Кинеските моторчиња

Член од
7 јули 2008
Мислења
131
Поени од реакции
4
Ја дами и господа си купив вакво

само што мојот е црн и ми прави многу мерак.Пред малку се прибрав дома и уште сум насмеан:helou:
Со памет да си го возиш. и Само женски да возиш.

а со пари кошташе ( и ако знаеш колку е регистрација)?
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Регистриран го земав така да незнам колку е регистрација.Го најдов за 1100 евра.Прва регистрација му е 03.2008,не е возен скоро ич.
 
Член од
20 ноември 2005
Мислења
614
Поени од реакции
64
брејјјј 1100 евра....кинезиве.....не се нормални.....Mad со среќа....и многу авантури :)
 
Член од
21 октомври 2008
Мислења
2
Поени од реакции
0
луге зимајте си кинески моторчиња !! вршат работа до овде до онде ке ве однесат.....јас имам кинеско моторче 50цц...го возев 2 години значи за тие 2 години јас поминав со него 14000/км...и сега летово ми скрски уљна карика сменив карики и еве го уште ме тера...јас задоволен сум за тие пари....
 

SIRKO

Believe in Manchester United FC
Член од
8 јануари 2008
Мислења
287
Поени од реакции
18
ej da ne znaj nekoj br od ovoj coekot so prodava vo veles motori licencirani od jamaha
 

SIRKO

Believe in Manchester United FC
Член од
8 јануари 2008
Мислења
287
Поени од реакции
18
kazete

ej kako da go najdam toj od veles so prodava motori so licenca od jamaha ili da ne znaj nekoj br od nego
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
за да завршат секојдневни потреби се ок. а ако веке го купувате за кеф или ако навистина сакате да имате мотор не ни помислувајте на кинески.макар сто не е кинески од сите овие сто се возат овде мозам да го издвојам keeway.:motor::motor::motor::motor::motor::motor:
 
Член од
13 ноември 2008
Мислења
9
Поени од реакции
1
Абе како може човек да купи кинески мотор тогаш тој или има многу пари за фрлање или има малку памет мислам helloooo :tapp: да си ги изгориш 1000 евра и тоа на кредит ххехехехехехе :pos2: и пак да кажеш абе добар е. :uvo:
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Може некој да ми објасни на кој принцип се тјунираат скутерите. Мислам за автомобил знам како се добива сила али за скутер никогаш не сум се заинтересирал. Значи во суштина што се менува и што се добива :tapp:
 
Член од
20 мај 2009
Мислења
10
Поени од реакции
3
Бидејки сум нов на форумот и многу ми се допадна јас само би ги изнесол своите импресии од мојот BAOTIAN за кој пишува дека има 2.66 KW и ништо повеке не знам за него, кој го купив половен со поминати 1800 км за 9 месеци,бил сервисиран на 500 км и на денот пред да го купам(значи на 1800).Е сега,за нецели 2 години поминав 15000 км,значи сега има 16800 км,и за цело тоа време ми сменаа каиш,филтер и ролни на 7000 км и на 14000 км,а масло ми менуваат на секои 1500 км,и да не заборавам 2 сијалички од кои на едната само долгото е расипано.Не дека немав пари да купам поскап туку заради тоа што ми беше прв скутер,па така едноставно сакав да пробам како изгледа да се возам со скутер(а никогаш не сум сакал),морам да кажам(иако некои нема да веруваат а и самиот сервисер вели дека мојот скутер е изрод)дека оди 70 км на час,без никакви додатоци на него,едноставно како што е купен од продавница бидејки од тој што го купив е мој комшија да не испадне дека тој го преправал.
Најдолги патеки што сум ги одел без одмор се 40 км.
Значи да заклучам дека сум презадоволен од кинезот.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Бидејки сум нов на форумот и многу ми се допадна јас само би ги изнесол своите импресии од мојот BAOTIAN за кој пишува дека има 2.66 KW и ништо повеке не знам за него, кој го купив половен со поминати 1800 км за 9 месеци,бил сервисиран на 500 км и на денот пред да го купам(значи на 1800).Е сега,за нецели 2 години поминав 15000 км,значи сега има 16800 км,и за цело тоа време ми сменаа каиш,филтер и ролни на 7000 км и на 14000 км,а масло ми менуваат на секои 1500 км,и да не заборавам 2 сијалички од кои на едната само долгото е расипано.Не дека немав пари да купам поскап туку заради тоа што ми беше прв скутер,па така едноставно сакав да пробам како изгледа да се возам со скутер(а никогаш не сум сакал),морам да кажам(иако некои нема да веруваат а и самиот сервисер вели дека мојот скутер е изрод)дека оди 70 км на час,без никакви додатоци на него,едноставно како што е купен од продавница бидејки од тој што го купив е мој комшија да не испадне дека тој го преправал.
Најдолги патеки што сум ги одел без одмор се 40 км.
Значи да заклучам дека сум презадоволен од кинезот.
Кој модел е мора на налепниците на него или во сообраќајна да пишуе ај види па пиши
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Можно е бе да се погоди во деловите и машината па да изоди ехеее... Но битно е и да се одржува добро. Без одржување каква и да е машината, ке рикни за брзо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom