Кино сали во Македонија (Cineplex, Шминеплекс и се останато)

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ексклузивна слика од Marick Секој Втор Ден Сум Во Синеплекс 14:

Прегледај го приврзокот 199028
кај ја најде оваа бе, од на Кајшаров дружината е, школска ми е, ме адна на фб за да ми проповеда религии, сега Авон ццц, изгледа по навика да напињаш наоѓаат работни места
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Go ima i vo sofija, taka go gledav posledniot hobit. Nisanje niz voda, smog koga zmejot bluese, streli niz uvo ti minat... Interesno e, ama te trese i mava u polovini koga javaa konji, pa kako tepan si otidov. :D

Problemot e sto treba filmot da e specijalno napraven za toa za da se oseti, sto bese slucajot so hobitot, uostalom tapa.
Да, дефинитивно интересно искуство е, ама не би ги гледал сите филмови така.
Исто и ако во лето гледате некој филм чие дејствие е во зима или има некои дождови и ветришта, облечете си се подобро затоа што ќе измрзнете :D
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Дечки резервирав 8ми ред во сала 6, се двоумев меѓу 8ми и 11ти, што мислите каде е подобро да се седи?
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
6-8 ред ми е идеално во големите сали.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.321
Поени од реакции
7.372
Јас вообичаено си седам во последен ред и во мала и во голема сала. Навика, јбг :)
 
Ф

Флеш

Гостин
Најбоље е средина,некако најбоље е ниво за гледање со платното дистанца ....Коа бев за Веном,бев средина,најубаво ми беше.А за Лудиот Макс бев скроз горе како Тончи,но народ многу се бута задни редови и галамат ....Вака средина,дирекно си на рамна паралелна височина и за гледање е супер ....
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Може ќе пробам некад во последен ред да видам како е :)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.366
Поени од реакции
38.343
најдоле е катастрофа, од половина нагоре е убаво за седење, иако немам идено у кино година ипол може, не се сеќавам дури кој филм го глеав тогаш ама нема веза тоа.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Може ќе пробам некад во последен ред да видам како е :)
Немој! Последниот ред е неколку метри поназад од останатите, и обично, во поголемите сали, ако седиш, пола платно не се гледа. Јас еднаш се зафркнав така, немаше карти, зедов во последен ред, и цел филм го престојав.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Немој! Последниот ред е неколку метри поназад од останатите, и обично, во поголемите сали, ако седиш, пола платно не се гледа. Јас еднаш се зафркнав така, немаше карти, зедов во последен ред, и цел филм го престојав.
Уфф, океј :)

Јас сум имал слично лошо искуство ама не во последен, туку напред. Со другар закаснивме и ни се избришале резервациите, и седнавме негде во 2-3 ред и тоа од страна. Добро памтам, на Man of Steel беше ова. После филмот со искривени вратови си одевме накај дома, катастрофа :D
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.321
Поени од реакции
7.372
Најблиску што имам седено е 5ти ред. Синеплекс частеше Black Card членови со гага проекција на Mother! од Аронофски. Екранот голем, филмот напет, башка што у постпродукција е правен да има „зрно“ како некои стари филмови.... 2 дена ми требаа да се созедам :)

Од последен ред екранот е „помал“ и плус во големите сали има дополнителен простор да истегнеш нозе :)

https://www.youtube.com/watch?v=6WwCDbQPZKw
Eве луѓево дури и цело видео снимиле со упатства кои се најдобри места за седење у кино :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom