Кој е насловот на песнава? (Барам песна)

Macedalien

Вонземјански Администратор
Член од
6 февруари 2005
Мислења
10.103
Поени од реакции
246
Вака сеа : барав тема од ваквов калибар бидејќи на сите ни се случува да не знаеме нешто или да не ни се достапни информациите од некоја песна којашто случајно ќе ја слушнеме или на радио или во дискотека но таква тема нема... Темава е, значи, наменета за сите оние коишто бараат наслов на песна којашто им е непозната а којашто сакаат да ја имаат во нивната музикотека.

Лично, пред неколку дена, слушнав едно парче коешто го барам одамна и го снимав. Повелете, слушнете го и доколку некој знае за која песна се работи (Наслов и Исполнител) - би ви бил благодарен да ми кажете за да ја најдам. За да ја слушнете песната кликнете тука.

Поздрав,
Macedalien
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Исечокот го симнав па го препратив на сајт кај што помагаат за вакви ствари. Се надевам ќе помогнат.

Патем, еве го request-от.
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
578
Многу лошо се слуша, дали е со мобилен снимено или кај мене звучниците не се добри?
 

Macedalien

Вонземјански Администратор
Член од
6 февруари 2005
Мислења
10.103
Поени од реакции
246
Со мобилен е снимено.

Патем, Кискино, фала ти за иницијативата и се надевам дека ќе можат да стаат коментари за да ја најдам...

Кој друг ако не Acid :

 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Не е DJ Tiesto - La Noche, туку Coca Y Villa - La Noche.

Имаш уште добри траки од овие:


 
S

StormRage

Гостин
За ова работа купи си сони ериксон и да е жив Track ID најсекси работа убедливо најмногу помага :) иии ако некому му требит нешо снимајте и праќајте ќе видам како ојт :)
 
Член од
27 јануари 2008
Мислења
1.611
Поени од реакции
83
Може тука да прашам дали некој може да ми помогне да ја најдам песната али незнам како е насловот :) значи денеска помеѓу 2-3 ја слушав, оди нешто since i saw you last time, i hold you :pipi::pos2: незнам точно, мислам дека е хаус, девојка пее ... ве молам пп или тука пишете најголем поззз :smir:
 

merlin

Мадридистика...
Член од
29 јуни 2006
Мислења
543
Поени од реакции
119
Незнам како се вика една песна... која се вртеше на Операција Триумф, на шпицата од шоуто... не е Love Generation туку една друга. Дали беше од Abba или од друг е незнам.
Ако се сети некој нека пише.
 

Црвено

Am I pissin' u off-fa-fa?
Член од
12 септември 2007
Мислења
1.227
Поени од реакции
81
Цела вечност ја барам песнава од Smut:
"Ова е за вас, моите пријатели, мојата фамилија, за вас, се дур имам јас ова е за вас, моите пријатели, мојата фамилија, за ваас!".
Anybody, help?
 

krstenik

first things first
Член од
24 август 2009
Мислења
525
Поени од реакции
21
како се вика онаа една..... нешо вака идеше:
Тато купи ми точак .... Тато купи ми точак! -ваљда тоа е рефренот
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.265
Поени од реакции
3.475
како се вика онаа една..... нешо вака идеше:
Тато купи ми точак .... Тато купи ми точак! -ваљда тоа е рефренот

Хахах веројатно мислиш на Rage Against the Machine - Killing in the name of.
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.906
Поени од реакции
468
како се вика онаа една..... нешо вака идеше:
Тато купи ми точак .... Тато купи ми точак! -ваљда тоа е рефренот
Хахах веројатно мислиш на Rage Against the Machine - Killing in the name of.
На таа мисли.
Ја имаат преработен Џенерис,нешто срања а У. Тапа ми е.
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
175
Еј како се вика онаа што пее на некој чуден португалски или шпански „ели ели оооо“ и цела песна се состои мање више од тоа. Женско пее.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
11.585
Поени од реакции
14.921
Еј како се вика онаа што пее на некој чуден португалски или шпански „ели ели оооо“ и цела песна се состои мање више од тоа. Женско пее.
не знам али пред оргиналот на колена!!


:icon_lol:
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
175
не знам али пред оргиналот на колена!!


:icon_lol:
хааааа Брена ѕвер :icon_lol:
Фор д рекорд, ако на некој друг му затреба, го најдов насловот на песнава во коментарите, ама не знам од кој е пошо има премногу преработки а оригинално е престара. Eligibo (Uma Historia de Ifa) се вика :D
 
На врв Bottom