Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
23 август 2010
Мислења
31.788
Поени од реакции
76.596
Па не ни треба да постираш тука, гледаш многу ретко се постира зашо има тешки дебили.

Иначе имате 50% бонус на ввин босанката за секој депозит, до 1 април мислам трае промоцијата.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.040
Виљареал - ГГ
Славиа Прага - ГГ
Интер - Хбк
Бенфика 1&0-3
Арсенал 1&3+
Салзбург - ГГ
Валенсија х2&2+
 

Riddler

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
5.817
Поени од реакции
7.585
Боце баки мој сеа читам ова и едно ке ти кажам на форумов колку шо сум им давал добитни типови ти немаш мислења во истиов.
Незнам од кај титулата најдобар овде ниту пак јас се сметам за таков на истиов, али овде членовиве се толку сурови шо да опстаниш да не плукаат по тебе е само по себе успех и мислам дека на своја кожа го осекаш тоа најдобро, имај ти каква сакаш статистика, така да ја сум на коњ шо се вика на форумов и го знам истото.
Чисто за инфо на бетраш e/беше лимитиран во многу сегменти за разлика од блогабет каде имаш апсолутна слобода,кладење во живо,5 мин пред утакмица итн освен тоа пред новиот систем на плакање беше битно кој каков РОИ има сите бркаа профит висок да влезат во топ5 за награда

И најважното
ROI и yield се две различни работи ;)
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Штета само една не си погодил :(
Зависи од правилата на кладилницата. Зависи кај играл. Бетсити ги зема двете поливремиња одделно. 0:1 прво, 0:1 крај, добитен затоа што второто полувреме е завршено 0:0
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
21.293
Поени од реакции
56.279
2.50 квота за Милан против Интер... ставајте ја куќата на чист кец :icon_mrgr:
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
2.517
Поени од реакции
2.606
2.50 квота за Милан против Интер... ставајте ја куќата на чист кец :icon_mrgr:
Ако има некој куќа на еден спрат, ќе си земе куќа на 2 спрата + подкровје ама може и под кирија цел живот. :pos:
 
K

kicodarker

Гостин
Со квоти најмалце се замарам,дали била 2,40 во оваа или 2,50 во друга сеедно само да е над 2. Бирам на среќа 10тина, кец фикс 20 денари уплата и чекам како лото да упали.
Досега само упорност и се за две три ме делат од добивка со неколку нули.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
11.596
Поени од реакции
6.941
Имам една идеја.. Баер Минхен испадна од ЛШ и до крај има уште 9 сигурни текми (8 лига + 1 куп) и дополнителни 1 или 2 натпревари во зависност што ќе направи во купот.. Тоа се отприлика 10 текми, па пошто ќе се насочат нормално во Бундес, а знаеме каква распашана банда од тимови има, плус фактот што баварците немаат милост и пунат до крај, ќе се пробам до крај секоја текма да ги играм 7+ на 2-3 стотки .... Oтприлика над 10 квота ќе има, во зависност со кој противник игра.. Верувам дека бар 1-2 текми ќе ги дае..
 
На врв Bottom