Кинеските моторчиња

Дискусија во форумот 'Автомобилизам и мотоциклизам' започната од Мистичен, 17 април 2006.

 1. Мистичен

  Мистичен Човек

  Член од:
  23 јануари 2005
  Мислења:
  14.063
  Допаѓања:
  896
  Да не купил некој од вас или можеби некој ваш познаник има? Како е задоволен, чинат, не чинат...

  За Keeway неам збор, на око изгледаат фино, ги фалат луѓето, ама затоа се и најскапи. Тие кај плоштад ми изгледаат ептен чкартски, башка треба да се чека до крај на мај, а јас сум нестрплив. Во Аеродром кај Тобако, во Хелена Моторс има 125-ки и 150-ки од тие големките, долгите, баш ко тросед шо се, за некои си 1490 еур. Хелена мислам дека е струмичка фирма, па некој струмичанец од форумов да каже некое искуство за нивните моторчиња?
   
 2. deXterche

  deXterche тадаммм

  Член од:
  12 февруари 2006
  Мислења:
  4.920
  Допаѓања:
  939
  Еден другар зеде од тие кинеските моторчиња пред една година и му се расипа нешто во моторот а гаранцијата му беше помината и никако не можеше да најде дел, и кога го најде беше во споредба со дел од Aprilia 1:5 во цена поскап:) Така да размисли подобро пред да земаш.
   
 3. T1p43

  T1p43

  Член од:
  15 март 2006
  Мислења:
  195
  Допаѓања:
  1
  toa se onie '' baotian '' vespi so se najckart motori sea momentalno na pazarot
   
 4. ThA-BiTcH

  ThA-BiTcH ~*~Blonde Bitch With a Brain~*~

  Член од:
  23 септември 2005
  Мислења:
  4.339
  Допаѓања:
  52
  Мој совет не зимај, не чинат.
  утре баш ќе прашам за нив, или вечерва па ќе пишам
   
 5. Мистичен

  Мистичен Човек

  Член од:
  23 јануари 2005
  Мислења:
  14.063
  Допаѓања:
  896
  Aма прашај од прва рука, од некој што има, не од рекла казала :)

  А Keeway? Во Dunamix ги има, до Броз кафичот. За нив до сеа не сум слушнал лош муабет, а и нормално, дупло се поскапи од тие кај плоштад :)
   
 6. Струмикс

  Струмикс Еден...не го знаеш!

  Член од:
  9 декември 2005
  Мислења:
  13.792
  Допаѓања:
  3.307

  Имаше едни големи од 150 кубика, беа околу 1700 евра. Од оние кои ги имаат таквите веспи и кои ги познавам(за од Хелена шо се скутерите) ги возат 2-3 сезони и досега не се пожалиле на дефекти. За тие пари мислам дека вреди да се купи.
   
 7. влатко

  влатко

  Член од:
  29 јули 2005
  Мислења:
  2.981
  Допаѓања:
  176
  Другарче има од тие кинеските за 600 евра го купи од плоштад и изгледа како старински оние со плава боја што се најчесто.Моторчето му иде 60 а со без граничник 75.Мене ми изгледа задоволително, па сега видете.Јас размислувам да си купам.
   
 8. Мистичен

  Мистичен Човек

  Член од:
  23 јануари 2005
  Мислења:
  14.063
  Допаѓања:
  896
  Еве го тој од 150 кубика, 1490 евра
  [​IMG]
   
 9. T1p43

  T1p43

  Член од:
  15 март 2006
  Мислења:
  195
  Допаѓања:
  1
  da vlatko kupi si go, kje go vozis 2 meseca i kje ti prokuva na kraj
   
 10. DuFFy

  DuFFy

  Член од:
  16 февруари 2006
  Мислења:
  2.830
  Допаѓања:
  19
  Epa ako neznaes so e dobro prasaj so e skapo :lol::lol:
   
 11. влатко

  влатко

  Член од:
  29 јули 2005
  Мислења:
  2.981
  Допаѓања:
  176
  Абе јас само дадов мое мислење.Другарчето го има 3 месеци и сега за сега го служи.
  За понатака незнам......
   
 12. Мистичен

  Мистичен Човек

  Член од:
  23 јануари 2005
  Мислења:
  14.063
  Допаѓања:
  896
  Eве ги Keeway
  Овие барем имаат претставништва во цела Европа, а и не се евтинки.

  FOCUS

  [​IMG]


  MATRIX

  [​IMG]
   
 13. DuFFy

  DuFFy

  Член од:
  16 февруари 2006
  Мислења:
  2.830
  Допаѓања:
  19
  Dobri se vaka za oko, mozam da prasam eden komsia kvalifikuvan za ovi raboti ako sakas(vozi profesionalno i mismal deka e sampion u mak(za svoja klasa)) :):):) a i + ima servis coekot taka da valda znae so e kako e so kvalitet :):):):):)
   
 14. brachko

  brachko

  Член од:
  10 април 2006
  Мислења:
  20
  Допаѓања:
  0
  Брачко, никој ништо не може да казе за моторчињава пошто прва сезона се носат тука. Исто и јас веке уплатив, ама не преку тие на плоштад што до вчера продаваа кинески плочки, него преку едни други што ти даваат 2 год. гаранција. Колку што јас се разбирам од мотори, а имам некое искуство, изгледаат ок. Е сеа јеби га, ќе видиме. Инаку, се возат низ светов, а најмногу во Шведска се полудени по Баотиан моточиња. Јас лично мислам дека се ок, па ќе видиме. Поздрав.

  Инаку еве сервисна книшка
  http://www.megaupload.com/?d=MZIVXZLS
   
 15. betogrozdanov45

  betogrozdanov45 мајстор за гибаници

  Член од:
  26 октомври 2005
  Мислења:
  1.549
  Допаѓања:
  6
  А кинескиве слушнав дека одма се покваруеле башка на некој си разбравдека у вожња му испаѓале делови од моторот. Ја искрено да би зимал мотор, не би купил вакво
   

Сподели преку: