Кладилница (Генерална дискусија)

B

Beginner

Гостин
Прегледај го приврзокот 268142

Мојата кладилничарска сабота во една слика.
Видов цела одбрана им е повредена ама пак ја ставив нели Халанд игра за нив. Ама изгледа баш денес му го погодивме денот кога ќе промашува. Вечер "вадење" на Интер 1-1 и 4+ и Челзи 2-2 и 4+ :D
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Бундес лигата заедно со шведските лиги е веројанто најлоша лига за играња фиксови. Не се сеќавам кога последен пат сум ставил бет таму а да не е Баерн. Освен Баерн се друго е тешка боранија, не се знае ни кој пие ни кој плаќа.
 
Член од
25 јануари 2010
Мислења
62
Поени од реакции
15
Halmstad - Ljungskile - 1 ( живо 1.7 )


Халмштад треба да го обезбеди второто место пред Јонкопингс. Совршено време да го стори тоа пред домашните навивачи против Јунгскиле.

Ја имам и 1 п.п. 2.7
 
Последно уредено:
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
ВБА - Челзи овер 3.5, коеф 2.57 на Бет365.

Челзи треба да го добие овој натпревар, ВБА е сигурно меѓу двете најслаби екипи во лигата, но коефициентот на двојка е мизерен. Ќе одам со овој нешто поризичен бет, одбраната на ВБА беше крш на првите два натпревари, плус и успеа да прими два гола во купот против Брентфорд. Не гледам како не би примила неколку голови и од Челзи кои офанзивно делува добро. Дури и да не постигне гол денес ВБА може без никаков проблем да добие 4 од Челзи.
Не баш како што мислев, но уште послатко е вака.

 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.659
Поени од реакции
34.950
Не баш како што мислев, но уште послатко е вака.

Се зезнав јас, Т2 3+ ја изиграв, ја чекам уште таа на еден дабл, се надевам ќе ме извадат како Јунајтед во 95та :)
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.659
Поени од реакции
34.950
Дури ме држи среќата за денес :D

За вечер:

La Chargers - Carolina Panters H1 -3.5 (за поголем ризик може на повисоките хендикепи) 1.55
Тука има голема разлика во квалитет и на двете екипи, кај гостите им е повреден и McCaffrey што дополнително би влијаело на исходот во овој натпревар. Еве некои информации за овој меч: https://boltbeat.com/2020/09/26/la-chargers-staff-predict-carolina-panthers/

Buffalo Bills - La Rams H2 -4.5 (оваа ми е малку поризична, може е попаметно да се стави цела +, али веќе ја уплатив вака) 1.6
еве вести за играчи и предикции на оваа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom