Кино сали во Македонија (Cineplex, Шминеплекс и се останато)

Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Desierto беше досадничок. Очекував многу повеќе по целата таа помпа со која го најавуваа: од креаторите на Gravity, со Гаел Гарсија Бернал и Џефри Дин Морган (факинг Ниган) во главни улоги. Плус и делува интересно плотот. А филмчето - бозичка. Прескокнете го!
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Desierto беше досадничок. Очекував многу повеќе по целата таа помпа со која го најавуваа: од креаторите на Gravity, со Гаел Гарсија Бернал и Џефри Дин Морган (факинг Ниган) во главни улоги. Плус и делува интересно плотот. А филмчето - бозичка. Прескокнете го!
Да се вратиме на темата.
Им се смири ли на Cineplexx?
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Истиот проблем го имам и јас, фактички треба да имаш доволно средства на бонус картичката за да можеш да го извршиш плаќањето. Ужас.
На клуб картичката се става кредит и така резервираш билети онлајн. Минимум 1000 денари се става. (n)
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
На клуб картичката се става кредит и така резервираш билети онлајн. Минимум 1000 денари се става. (n)
За резервација не ти се потребни пари. И 0 ден. да имаш можеш да резервираш. За онлајн купување - да.
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
За резервација не ти се потребни пари. И 0 ден. да имаш можеш да резервираш. За онлајн купување - да.
Минатава недела кога пробував имав опција само за купување, не за резервација. Мислев ја тргнале резервацијата целосно зошто не се појавувале луѓе.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Минатава недела кога пробував имав опција само за купување, не за резервација. Мислев ја тргнале резервацијата целосно зошто не се појавувале луѓе.
Јас колку што имам приметено, зависи од проекцијата, за некоја не можеш да резервираш, мораш директ онлајн да ја купиш. Најчести вечерните проекции се тие без резервација, тие што се преку ден има опција за резервирање.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
За проекциите за кои се очекува голем интерес ги исклучуваат резервациите мислам за да не им резервираат некои безвезе, па да не дојдат, а другите да видат дека се е резервирано и да не дојдат и тие :D
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Јас колку што имам приметено, зависи од проекцијата, за некоја не можеш да резервираш, мораш директ онлајн да ја купиш. Најчести вечерните проекции се тие без резервација, тие што се преку ден има опција за резервирање.
Тие се обележани со портокалова карта. Штом е со зелена може да се резервира.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.988
Прво лол овие не знаат што значи блокбастер...
а второ...ХОУЛИ ШИТ ГО НАЈАВУВААТ САЈЛЕНС ЊТФ?!??!? :O :O :O :O :O :vozbud: :vozbud:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Ич не сум возбуден од Silence, дури се мислам дали на скринер да го гледам, многу просечни критики има, како што го најавуваа бомбастично мислам и не е така добар филм.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.988
Ич не сум возбуден од Silence, дури се мислам дали на скринер да го гледам, многу просечни критики има, како што го најавуваа бомбастично мислам и не е така добар филм.
Па религиозен филм е, а има анти-религиозна кампања овие години, да испаднеше дека свештенициве се уствари геј љубовници кој што и покрај религијата завршуваат со хардкор доги стајл ќе имаше 10/10 :D

Ма да шо знам, може и тапа филм да е...ИМА САМО ЕДЕН НАЧИН ДА ДОЗНАЕМЕ! :D
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
995
Поени од реакции
1.757
Дечки да прашам нешто. Не сум бил одамна во Синеплекс, а сакам утре да идам на Ла Ла Ленд. Дали може да одам да речеме порано преку ден да зеам карти за вечерта или мора пред проекција да се земат? Зашто обично има гужва многу па да не чекам. И онака патот ме носи натака преку ден.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom