Кладилница (Генерална дискусија)

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Дури ме држи среќата за денес :D

За вечер:

La Chargers - Carolina Panters H1 -3.5 (за поголем ризик може на повисоките хендикепи) 1.55
Тука има голема разлика во квалитет и на двете екипи, кај гостите им е повреден и McCaffrey што дополнително би влијаело на исходот во овој натпревар. Еве некои информации за овој меч: https://boltbeat.com/2020/09/26/la-chargers-staff-predict-carolina-panthers/

Buffalo Bills - La Rams H2 -4.5 (оваа ми е малку поризична, може е попаметно да се стави цела +, али веќе ја уплатив вака) 1.6
еве вести за играчи и предикции на оваа
Утревечер ваљда мислиш. :D

Јас ја одиграв само кец, заедно со:

ЦСКА Москва -ЦСМ Валнеа 1 хен 4,5 @ 1.70

по се изгледа покрај Дортмунд и овие вториов тим на Букурешт ќе бидат декор во групата и освен во меѓусебниот дел нема да освојат никакви поени и ќе служат за пумпање гол разлика.

Што мислиш утре за БудуЧност, сигурен пораз трет по ред? :D
Ez оваа, 10 разлика тепаа, ама Подравка ја еба работата јако...

Реал вечер кикса во Памплона, само одберете си дали ќе изиграте голови или двојна, јас одиграв 1x-1x на 2.5 коеф, иако реално не вреди за тој тип толку мал коефициент.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Утревечер ваљда мислиш. :D



Ez оваа, 10 разлика тепаа, ама Подравка ја еба работата јако...

Реал вечер кикса во Памплона, само одберете си дали ќе изиграте голови или двојна, јас одиграв 1x-1x на 2.5 коеф, иако реално не вреди за тој тип толку мал коефициент.
Која Памплона, со Бетис игра, ваљда во Севиља. И нема да киксне, добар состав извади со исклучок на Јович.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Реал вечер кикса во Памплона, само одберете си дали ќе изиграте голови или двојна, јас одиграв 1x-1x на 2.5 коеф, иако реално не вреди за тој тип толку мал коефициент.


Ги препишав од тебе овие Подравка и ЦСКА -3.5 хендикеп. Кај се кладиме на екипа што има име Подравка Вегета :icon_mrgr:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Андалузија мислев бе, ги смешав покраините ко Слободан Милошевиќ. :facepalm:

@Vladimir1984 не знам дали ја гледаш утакмицата, ни ебаа мајката, доминира Бетис цело време, сто шанси направија.

За жал точно е тоа шо го пиша, овој состав освен Јович е најдоброт што Реал го има на располагање моментално и баш тоа ти говори колку е утепан составот. Играта завршува кај Крос, затоа што освен Бензема напред нема кој да прими топка и да биде опасност. Ако не се деси некој „громодведронебо“ трансфер, ќе биде ова мачна сезона за гледање, налик на ланската, у која би можеле да бидат у трка за титула во првенството чисто ради тоа што Барса и Атлетико се исто така срање...
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Андалузија мислев бе, ги смешав покраините ко Слободан Милошевиќ. :facepalm:

@Vladimir1984 не знам дали ја гледаш утакмицата, ни ебаа мајката, доминира Бетис цело време, сто шанси направија.

За жал точно е тоа шо го пиша, овој состав освен Јович е најдоброт што Реал го има на располагање моментално и баш тоа ти говори колку е утепан составот. Играта завршува кај Крос, затоа што освен Бензема напред нема кој да прими топка и да биде опасност. Ако не се деси некој „громодведронебо“ трансфер, ќе биде ова мачна сезона за гледање, налик на ланската, у која би можеле да бидат у трка за титула во првенството чисто ради тоа што Барса и Атлетико се исто така срање...
Ја гледам, и ја имам пишано. Ми изгледа потполно неверојатно да ја сврти Реал. :(
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Ја гледам, и ја имам пишано. Ми изгледа потполно неверојатно да ја сврти Реал. :(
Ако тури некое од циганчињата место Јовиќ и имаат блицкриг или од прекин, друга верзија нема, максимум нерешено. :D
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Ако тури некое од циганчињата место Јовиќ и имаат блицкриг или од прекин, друга верзија нема, максимум нерешено. :D
Види ги бе, ни со црвен картон не оди. :D Имам хендикеп на Интер, таму ми фалат уште само три гола на Интер, и друг сингл победа на Реал. Тука само еден фали.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.844
Поени од реакции
24.280
Види ги бе, ни со црвен картон не оди. :D Имам хендикеп на Интер, таму ми фалат уште само три гола на Интер, и друг сингл победа на Реал. Тука само еден фали.
Со здравје да си ги трошиш, се надевам дека добра пара ти донеса, бар едно пиво да почастиш. :D
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Со здравје да си ги трошиш, се надевам дека добра пара ти донеса, бар едно пиво да почастиш. :D
Добар е денот денес, Интер за малку ќе ми ги напаравеше перфектен. За пиво не е проблем, ама треба некако до Скопје да се довлечкам. :)
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Види ги бе, ни со црвен картон не оди. :D Имам хендикеп на Интер, таму ми фалат уште само три гола на Интер, и друг сингл победа на Реал. Тука само еден фали.
Наздравје нека се, пуштајте од РГ од утре некои со value. :pijani:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.168
Поени од реакции
107.644
Очајна е временската прогноза за следните неколку дена во Париз.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
НБА играчи имате предлог што да се игра?
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.637
Поени од реакции
3.654
НБА играчи имате предлог што да се игра?
Дејвис и Јокич у све +
Или би играл Т1 110,5-
Пошо елиминациона утакмица е а и знаемо Денвер како може да одигра дефанзивно у вакви ситуации
 
Последно уредено:
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Еве ви типови за прво коло. Само со оваа прогноза бидете спремни да ги чекате до среда, четврток.

Чорич, Зверев, Руд, Рублев, Циципас, Лајович, Крајинович, Тим, Хумберт, Надал 3-0, Ноле 3-0

Серена, Плискова, Стивенс, Свитолина, Мугуруза, Азаренка, Мертенс, Халеп
 
Последно уредено:

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.255
Поени од реакции
2.241
Ставија покриви за првпат на терените на Роланд Гарос, така што би требало да се играат полека мечевите. Е сега не знам дали само на Филип Шатрие има кров или на повеќе терени, ако знае некој нека апдејтира.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom