Кој е насловот на песнава? (Барам песна)

Член од
5 декември 2009
Мислења
439
Поени од реакции
66
Некој да има линк од цела емисија од The John @ 103ка ?
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.867
Поени од реакции
1.315
Пред некој ден ја слушнав, вака иде песната: сите знаат зошто тагувам, сите знаат џабе сокривам.
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Го барам саундтракот од македонскиот филм "Големата вода"... пред некој ден го побарав на Јутуб и видов дека тој што го барам беше отстранет и неможев да го најдам, само другиот беше таму (зашто има 2 песни во филмот)
Дали некој го има на компјутер или знае каде можам да го најдам??
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.127
Поени од реакции
34.963
Го барам саундтракот од македонскиот филм "Големата вода"... пред некој ден го побарав на Јутуб и видов дека тој што го барам беше отстранет и неможев да го најдам, само другиот беше таму (зашто има 2 песни во филмот)
Дали некој го има на компјутер или знае каде можам да го најдам??
Јас го имам оригиналното ЦД. Ако успеам да го најдам, ќе се обидам да ги прикачам некаде.
 
Член од
3 август 2012
Мислења
431
Поени од реакции
1.012
Значи барам една песна повеќе од 4 години веќе, и тоа ја имав слушнато на ЦД кое го вртеше една моја цимерка, значи мал милион пати ја имам слушнато песната а никогаш не дознав кој и е авторот ниту кој ја изведува, ниту ништо, сеуште и памтам дел од стиховите, пее девојка, и по интернет пробував да ја најдам и каде ли уште не, и не успеав, ама еве сега пак ми текна, и тука ќе прашам. Значи текстот и одеше некако:
„Уште една нова искра доаѓа од својот дом, расте таа пак во мене..“ итн. Песната не е нешто посебно, ама многу често ми се увртува во глава и сакам да знам која е. Ако некој ја препознае, ве молам споделете, ако не у Све за Љубав ќе пријавам. :cuc:
 

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
987
Поени од реакции
503
ќе пробам да објаснам :S Значи песнава ја слушнав на радио у кола кај 12и нешто . Црнец ја пее со така умерен -среден ритам
целиот ритам и мелодија беше како на Waves сличен .Знам нешто се пееше и за девојка ,и имаше стих нешто on the flor нешто така ај ако му текнува некој хаха нека каже ако знае :P[DOUBLEPOST=1403028123][/DOUBLEPOST]
ќе пробам да објаснам :S Значи песнава ја слушнав на радио у кола кај 12и нешто . Црнец ја пее со така умерен -среден ритам
целиот ритам и мелодија беше како на Waves сличен .Знам нешто се пееше и за девојка ,и имаше стих нешто on the flor нешто така ај ако му текнува некој хаха нека каже ако знае :P
edit
mi tekna :DD https://www.youtube.com/watch?v=mCA_673KAZo Stolen Dance
 
Последно уредено:

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.615
Поени од реакции
31.821
Песнава ја барам и под дрво и под камен, во уба верзија ако е снимена воопшто :D

 
Член од
6 декември 2011
Мислења
2.027
Поени од реакции
3.357
Македонска забавна песна мислам дека е од поновите, од прилика вака оди текстот:
Зарем има некој на небо
што топло те чува и мисли на нас
Зарем има некој....


Машки вокал, дали ја знае некој?
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.127
Поени од реакции
34.963
Македонска забавна песна мислам дека е од поновите, од прилика вака оди текстот:
Зарем има некој на небо
што топло те чува и мисли на нас
Зарем има некој....


Машки вокал, дали ја знае некој?
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.345
Поени од реакции
75
луѓе стара е песнава,ми текнува дека има само "Келнеер едно пиво и не ме гледај криво" мк рап...кој зане нека ми ја пише
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.123
Поени од реакции
9.978
Ај некој што дума португалски да ми каже која е песнава?
http://picosong.com/PKSB/
Ја слушнав на радио и снимив дел, ама ништо не можам да разберам. :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom