Коронавирус (COVID-19) - Општа дискусија

Член од
3 мај 2019
Мислења
17.755
Поени од реакции
9.558
Таман овие две недели ке расте бројот на заболени, па наредните две недели нема да има ниту еден регистриран новозаболен....имунитет на "СТАДОТО"овци ќе си го стекнеме(уживанција, нека мислат другите држави)...и...правец сите на 5 јули на гласање:)
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Не е лошо вакви дезинформации и ширење паника да се санкционираат од модераторите на темава.
Да бевме подложни на паника инаку ќе се однесувавме..Кај нас паника се одразува единствено на потрошувачка на тоалет...
Јас да се прашувам многу се поопасни постовите со негирање на опасноста од вирусот.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.056
Поени од реакции
12.536
Да бевме подложни на паника инаку ќе се однесувавме..Кај нас паника се одразува единствено на потрошувачка на тоалет...
Јас да се прашувам многу се поопасни постовите со негирање на опасноста од вирусот.
Па се приметува дека добар дел уживате во паниката што си ја кревате меѓусебно.
Ако мислиш дека со паничење ќе завршите работа некаква,терајте.

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.925
Поени од реакции
7.854
Cel sdss zarazen ili potencialno zarazen a tie site ko pijana za stap, "mora izbori", se cudam za kaj se brzaat, stvaro ne mi e jasno.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Па се приметува дека добар дел уживате во паниката што си ја кревате меѓусебно.
Ако мислиш дека со паничење ќе завршите работа некаква,терајте.

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
Нене, погрешно се разбравме...се согласувам дека тоа што најмалку ни треба е непотребна паника и непроверени вести. Муабетот ми беше дека на оваа тема има многу различни информации и многу различни ставови.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.812
Поени од реакции
15.735
Cel sdss zarazen ili potencialno zarazen a tie site ko pijana za stap, "mora izbori", se cudam za kaj se brzaat, stvaro ne mi e jasno.
паметот им е само во брзи избори бидејќи времето работи ПРОТИВ нив... не може вечно задолжување и популизам, а економската криза расте со вирусот... башка им смета опозициски технички министер, посебно што чачка и апси во белото, а таму има доста нивни луѓе замешано...
Едино добро што можеби од ова лошотија ќе излезе е ако некој од партиските глаучи го окрка од вирусот посериозно, па веќе да заврши диктатурата во партијата.... како бе само кај нив нема фракции, сите се како волови впрегнати со маски на очите да не гледаат ни лево ни десно...
Европа си има големи домашни дома проблеми, инаку до сега ќе добиеја шлаканица...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.692
Не е лошо вакви дезинформации и ширење паника да се санкционираат од модераторите на темава.
Како што можеш да видиш низ темава, досега ги погодив скоро сите бројки кои ги објавив уште пред да излезе во медиумите. Не сум од вчера на форумов, модератор сум со години и знам кога треба да се објави нешто или не.
Плус, нели не постои вирус? Што ќе паничиш?

Инаку, голем број од случаите се асимптоматски, а само мал дел имале изразени симптоми.
Веројатно ваква била ситуацијата и порано, само што штедеа на тестови и заболените не беа албанци со 70 члена во најтесен круг на семејството.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.553
Поени од реакции
52.343
Само да напоменам, имате и ваква тема.

 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.144
Поени од реакции
35.169
Не е лошо вакви дезинформации и ширење паника да се санкционираат од модераторите на темава.
Човекот само сподели што слушнал од свои извори. Ти можеш ова да си го сфатиш како сакаш.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.056
Поени од реакции
12.536
Како што можеш да видиш низ темава, досега ги погодив скоро сите бројки кои ги објавив уште пред да излезе во медиумите. Не сум од вчера на форумов, модератор сум со години и знам кога треба да се објави нешто или не.
Плус, нели не постои вирус? Што ќе паничиш?

Инаку, голем број од случаите се асимптоматски, а само мал дел имале изразени симптоми.
Веројатно ваква била ситуацијата и порано, само што штедеа на тестови и заболените не беа албанци со 70 члена во најтесен круг на семејството.
Ајде најди еден пост МОЈ каде тврдам дека не постои вирусов.
Ова важи за тебе и за оној дебилон што ме цитирал погоре.
Ако најдеш,цитирај ме и ќе исчезнам за стално од темава,воедно и ќе ти/ви се извинам.
Во спротивно очекувам истото од вас.

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Пиши пропало на целава контрола што ја имаат кога дојдовме во ситуација во последниве два дена да имаме повеќе починати од ШПАНИЈА....нцнцнц...Вчера Италија имаше 170 новозаразени а и ние не сме далеку од таа бројка да ги стигнеме....70 проценти од кластерите ги знаеле...Е тие 30 други лом ке направат....Има ли поголема навреда во лице да те гледа и лаже....Али па политичари се што да се очекува друго.
 
Последно уредено:
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Луѓе многу е јасно ако има многу поголема бројка дека нема да ја објават. Замислете да кажат има 200 заболени...ќе забранат и прелетувања преку МК :)
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698
Да имаше 900 ќе се дознаеше одма.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom