Лефкада

Член од
15 јули 2007
Мислења
785
Поени од реакции
209
што конкретно те интересира за Лефкас?
за хотелот побарај се ревјуа на трип адвисор


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ке сум таму со агенциа и ке има 1 ден без програма за прошетуване. Интересирам се, дали има плаж во близина ? Што има да се види таму и моге ли од Лефкас со мегуградски бус да се оди во Нидри, Василики или до некои од убавите плажи на острова ?
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
6.324
Поени од реакции
5.269
Ке сум таму со агенциа и ке има 1 ден без програма за прошетуване. Интересирам се, дали има плаж во близина ? Што има да се види таму и моге ли од Лефкас со мегуградски бус да се оди во Нидри, Василики или до некои од убавите плажи на острова ?
има плажа Гирас(Кастро) на 20мин пешачење од кај што ке си сместен, малку подоле има и друга, лесно се наоѓа зашто е спроти железниот мост што ја поврзува Лефкада и од таму ке дојдете на островот
автобуси има редовно, а главната автобуска станица е надвор од центарот на крајот од марината
убаво поморско градче е па вреди да се прошета
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
785
Поени од реакции
209
има плажа Гирас(Кастро) на 20мин пешачење од кај што ке си сместен, малку подоле има и друга, лесно се наоѓа зашто е спроти железниот мост што ја поврзува Лефкада и од таму ке дојдете на островот
автобуси има редовно, а главната автобуска станица е надвор од центарот на крајот од марината
убаво поморско градче е па вреди да се прошета
Има ли автобус кои оди до некои од овие плажи ?
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
6.324
Поени од реакции
5.269
Има ли автобус кои оди до некои од овие плажи ?
мислам не
ама одете си такси, преблиску е значи
автобус имате за Катизма и Милос, кога ке се симете у Аг Никитас можете со бродче до Милос за да не идете преку планина ама па така останувате без преубавиот поглед


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
785
Поени од реакции
209
мислам не
ама одете си такси, преблиску е значи
автобус имате за Катизма и Милос, кога ке се симете у Аг Никитас можете со бродче до Милос за да не идете преку планина ама па така останувате без преубавиот поглед


Sent from my iPhone using Tapatalk
Каква е цената на автобус од Лефкас до Катизма или Милос? Колко време е патот до таму ?
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
6.324
Поени од реакции
5.269
Каква е цената на автобус од Лефкас до Катизма или Милос? Колко време е патот до таму ?
за ова врска немам несум одел со автобус а ни на сајтот нема цени
до Аг. Никитас мислам за 15 мин а до Катизма неверувам побеќе од 25


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

liberij

ТЕРИРЕМ
Член од
3 април 2012
Мислења
1.678
Поени од реакции
426
може ли некој да препорача агенција или ако е подбро во сопствена режија ве молам за некоја насока...:)
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
6.324
Поени од реакции
5.269
може ли некој да препорача агенција или ако е подбро во сопствена режија ве молам за некоја насока...:)
прочитај наназад има интересни искуства
според мене сопствена режија и во градот само барање смештај, праќај мејлови и ценкај се


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
785
Поени од реакции
209
за ова врска немам несум одел со автобус а ни на сајтот нема цени
до Аг. Никитас мислам за 15 мин а до Катизма неверувам побеќе од 25


Sent from my iPhone using Tapatalk
Благодарим за инфото !
 
Член од
5 септември 2016
Мислења
8
Поени од реакции
1
Ве молам накратко објаснување за Лефкада (цени,плажи и колку денови се потребни за да ги поминеш плажите).
Ако имате и контакт од хотели ве молам споделете ги.
 
Член од
12 јули 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дали може некој да ми каже колку време се патува од Скопје до Лефкада (агиос никитас) со автобус ? и дали има лежалки на сите плажи или да си носам чадор за сонце?
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
6.324
Поени од реакции
5.269
Дали може некој да ми каже колку време се патува од Скопје до Лефкада (агиос никитас) со автобус ? и дали има лежалки на сите плажи или да си носам чадор за сонце?
има лежалки на сите плажи
за времетраето на патот најточно ке ти кажат од агенцијата со која ке идеш зашто најверојатно нема директно да возат за Лефкада туку од кај Игуменица за да поминат покрај Парга и Врахос доколку имаат патници за таму


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.237
Поени од реакции
161
има лежалки на сите плажи
за времетраето на патот најточно ке ти кажат од агенцијата со која ке идеш зашто најверојатно нема директно да возат за Лефкада туку од кај Игуменица за да поминат покрај Парга и Врахос доколку имаат патници за таму


Sent from my iPhone using Tapatalk
На Милос нема, на Агиофили исто тешко се начекува лежалка. Чадор, вода и превоз е задолжително за Лефкада.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
6.324
Поени од реакции
5.269
На Милос нема, на Агиофили исто тешко се начекува лежалка. Чадор, вода и превоз е задолжително за Лефкада.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Сигурен си на Милос дека нема?
сеа тешко сегде се начекува ако отидеш касно


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
На врв Bottom