ако се оди од друга страна
  како и да е со кола си цепите до крај
  според мене најдобро е во градот да се сместите ама тоа е индвидуално
  на некој и во Агиос Никитас ке му е топ зашто е блиску до плажите  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 2. Dimitrovski

  Dimitrovski

  Член од:
  1 август 2016
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Дали може некој да ми даде контакт од некоја вила на Лефкада?
  И да ми препорачате на кое место е најдобро да бидеме сместени?
  Ви благодарам
   
 3. Bonnie and Clyde

  Bonnie and Clyde

  Член од:
  12 декември 2010
  Мислења:
  5.224
  Допаѓања:
  4.031
  тоа од вас зависи
  според мене е најдобро во градот, навечер за шетња да не палиш кола а ипак поблиску до добрите плажи е  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Staeseng му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Емкаа

  Емкаа крофни од драго.

  Член од:
  14 мај 2008
  Мислења:
  3.545
  Допаѓања:
  5.649
  Колку кошта изнајмување скутер на Лефкада?
   
 5. Рунчев

  Рунчев Esi mi dobaaar

  Член од:
  29 мај 2007
  Мислења:
  1.206
  Допаѓања:
  134
  Зависи на колку денови го земеш, но по 10е најчесто

  Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
   
  На Емкаа му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Vori

  Vori СИСЬКИ ДВИГАТЕЛЬ ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Член од:
  23 март 2009
  Мислења:
  5.864
  Допаѓања:
  4.070
  Секаде е просек 10/20 евра .... Рачунај и фул резервоар у цена кога ќе враќаш ....Обавезно дозвола ...
   
  На Емкаа му/ѝ се допаѓа ова.
 7. batitit

  batitit

  Член од:
  27 јуни 2018
  Мислења:
  41
  Допаѓања:
  84
  За десет евентуално велосипед, генерално е 28/30 барем низ Василики, може евро две поефтино да се договориш ако го земаш на повеќе дена
   
  На Krstev му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Рунчев

  Рунчев Esi mi dobaaar

  Член од:
  29 мај 2007
  Мислења:
  1.206
  Допаѓања:
  134
  Абе шо, 50 можда. Иди у Нидри секаде ти е 10е за 3+ денови.
  И тоа со пун резервар гориво не е точно. Никој не проверува ко го враќаш, ниту некаде стои со колку го зимаш.

  Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
   
 9. batitit

  batitit

  Член од:
  27 јуни 2018
  Мислења:
  41
  Допаѓања:
  84
  25 или 28 платив , толку беше и на другите места низ селото за еден ден за скутер, го земав оти несакав да кршам кола до една плажа со прилично лош пат
   
 10. Bonnie and Clyde

  Bonnie and Clyde

  Член од:
  12 декември 2010
  Мислења:
  5.224
  Допаѓања:
  4.031
  најверојатно зависи од периодот многу
  за 30е крај на август се зима она на 4 тркала као и да се викаше


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 11. Рунчев

  Рунчев Esi mi dobaaar

  Член од:
  29 мај 2007
  Мислења:
  1.206
  Допаѓања:
  134
  Може да е така нешто 125, 150сс или четирицикл, или па дека еден ден

  Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
   
 12. Aleksandar91

  Aleksandar91

  Член од:
  16 април 2014
  Мислења:
  4.067
  Допаѓања:
  4.094
  15-20 evra
   
  На Krstev му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: