Лефкада

Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.049
Поени од реакции
14.935
Некој што бил на Лефкада да сподели каков е патот за патување до таму?

Конкретно мислам, каков е патот кога ќе завртиш онде кај Солун десно, каков е патот натаму? Пошто нигогаш не сум патувал на тој дел. Автопат ли е? Има ли патарини и како се движат? Убав ли е како кога одиме (пример) надоле накај Атина?
Дел од автопатот го возев деновиве. од Кожани до Игуменица порано имаше 2 патарини, сега се 4. Вкупно околу 7 евра. Имаш околу 40 тунели само на овој дел, плус тие према Солун. Таму имаш уште една патарина на ридот кај тунелите
10 км пред Игуменица имаш магистрале пат према југ, доста добар. Сум го возел до парга, а надолу незнам каков е, но во суштина немаш проблем со патиштата во Грција
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.019
Поени од реакции
10.707
Дел од автопатот го возев деновиве. од Кожани до Игуменица порано имаше 2 патарини, сега се 4. Вкупно околу 7 евра. Имаш околу 40 тунели само на овој дел, плус тие према Солун. Таму имаш уште една патарина на ридот кај тунелите
10 км пред Игуменица имаш магистрале пат према југ, доста добар. Сум го возел до парга, а надолу незнам каков е, но во суштина немаш проблем со патиштата во Грција
Надоле е нов автопат ама ограничување е 100 ма да нема да вози по него нешто многу
 

Kajgana Shop

На врв Bottom