Креатин (дискусија, препораки, совети)

Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
Не земај такви скапи шекерчиња бе,пробај ја следнава шема : whey протеин,глутамин,креатин и декстроза.Подобра комбинација на суплементи нема.
Хорсот не е силен, туку најсилен креатин кој воопшто е произведен. Тешка комплексна материја што е добиена со врзување на миљарда супстанци..
 
Член од
14 јануари 2011
Мислења
262
Поени од реакции
97
Хорсот не е силен, туку најсилен креатин кој воопшто е произведен. Тешка комплексна материја што е добиена со врзување на миљарда супстанци..
Дечкото бараше препорака за гејнер,а не прашуваше дали е силен хорсот.:tapp: И хорсот не е посебен вид креатин,туку мешавина na 3 креатини како етил естер,кре-алкалин и креатин малат.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
Дечкото бараше препорака за гејнер,а не прашуваше дали е силен хорсот.:tapp: И хорсот не е посебен вид креатин,туку мешавина na 3 креатини како етил естер,кре-алкалин и креатин малат.
Во ред. Нека биде така. Се надевам те разбра колективот на џим почетници.
 
Член од
9 октомври 2010
Мислења
191
Поени од реакции
29
Za obicen kreatin smrden skapan trista polemiki kobozem koj znae so e offfff a i Horsov mn rastele muskuli abe kade beee rastat morkovi rastat ,prvo nemoze da raste muskulot ako ne e dovolno nahranet znaci prvo jaka hrana pa whey pa horce, horsot samo pumpa krv vo muskulot i nisto poveke najbitnoto e so sto e taa krv i kolku hranlivi materii ima za nov rast na muskulot kreatin kako kreatin voda ke se nadues ako si na nego samo ako prekines ke osetis malce deka nemas sila i nisto fazla prodolzuva rabotata i zaebancijata vo zivotot.....
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Не би се согласил.
Креатинот е штетен за оние кои имале проблеми со панкреасот, луѓето што имаат прележано жолтица не смеат да го конзумираат!!!

Тоа се хемии, ако не вежбате нема ефект, не е само да се пие и преку нож да се стане напумпан.
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
42
Поени од реакции
1
Не би се согласил.
Креатинот е штетен за оние кои имале проблеми со панкреасот, луѓето што имаат прележано жолтица не смеат да го конзумираат!!!

Тоа се хемии, ако не вежбате нема ефект, не е само да се пие и преку нож да се стане напумпан.
Isto kako alkoholot .. :D isto kako i cigarite za astmaticarite .. i isto kako steroidite za onie so srcevi bolest.. :D aa ako si zdrav.. prav.. kolku e steten ? :S:S
 
Член од
16 мај 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
druze ..sakam da stavam nekoe kilo plus.. kreatinov pomagat ili...
 
Член од
1 октомври 2010
Мислења
368
Поени од реакции
30
kreatinot e mnoguuu mnoooguu dobar ama ne si prajte filmovi da lezite i da zimate reba mn vezbanje za nego !!!!! a najdobra dosega kombinacija spored mene ti e CREATIN PROTEIN I nekoj topac..toa se funkcionira u smisol deka proteinot ti zamenue nekolku obroka dodeka kreatino te odrzuva za vreme na treninzi a topacot te prai voda....ako me prasuete mene kao da odjdes do bikoviden izgled !!!!! MAVAJTE HORMONI I NE MU JA MISLETE I ANABOLIK AMA PREKU APOVI NE U MUSKUL KE bidete iznenadeni so ke se desava so vas
 
Член од
9 октомври 2010
Мислења
191
Поени од реакции
29
kreatinot e mnoguuu mnoooguu dobar ama ne si prajte filmovi da lezite i da zimate reba mn vezbanje za nego !!!!! a najdobra dosega kombinacija spored mene ti e CREATIN PROTEIN I nekoj topac..toa se funkcionira u smisol deka proteinot ti zamenue nekolku obroka dodeka kreatino te odrzuva za vreme na treninzi a topacot te prai voda....ako me prasuete mene kao da odjdes do bikoviden izgled !!!!! MAVAJTE HORMONI I NE MU JA MISLETE I ANABOLIK AMA PREKU APOVI NE U MUSKUL KE bidete iznenadeni so ke se desava so vas
Momce greska si preku igla e daleku pobezbedno neznam koj ti kazal apovite ili oral steroidite stetat na dziger bubrezi i slicno iglata odma odi vo organizmot bez da se prerabotuva
 

Noorotic

пецач на риби
Член од
22 февруари 2011
Мислења
892
Поени од реакции
383
druze ..sakam da stavam nekoe kilo plus.. kreatinov pomagat ili...

не.. креатинот е за сила за време на тренинг,... јес да ке стаиш со тоа некое кило ама тоа ке биде вода ... не ти треба ако сакаш да качиш маса, земи некој гаинер или концетрат протеин 40%
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
kreatinot e mnoguuu mnoooguu dobar ama ne si prajte filmovi da lezite i da zimate reba mn vezbanje za nego !!!!! a najdobra dosega kombinacija spored mene ti e CREATIN PROTEIN I nekoj topac..toa se funkcionira u smisol deka proteinot ti zamenue nekolku obroka dodeka kreatino te odrzuva za vreme na treninzi a topacot te prai voda....ako me prasuete mene kao da odjdes do bikoviden izgled !!!!! MAVAJTE HORMONI I NE MU JA MISLETE I ANABOLIK AMA PREKU APOVI NE U MUSKUL KE bidete iznenadeni so ke se desava so vas
Прекрасен начин за да убиеш некој.
Самиот креатин си бара 3-4 литри вода , плус топачите дехидрираат - без 7-8 литри дневно ќе си направиш камен во бубрег или диабетис инсипидус.
А хормони не препорачувам во никој случај , очигледни причини - не се ствар со која сакате да си играте освен ако неќете да завршите без тестиси .
 

Doktor1

Doktor
Член од
3 јули 2010
Мислења
364
Поени од реакции
73
Прекрасен начин за да убиеш некој.
Самиот креатин си бара 3-4 литри вода , плус топачите дехидрираат - без 7-8 литри дневно ќе си направиш камен во бубрег или диабетис инсипидус.
А хормони не препорачувам во никој случај , очигледни причини - не се ствар со која сакате да си играте освен ако неќете да завршите без тестиси .
без тестиси незнам, ама без бубрези сигурно, какви ли уште коментари нема да причиташ, убиствени комбинации, се надевам дека никој нема да го послуша....
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Можда е малце офтопик, али дали сте ја слушнале причата за типот со стероиди у јајца шо се пукал ?
По дебилна ствар озбилно не сум слушнал до сеа.....

Иначе околу ова срањево кретини ова она, глеам у последно време доста деца на моја возраст и помали се палат на тоа. Се пуцаат со стероиди,кретини и што уште не а 90% од нив сум сигурен дека не ги внесуваат правилно, и се трујат безвезе. Ќе напумпаат демек мускул, а сила ко на 6 годишно дете имаат. Не сум зимал никад нит планирам. Неам некое кизнае какво тело, али пристојно сум граден за моја возраст... Сеа у последно време малце се запуштив па пуштив стомак, али ништо страшно. xD
 
Член од
26 декември 2008
Мислења
608
Поени од реакции
236
Супер е да се вежба природно и е вистински здраво, но со креатинот се
постигнува повеќе но има некои мани на пример може да ви ги запуши вените, да
ве остави без здравје и сл.
Јас вежбам гимнастика, најдобро е да се вежба со сопствената тежина без тегови,
вежбање со тегови со голема тежина е убивање на сопственото здравје,
за разлика од вежбањето со својата тежина со кое се постигнува вистинска еластичност,
подвижност, издржливост, сила и кондиција.
Затоа што оние кои земаат креатин или нешто
слично или пак вежбаат со тегови за гради на пр од 80 или повеќе кг и сите вежби ги прават со
голема тежина и да вежбале повеќе години немаат ни брзина, ни еластичност ниту голема подвижност,
и неможат да истрчаат ни 200 метра, ако имате некој другар што се бави со бодибилдинг сериозно,
речете му да се тркате на 100 метра и ќе видите каква кондиција и сила има.
 
Член од
19 ноември 2009
Мислења
499
Поени од реакции
84
Креатининот многу штети на бубрезите, подобро не експериментирај, има начини како да се користи и заедно со одредена храна
--- надополнето: May 31, 2011 1:25 PM ---
Висок креатинин во крвта води до дијализа...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom