Како изгледате во очите на другите?

  • Креатор на темата Anck-Su-Namun
  • Време на започнување

Anele

princess without a crown*
Член од
3 јануари 2009
Мислења
135
Поени од реакции
4
Pa...sekoj razlicno me gleda.Ne ne gledaat site so isti oci, spored toa sudot na drugite luge ne mora da se zema zdravo za gotovo.Nekoj smeta deka sum BITCH a jas sum bas fina:pipi:
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Ми кажале многу дека мислат дека сум дигната и слично.Дека се пувам не правам со секој муабет или пак дека сум од големото доброутро.
Јас воопшто не се доживувам како таква.Тие што навистина ме знаат,знаат дека сум добро момиче.
Навистина сакам да се дотерувам и слично но тоа не значи дека сум во некој барби свет.Ако сака некој ќе се запознаеме и ќе види дека не сум дигната:wink:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.324
Поени од реакции
7.785
Прво очигледното 195 висок 110 тежок.Па така кога ќе влезам во некој кафич или дискотека каде што првпат одам,обезбедувањето ме мери од глава до петици.Ги разбирам јас нив едноставно си прават проценка на реална опасност од мене, ама понекогаш се многу смешни.Мислат дека сум многу силен човек и тоа ми го имаат кажано, јас и баш не мислам така, физички да сум силен, ама духовно сум слаб.Сакам лесни шеговити разговори.Тие што ме знаат ме знаат како ненасилен тип, и не се баш многу свесни за мојата темна страна(си го викам јас тоа воинот во себе).
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
3.056
Најверојатно така како што се замислувам , тоа самите си го знаат..
Иако никогаш никој нема да ти признае како те гледа
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
несериозен...

уствари таков и сум :)
 

GothLady

Heinous
Член од
16 јуни 2008
Мислења
283
Поени од реакции
33
Најблиските другарки ми кажале дека кога сме се запознале сум изгледала многу дигнато и арогантно, по нашки "сум се праела заебана":pos: Едната дури ми рече дека кога сме почнале да се дружиме мислела дека ја мразам :tapp: изгледа така ме доживуваат зошто сум резервирана пред да запознаам некој добро:toe:
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Страшно. Веројатно.
Веројатно?

Не, не... Сигурно. Јас го потврдувам тоа.



Како да е, што се однесува до темата:
Ладнокрвен.

Ми кажале многу дека мислат дека сум дигната и слично.Дека се пувам не правам со секој муабет или пак дека сум од големото доброутро.
Јас воопшто не се доживувам како таква.Тие што навистина ме знаат,знаат дека сум добро момиче.
Навистина сакам да се дотерувам и слично но тоа не значи дека сум во некој барби свет.Ако сака некој ќе се запознаеме и ќе види дека не сум дигната:wink:
Еден совет; треба да го цениш мислењето на другите.
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Сигурно секси :pipi: х) Многу ме гледаат и ко наркоман (мада мрзам цигари и дрога) ама мене кур ме боли :baeh:
 

Ајанта

Македонка
Член од
21 декември 2008
Мислења
580
Поени од реакции
37
На темава треба да дискутираат очите на другите, ама тие во моментов се зафатени, а ние можеме да си муабетиме за тоа каков впечаток им оставаме на другите,СПОРЕД НАШЕ МИСЛЕЊЕ:pipi:, што, според мое мислење, е помалку важно од неважно:wink:
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Клета, дигната и склона кон спуштање. :pos:

Арно ама проблемот е што добар дел од тие другите успеваат да добијат слика кога во повеќе ситуации ќе се најдат во ваше друштво. Не од една ситуација во која што сте морале да се поставите вака или онака.
 
P

Polaroid vanity

Гостин
Нон - стоп насмеано девојчиште на кое све му е рамно.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
па незнам, зависит кај кого, се надевам дека кај тие што јас ги гледам добро и тие ме гледаат така а кај тие што ги гледам лошо..
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
230
Поени од реакции
10
Kako covek na koj kur ne go boli za nisto i covek koj misli samo na sebe .
Ali taka mi rekle samo onie na koi sto ne sakam da im pomognam i ne sakam so kur da se pomrdnam za niv . Ofkors toa se onie koi so mene se samo za nekakva korist . E takvite
A onie koi gi sakam i koi me sakaat i mi se nasle vo zivotot koga sum bil na dnoto od dnoto - eeee ti tie neka kazat kakov sum :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom