Квалификации за ОИ Лондон 2012 - Каракас ( 2 - 8 јули, 2012)

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.164
Поени од реакции
84.871
Ај у ПМ уште се нервирам.
Ваква шанса еднаш на милијарда години се добива.
У ПМ !! :mad: :mad: :mad:

Ајде браќа Нигеријци покажете ни како се игра со овие црнчуги wannabe.
 
А

Анноун

Гостин
Овие Доминикана значи кои АНТИТАЛЕНТИ ги имаат во тимот , тоа е страшно . Овој Фортуна плејот само знае да ја води топката , шут нема погодени на турнирот . положувања промашуваат . Овие без тренерот ќе изгубат од Албанија на кошарка . Ахаххаа. Ама затоа нас со Лазовски на клупата ни ја свртеа од -20 . :pos::tapp:
--- надополнето: 9 јули 2012 во 03:45 ---
Congratulations NIGERIA !

:гомце: доминикана :гомце:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.164
Поени од реакции
84.871
БРАВО БРАЌА НИГЕРИЈЦИ !​

НИГЕРИЈА ДО ТОКИЈА (преку Лондон нормално :D )​
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Нигерија е на олипијада(y)по све што покажаа на турниров заслужија да се пласираат.Нас ни останува да чекамо некоја нова шанса,која искрено се надевам ќе дојде у брзо време,искрено мене ова повеќе ме заболе него ли натпреварот за бронзата,ама што е тука е,идемо со нови сили у нови победи.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Честитки за Нигеријците...потполно заслужено.....
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.748
Поени од реакции
11.674
Ехх што пропуштивме... :place:

Честитки за Нигеријците, сосема заслужено. (y)
Нема ОИ за Македонија нема ни за Доминикана. :icon_lol:
 

V1kTo.Or

Талкач
Член од
16 август 2011
Мислења
504
Поени од реакции
304
Честитки до Нигерците , а за нас

:tapp:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Ни Фортуна ни ништо не ги спаси Доминикана.....
Ајд доста беше, се гледаме за 4 години.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.566
Поени од реакции
110.079
Тоа е тоа момци, а и девојки, испуштивме историска шанса, ваква шанса еднаш у 50 години се добива, ни се отвори патот кон Лондон али не успеавме да го искористиме тоа. Изгубивме од подпросечна репрезентација, не дека ги вреѓам Доминикана али појаки сме од нив, у секоја смисла, значи апла појаки освен на едно место, а тоа е селекторската позиција. Е таму не јадат за 10 класи и тука беше најголемата причина поради која не се пласиравме во Лондон. Честитки за Нигерија, лавовски се бореа (Лавовски, не ЛаЗовски :D ) и заслужено отидоа на ОИ. Чим Грција ја истераа значи заслужија да идат.
 
Член од
30 септември 2011
Мислења
2.714
Поени од реакции
2.599
Браво за Нигерија која заслужено е на Олимпијада. :sneaky:
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.434
Поени од реакции
11.029
Ама и нигериве која недисциплина ја имаат тоа чудо едно. Заслужено одат на ОИ ама страшно се недисциплинирани. Смешни и глупави грешки прават. Сепак секоја им чест
--- надополнето: 9 јули 2012 во 17:02 ---
значи не беше како шо велевте...Русија и Литванија во иста група со дрим тимот
http://en.wikipedia.org/wiki/Basketball_at_the_2012_Summer_Olympics_–_Men
Тоа е една од работите кои не ми се допаѓаат тука. Најјаките две репрезентации на турниров ги праќаат во групата на смртта со САД,Аргентина,Франција и Тунис. Иако сега гледам дека смениле и Нигерија ја пишале во иста група со САД и остали.
Пропуштивме историска шанса. Да можевме некако да влезиме во другата група со Шпанија,Бразил,Австралија,Кина и Британија ќе беше мераци. Сите освен шпанците ќе можевме да ги растртиме и да се бориме за 2ро место. Секако мислам на онаа Македонија од ЕП а не на оваа мизерна од квалификацииве
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Бидејки не знаев каде да напишам ке може ли некој да ми даде линк од пријателската Велика Британија - Португалија се игра во 4 часот?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom