Кинеските моторчиња

Дискусија во форумот 'Автомобилизам и мотоциклизам' започната од Мистичен, 17 април 2006.

1. Мистичен

Мистичен Човек

Член од:
    23 јануари 2005
    Мислења:
    14.063
    Допаѓања:
    896
    Да не купил некој од вас или можеби некој ваш познаник има? Како е задоволен, чинат, не чинат...

За Keeway неам збор, на око изгледаат фино, ги фалат луѓето, ама затоа се и најскапи. Тие кај плоштад ми изгледаат ептен чкартски, башка треба да се чека до крај на мај, а јас сум нестрплив. Во Аеродром кај Тобако, во Хелена Моторс има 125-ки и 150-ки од тие големките, долгите, баш ко тросед шо се, за некои си 1490 еур. Хелена мислам дека е струмичка фирма, па некој струмичанец од форумов да каже некое искуство за нивните моторчиња?

2. deXterche

deXterche тадаммм

Член од:
    12 февруари 2006
    Мислења:
    4.920
    Допаѓања:
    939
    Еден другар зеде од тие кинеските моторчиња пред една година и му се расипа нешто во моторот а гаранцијата му беше помината и никако не можеше да најде дел, и кога го најде беше во споредба со дел од Aprilia 1:5 во цена поскап:) Така да размисли подобро пред да земаш.

3. T1p43

T1p43

Член од:
    15 март 2006
    Мислења:
    195
    Допаѓања:
    1
    toa se onie '' baotian '' vespi so se najckart motori sea momentalno na pazarot

4. ThA-BiTcH

ThA-BiTcH ~*~Blonde Bitch With a Brain~*~

Член од:
    23 септември 2005
    Мислења:
    4.339
    Допаѓања:
    52
    Мој совет не зимај, не чинат.
    утре баш ќе прашам за нив, или вечерва па ќе пишам

5. Мистичен

Мистичен Човек

Член од:
    23 јануари 2005
    Мислења:
    14.063
    Допаѓања:
    896
    Aма прашај од прва рука, од некој што има, не од рекла казала :)

А Keeway? Во Dunamix ги има, до Броз кафичот. За нив до сеа не сум слушнал лош муабет, а и нормално, дупло се поскапи од тие кај плоштад :)

6. Струмикс

Струмикс Еден...не го знаеш!

Член од:
    9 декември 2005
    Мислења:
    13.792
    Допаѓања:
    3.307

Имаше едни големи од 150 кубика, беа околу 1700 евра. Од оние кои ги имаат таквите веспи и кои ги познавам(за од Хелена шо се скутерите) ги возат 2-3 сезони и досега не се пожалиле на дефекти. За тие пари мислам дека вреди да се купи.

7. влатко

влатко

Член од:
    29 јули 2005
    Мислења:
    2.981
    Допаѓања:
    176
    Другарче има од тие кинеските за 600 евра го купи од плоштад и изгледа како старински оние со плава боја што се најчесто.Моторчето му иде 60 а со без граничник 75.Мене ми изгледа задоволително, па сега видете.Јас размислувам да си купам.

8. Мистичен

Мистичен Човек

Член од:
    23 јануари 2005
    Мислења:
    14.063
    Допаѓања:
    896
    Еве го тој од 150 кубика, 1490 евра

9. T1p43

T1p43

Член од:
    15 март 2006
    Мислења:
    195
    Допаѓања:
    1
    da vlatko kupi si go, kje go vozis 2 meseca i kje ti prokuva na kraj

10. DuFFy

DuFFy

Член од:
    16 февруари 2006
    Мислења:
    2.830
    Допаѓања:
    19
    Epa ako neznaes so e dobro prasaj so e skapo :lol::lol:

11. влатко

влатко

Член од:
    29 јули 2005
    Мислења:
    2.981
    Допаѓања:
    176
    Абе јас само дадов мое мислење.Другарчето го има 3 месеци и сега за сега го служи.
    За понатака незнам......

12. Мистичен

Мистичен Човек

Член од:
    23 јануари 2005
    Мислења:
    14.063
    Допаѓања:
    896
    Eве ги Keeway
    Овие барем имаат претставништва во цела Европа, а и не се евтинки.

FOCUS

MATRIX

13. DuFFy

DuFFy

Член од:
    16 февруари 2006
    Мислења:
    2.830
    Допаѓања:
    19
    Dobri se vaka za oko, mozam da prasam eden komsia kvalifikuvan za ovi raboti ako sakas(vozi profesionalno i mismal deka e sampion u mak(za svoja klasa)) :):):) a i + ima servis coekot taka da valda znae so e kako e so kvalitet :):):):):)

14. brachko

brachko

Член од:
    10 април 2006
    Мислења:
    20
    Допаѓања:
    0
    Брачко, никој ништо не може да казе за моторчињава пошто прва сезона се носат тука. Исто и јас веке уплатив, ама не преку тие на плоштад што до вчера продаваа кинески плочки, него преку едни други што ти даваат 2 год. гаранција. Колку што јас се разбирам од мотори, а имам некое искуство, изгледаат ок. Е сеа јеби га, ќе видиме. Инаку, се возат низ светов, а најмногу во Шведска се полудени по Баотиан моточиња. Јас лично мислам дека се ок, па ќе видиме. Поздрав.

Инаку еве сервисна книшка
    http://www.megaupload.com/?d=MZIVXZLS

15. betogrozdanov45

betogrozdanov45 мајстор за гибаници

Член од:
    26 октомври 2005
    Мислења:
    1.549
    Допаѓања:
    6
    А кинескиве слушнав дека одма се покваруеле башка на некој си разбравдека у вожња му испаѓале делови од моторот. Ја искрено да би зимал мотор, не би купил вакво

Сподели преку: