Кино сали во Македонија (Cineplex, Шминеплекс и се останато)

Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Те глеам веќе втор-трет пат те тепаат овие теории на заговор дека вработени ти ги користат бесплатните карти што ти следуваат.
Многу ме интересира како мислиш дека го прават тоа? Си префрлаат поени од ТВОЈАТА картичка на нивната, или кога ти ја поминуваат ТВОЈАТА картичка на компјутер си ја вадат картата и не ти ја даваат па одат си гледаат тие со твојата карта.
Јасно ти е дека се вработени и дека ако сакаат да гледаат филм може само да си влезат и да си седнат во сала no questions asked така? Барем се надевам дека ти е јасно, дека не ја слушаш оваа скандалозна информација од мене и сфаќаш колку глупо звучи теоријата дека некој што има 24/7 бесплатен пристап до нешто би крадел од тебе бесплатни карти, и тоа САМО од тебе крадат, многу чудно...
Поените се на една мала картичка која треба да ја изгребеш. Таа карта кога ќе ти следуваа тие не ти ја даваат и автоматски иде кај нив. Што не ти е јасно?!?!?
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.810
Поени од реакции
33.657
Поените се на една мала картичка која треба да ја изгребеш. Таа карта кога ќе ти следуваа тие не ти ја даваат и автоматски иде кај нив. Што не ти е јасно?!?!?
Друже, цело време те читам и не сфаќам дали тролаш, или недај Боже, нешто друго е. За да искористиш било каква бесплатна карта од Синеплекс треба да имаш Синеплекс бонус картичка (црвена или црна). Таа картичката за гребење што ја зборуваш цело време ја даваат секој четврток, ако платиш со Синеплекс бонус картичката. Ако ти се падне бесплатна карта на неа, таа автоматски ти се евидентира на твојата Синеплекс бонус картичка и можеш да ја искористиш кога сакаш. Ако ти се паднат бонус поени, исто ти ги префрлаат на картичката. Ако ти се падне друга награда како попуст на XXL мени или бесплатен сок, исто можеш да си ги искористиш во четврток кога сакаш. Ако немаш Синеплекс бонус картичка, не ти даваат картичка за гребење. Просто е како грав. Мислам, за ова да не го сфатиш...
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Друже, цело време те читам и не сфаќам дали тролаш, или недај Боже, нешто друго е. За да искористиш било каква бесплатна карта од Синеплекс треба да имаш Синеплекс бонус картичка (црвена или црна). Таа картичката за гребење што ја зборуваш цело време ја даваат секој четврток, ако платиш со Синеплекс бонус картичката. Ако ти се падне бесплатна карта на неа, таа автоматски ти се евидентира на твојата Синеплекс бонус картичка и можеш да ја искористиш кога сакаш. Ако ти се паднат бонус поени, исто ти ги префрлаат на картичката. Ако ти се падне друга награда како попуст на XXL мени или бесплатен сок, исто можеш да си ги искористиш во четврток кога сакаш. Ако немаш Синеплекс бонус картичка, не ти даваат картичка за гребење. Просто е како грав. Мислам, за ова да не го сфатиш...
Другар, не ми кажувај ти на мене, секој втор ден сум во Синеплекс.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.350
Поени од реакции
7.486
Дечки и девојки, на 9ти ноември Cineplexx MK полни 6 годинки
:)
Ќе дуваме свеќички на нашата , ќе се дружиме и ќе гледаме филмови по супер цена од само 100 денари за билет!
:D
Наскоро со повеќе информации.
Бидете така
:)

 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.350
Поени од реакции
7.486
Ќе те тужам за објавување мои слики во јавност...:mad:
LoL
Koj од вработените во Синеплекс си игра највеќе мајтап со тебе додека работиш пред нивното кино? :pos:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.350
Поени од реакции
7.486


Cineplexx повторно со акција за гратис карти за секое надополнување на картичките на Црн Петок - 23.11.2018
Лани си ставив 3 илјадарки и ТоБ ми беше. Оваа година ќе видиме колку ќе дополнам :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.917
Поени од реакции
7.581
Во Србија имаат MX4D технологија. Ако во филмот паѓа снег и во салата паѓа "снег" истото и со дождот, пуштаат ветер, магла, мирис, вибрираат и се тресат столчињата. Ќако да си ти таму во филмот.

Интересно делува. Кој знае кај нас кога ќе го има ова.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.507
Поени од реакции
33.666
Во Србија имаат MX4D технологија. Ако во филмот паѓа снег и во салата паѓа "снег" истото и со дождот, пуштаат ветер, магла, мирис, вибрираат и се тресат столчињата. Ќако да си ти таму во филмот.

Интересно делува. Кој знае кај нас кога ќе го има ова.
Go ima i vo sofija, taka go gledav posledniot hobit. Nisanje niz voda, smog koga zmejot bluese, streli niz uvo ti minat... Interesno e, ama te trese i mava u polovini koga javaa konji, pa kako tepan si otidov. :D

Problemot e sto treba filmot da e specijalno napraven za toa za da se oseti, sto bese slucajot so hobitot, uostalom tapa.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom