(Кајгана избира) Најдобри серии на сите времиња

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
1. Fringe

2. The Witcher - единствена што ми е гледана од двата дуели. Солидна прва сезона имаше, се надевам во добар правец ќе продолжи, има потенцијал.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.559
1. Killing Eve

2. The Witcher - иако само една сезона има не верувам дека ќе ја заебат како што ја заебаа Декстер, таа ја прекинав на 5та сезона.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
1. Fringe - ради Џ.Џ.Абрамс и mystery жанрот. КЕ планирам да ја почнам во најскоро време, изгледа интересно, па може ќе испадне дека грешам со гласот, ама сега за сега тоа е.

2. Dexter -
не сум некој фан ама имам гледано десетина епизоди. The Witcher не сум гледал ниту планирам пошто не е мој тип на серија.
 
T

Torchyrus

Гостин
1. Fringe прва sci-fi серија што се убедив да ја гледам и многу ми се допадна , феноменалнa. Walter Bishop скроз забеган лик, Olivia ми беше многу симпатична, а September омилен, уште кога се појави ме копкаше да дознаам нешто повеќе за него. 14 изгледани епизоди во еден ден на никоја серија немам толку за 24часа. Можеше да трае повеќе и беше избрзана на крај, но тоа е што е. Ја гледавме заедно со најдобар другар и цимер во тие денови и кога ги изгледавме сите сезони во рекордно време бевме као има ли сега живот после серијава.:vrtioci:

2. Dexter
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
Fringe - втората серија што ја имам гледано 4 пати (kill me please).
Dexter - Tonight's the night. And it's going to happen again, and again. It has to happen. Останатото е историја.
 
Член од
4 март 2011
Мислења
699
Поени од реакции
704
Ве молам дали некој знае дали Money heist (La casa de papel) jа има на HBO on demand и како ја преведуваат на македонски?
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Fringe... Solidna zamena posle lost dojde

Dexter... Prvite sezoni gorea, muzika, atmosfera... Posle stana telenovela no sepak e bolne od witcher koja e uste mnogu mlada i bez nasoka
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.283
Декстер.

Не сум глеал ни една епизода, али еве сеа у карантин ги симнав Вичер и трет пат се обидувам да ги гледам.
Ја изгледав првата и толку ми е пак чизи, досадно и лошо напишано сценарио, да стварно се откажувам (за сега). А три пути му давав шанса и стварно сакав да ми се свиѓа.

Не викам дека се откажувам (за стално), изглеа со сила ептен ќе треба. Али ко ќе размисли човек, за тоа време колку филмови може да се изгледаат...
Затоа и не глеам баш многу, многу серии. Безвезно ми е да трошам толку време на некој си развлечен плот.
(ок, има исклучоци)


Така да, Декстер, гарант е боље. На невидено.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.494
Поени од реакции
6.120
Од првиот дуел не ми се гледани

Вториот дуел, The witcher. Од Декстер едвај издржав 4-5 епизоди.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Ве молам дали некој знае дали Money heist (La casa de papel) jа има на HBO on demand и како ја преведуваат на македонски?
Не може серија во продукција на Netflix да ја има на HBO. И обратно. Тоа чудо уште го немам видено.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
Се разбира дека гласам за Вичер.
Сакам да си го поддржам мојот иден hubby any way I can. :love:
 
Член од
4 март 2011
Мислења
699
Поени од реакции
704
Не може серија во продукција на Netflix да ја има на HBO. И обратно. Тоа чудо уште го немам видено.
Фала на одговорот, јас прв пат денес прочитав токму на форумов за оваа серија (барајќи некоја добра додека трае сме во самоизолација), а уште помалку пак знам чија продукција е
 
Член од
1 август 2009
Мислења
453
Поени од реакции
960
Fringe - бидејќи е sci-fi и слично на X-Files.
The Witcher - иако Dexter е добра, повеќе ми се допаѓа fantasy.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom