Mad Maxx
Поени од реакции
64

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • сеа за сеа намам врска со волците али се надевам дека тоа во блиска иднина ке се смени
  Снимив неколку војни филмови, ќе ги дадам у фејс да ти ги донесат. Мислам дека не си ги гледал.
  Не сум го гледала, па ќе го побарам. Ми изгледа добар по сликите. Башка Ева Мендеззз!
  Фала:)
  Дај бе не ме заебавај... Iced Earth се heavy metal, thrash metal, power metal... Type се doom metal, gothic metal.
  Iced Earth постојат уште од 1984, Type незнам од кога ама мислам дека се после нив формирани (иако не сум баш сигурна) така што не се плагијат.
  Но, да бидеме искрени...ја јес да ги слушам и сакам Type ама сепак се клитовлажначки и наменети првобитно за женскиот дел од публиката :))
  А фактот што слушам рок и метал музика не значи дека треба да ги елиминирам сите преостанати жарнови од кои произлегува квалитетна музика, така што ете како се вклопува и Ramazzotti во приказнава :)
  Абре македонче...абе збори англиски и господ да те разбере :pos:
  Ти се свиѓаат ли?
  Иначем се American Metal Powerhouse
  А песната што ја имам оставено ми е најомилена од нив :)))
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom