Како изгледате во очите на другите?

  • Креатор на темата Anck-Su-Namun
  • Време на започнување

*MajA*

I love myself...sometimes I don`t
Член од
22 април 2008
Мислења
215
Поени од реакции
8
На прв поглед различно кај секој. Што знам некои ме гледаат од прва како озбилна, некои премногу духовита, трети срамежлива бла бла, итн.не можам со сите да бидам иста нели? Но битно е дека кога ќе ме запознаат сфаќаат дека сум толку фина, дружељубива, позитивна особа па едноставно уживаат во моето друштво :pipi::vozbud:
 

BlaCk FiRe

`Going NoWhere`
Член од
21 март 2008
Мислења
637
Поени од реакции
18
Вака.Бев инспирирана да ја отворам темава од една не многу дамнешна случка.Бев на кафе со едни пријатели (поскорешни) и девојката ми вели:“Да ти кажам право, јас сум мислела дека ти си многу “дигната“.Секогаш си некако намуртена, лута.Секогаш кога ќе сме се поздравеле порано (пред да се задружиме) ти ќе пружиш рака и ќе свртиш глава.Сум мислела дека си некултурна, ама сега откако те запознав подобро гледам дека сум била во грешка па ти си била злато од дејче“ Ова ми го кажа баш вака со овие зборови.
А и не е прва што ми го рекла тоа.
Јас мислам т.е. знам дека сум ведра личност но, како за кого и како со кого.
Со пријателите сум многу добра, секогаш ни е интересно. Но, надвор од друштвото во некое “туѓо друштво“ јас сум многу ладна можам да кажам и дигната и не “фермам“ никого. А сето ота го правам за мое добро. Не можам да си дозволам да бидам со секого добра, а потоа да бидам повредена заради тоа. Ако во тоа “туѓо друштво“ не ми е интересно си стојам понастрана а, ако ми е интересно се надоврзувам во разговорот и така постепено се задружувам со луѓето. Но, понекогаш знам да не отворам уста цела вечер :toe:


Ај кажете нешто за вас. Како Вие изгледате во очите на другите?
Некои луѓе гледааат и мислат дека според изгледот знаат како некоја личност се однесува и контактира со други , не знам зашто но има такви мислат дека според изгледот све знаат за тебе но никогаш нее така. Не гледај на лицето, току во срцето. Кога ќе го сватат ова ќе знаат дека гешат ...
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
kazu da sam lud
kazu da sam blesav
kazu da sam imbecil
kazu da sam kreten
-Pekinska Paatka

ne sum vo ocie na drugite za da znam kakov sum vo ocite na drugite.
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
hehe intersna tema pred da me zapoznae nekoj me dozivuvaat za nekoja dignata sto moca od visoko ,prepotenta pa duri i arogantna :vozbud:,pa od koga ke me zapoznaat podobro toa pagja vo voda ...lalaal:pipi:
 

kapetan

Не сум дебел. Стомакот ми е 3D!
Член од
4 октомври 2008
Мислења
966
Поени од реакции
535
знам дека секогаш изгледам сосем спротивно од она шо сум...ама ко ке ме запознаат поке ке видат дека не е се ко шо изгледа од прв поглед...
 

~windy~

urban hippie
Член од
10 септември 2008
Мислења
774
Поени од реакции
119
Различно!
Најчесто како ладнокрвно, резервирано, недостапно, асоцијално 158 сантиметарско суштество кое шета по земјава! Така ме доживуваат кутрите двоножни сожители!
Зарем не им текнува дека тоа е само челичен оклоп, добро развиен одбранбен механизам кој им треба на ранливи, срамежливи души?!
Крај краева ху гивс а шит како ме доживуваат?
 

Valerija

I'm like an Angel
Член од
23 октомври 2008
Мислења
211
Поени од реакции
5
па пријателите ме доживуваат како темпераментна девојка, тврдоглава, демек „дигната“ , дружељубива, секогаш насмеана .....
 

PiNkGiRl

Queen of rain
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.717
Поени од реакции
8
Многу луѓе ми имаат кажано дека пред да ме запонзаат добро за мене мислеле дека сум препотентна, срамежлива, недружељубива и сл. Изгледа не оставам баш добар впечаток на прв поглед :nesum: А пријателите и сите оние кои ми се поблиски ме сметаат за многу реална, смирена и неасмеана особа.
 
Член од
12 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
30
Па незнам веројатно срамежливо :kesa:
Е да така изгледаш....али ке се дружиме јас и ти немај мака...ке се опуштиш :vozbud:уште неколку пати да испадниме и ке биде лудо:vozbud:.А инаку незнам неможам да кажам за самата себе али според некои што ми имат кажувано на изглед сум изгледала многу мистериозно и сум била многу лоша...а нема врска не сум лоша како што викат.....уште полоша сум:zlo::devil2:
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Како насмеано, арогантно и злобно човече.

И на крај, такво и испаѓам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom