Креатин (дискусија, препораки, совети)

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Мене креатинот не ми даде никакви резултати,едноставно не ми делуваше воопшто.Зборам за креатин монохидрат,сега пред некое време земав Horse Power,искористив неколку дозерки,ама поради повреда на рамото моментално паузирам.
Не знам, ама креатин монохидрат важи за најбезбеден и најздрав. Барем така сум читал. Чим нема ефект, батали го, работи си "природно".
 

Doktor1

Doktor
Член од
3 јули 2010
Мислења
364
Поени од реакции
73
значи едно е креатин друго е креатинин правете разлика!!
Сложено е да се објаснува, сепак внесувањето на креатин влијае на креатининиот, тоа е како активна форма во организамот, не е баш исто ама пак истоа е :D
 
Член од
6 февруари 2009
Мислења
496
Поени од реакции
462
Сложено е да се објаснува, сепак внесувањето на креатин влијае на креатининиот, тоа е како активна форма во организамот, не е баш исто ама пак истоа е :D
значи колега не е исто!
 

Biljbilj08

1987
Член од
19 ноември 2011
Мислења
698
Поени од реакции
312
Сакам да си зеам креатин и протеин да качам некое кило+,... и еве на пример ке качам 4-5 кила и коа ке ми завршат креатинот и протеинот ке ги изгубам тие 4-5 кила што сум ги качил или не?
 
П

Паган-др

Гостин
Сакам да си зеам креатин и протеин да качам некое кило+,... и еве на пример ке качам 4-5 кила и коа ке ми завршат креатинот и протеинот ке ги изгубам тие 4-5 кила што сум ги качил или не?
Ако продолжиш да вежбаш ќе ти останат, ако прекинеш со вежбање колку брзо си ги качил толку брзо и ќе ги симнеш.
 

Biljbilj08

1987
Член од
19 ноември 2011
Мислења
698
Поени од реакции
312
Ако продолжиш да вежбаш ќе ти останат, ако прекинеш со вежбање колку брзо си ги качил толку брзо и ќе ги симнеш.
ни на сон нема да ми текне да престанам да вежбам:)
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Несакам ни да ја гледам таа тема,доволно дискутирав со Стеф Ангел и доволно протестирав....едноставно,ѓубре е тоа бре,фрлете ги тие отрови!
 
M

Muranyi

Гостин
Несакам ни да ја гледам таа тема,доволно дискутирав со Стеф Ангел и доволно протестирав....едноставно,ѓубре е тоа бре,фрлете ги тие отрови!
Постирај еден доказ дека креатинот е штетен,на било каков начин по човечкиот организам.
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Постирај еден доказ дека креатинот е штетен,на било каков начин по човечкиот организам.
Ќе осетиш сам на своја кожа,кога ќе се свиеш на стари години коа нема да можеш кафе да држиш,го преоптоваруваш срцето бе ејјј заслепени сте вие со тој креатин,се шо даваш вишок работа на срце бубрези све е лошо,ја намалуваш долговечноста! Не ми е целта да прекорувам и што било,малце ми се прекорувањата од мајка ми шо е нутриционистка шо коа спомнам било какви суплементи ме погледне накосо ...баталете,најдобро природни извори на енергија,а не прашоци!
 

Biljbilj08

1987
Член од
19 ноември 2011
Мислења
698
Поени од реакции
312
Леле, кој ве лажел бе тоа демек ако пиеш хемија сеа после кога ке остареш ке ти висело кожа ке си бил дебел ова она...
Глеј го Шварценегер сеа каков е, како секој обичен старец а иначе се пукал и со стероиди и со хормони
images.jpg
 

Castor

Ќесеџија
Член од
2 мај 2012
Мислења
481
Поени од реакции
960
Јас имам лошо искуство со креатин.Додека вежбаш е одличен,едноставно друг човек си,али а престанеш два три месеца готово.Еве на 25 години имам стомак ко 50 годишен чика.Многу лошо...Се е вода,ќе те надува,ќе игледаш одлично,ќе ти даде ефект ко да си вежбал 6 месеци за месец ипол,ама после ако прекинеш тешко тебе.Никогаш повеќе,барем за мене.
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Јас имам лошо искуство со креатин.Додека вежбаш е одличен,едноставно друг човек си,али а престанеш два три месеца готово.Еве на 25 години имам стомак ко 50 годишен чика.Многу лошо...Се е вода,ќе те надува,ќе игледаш одлично,ќе ти даде ефект ко да си вежбал 6 месеци за месец ипол,ама после ако прекинеш тешко тебе.Никогаш повеќе,барем за мене.
Жив доказ .....добро шо си престанал,продолжи со природно! ;)
 
O

Orion.

Гостин
Јас имам лошо искуство со креатин.Додека вежбаш е одличен,едноставно друг човек си,али а престанеш два три месеца готово.Еве на 25 години имам стомак ко 50 годишен чика.Многу лошо...Се е вода,ќе те надува,ќе игледаш одлично,ќе ти даде ефект ко да си вежбал 6 месеци за месец ипол,ама после ако прекинеш тешко тебе.Никогаш повеќе,барем за мене.
Стомакот не ти е од креатинот...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom