Како изгледате во очите на другите?

  • Креатор на темата Anck-Su-Namun
  • Време на започнување
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
..хах па интересна тема...
..мене сите пред да ме запознаат ..да ме сметаат за дигната..една невозможна девојка со која може некој да се дружи..ама кога ќе ме запозане..тотално има поинакво мислење...незнам зашто на прв поглед таква сум...немам појма...ама затоа..сите кои ме знат знаат дека неверојатно срце сум:smir:
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
Јас сум сигурен дека си срце:wink:,
ама ти мене да ми кажеш што е тоа њубов?:pos2:
Уметноста го оплеменува човековиот дух со убавина и њубов а преку личното доживување испраќа секогаш жива порака премостувајќи го сите граници, простори и времиња,достигнувајќи ВЕЧНОСТ
 
Член од
3 јули 2008
Мислења
248
Поени од реакции
8
za nekoj sum dobra i sramezliva za nekoj sum mn otpustena i otkacena za nekoj sum krenata :) najmnogu imat vtorava kombinacija :)
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Шознам, кога ќе се погледам во огледало таму има силуета од две метра, две раце, две нозе и глава. Ваљда така изгледам и во очите на другите! ОМГ!
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.120
Поени од реакции
830
Повеќето ми велат дека сум бил како намќор, намуртен, со никого не разговарам.

Точно е :pos:
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Мене една другарка од србија ми рече нешто како дека на прв поглед сум и бил нај антипатичен во цело друштво!
Кога ја прашав зошто рече дека незнаела, така сум и изгледал!
после 5 дена ми рече нешто како: ти си многу кул....ова - она, и тогаш сфатив дека не треба да проценувам луѓе по изгледот:wink:
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
Ова прашање има исто толку одговори колку што постојат луѓе кои ме познаваат..Значи,,секој кој ме знае си има една посебна слика за мене,,која е различна за секого,,и секако зависи и од тоа колку личноста ме познава доволно..Така да,,не можам точно да дефинирам...За некои сум срамежлива,,за некои дигната,,или барем така ми имаат кажано,,со најблиските сум најопуштена и тие ме знаат каква што сум...Не дека сум различна со сите,,туку едноставно луѓето си имаат своја различна гледна точка и свое мислење кое е веќе формирано,,и само со комуникација може да се формира вистинското мислење и слика за некого..:pipi:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Во очите на тие што не ме познаваат изгледам секогаш исто. Дигната, лоша, шмизла и се` по ред најлошо. Така изгледам и после прв контакт, а може и втор. После третиот веќе, изгледам како што треба. А нели, третиот го нема со секого. Не дека сум навистина некоја пребирлива и дигната личност, туку едноставно не можам да правам лице и да се запознавам и дружам понатаму со луѓе кои не ми легнале на срце веднаш. Краток е животов за да го поминувам со секојдневно лицемерие. Е сега, не дека сите со кои се дружам и ме познаваат се најсјајни, но луѓе сме и никој не е совршен, а не сум ни јас нормално. Сигурно не сум ни најдобрата на светов, но не сум ни каква што изгледам.:pipi:
Затоа, на крај, останува поголем бројот на луѓето на кои секогаш им останувам таква лоша, како од прв поглед. :toe:

Скоро 90% од прва јас на сите им делувам дигнат,мрчатор,не ретко ми кажале и дека ме мразеле од старт :toe: незнам можеби на прв поглед така делувам,но се трудам со сите да воспоставам од почетокот порелаксирачи однос,поопуштено и слично...како и да е фала Боже што после го менуваат мислењето на подобро :je:
Ти си таков и од прв и од осми поглед. Посериозна фаца од тебе нема никој и никогаш не знам што мислиш, што може да ти се каже, дали ќе се насмееш или развикаш и сл. Но добро, јас на пример поради тоа не те мразам туку си ми интересен и те сакам. А и не ти се плашам дека сум админ, а ти обичен член, па ќе ми ќутиш и ако ти згрешам. Мх, мх, мх!:pos::smir:
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Во очите на другите. Темава е малку тешка зошто никогаш нема да знам со сигурност како изгледам во очите на друг човек кој има своја свест и слично. Не читам мисли или пак некој телекинези и ствари да праам. Човек сум и мислам дека сите ме гледаат каков што си сум.
 
Член од
19 февруари 2008
Мислења
103
Поени од реакции
1
pa....... najverojatno kako arogantno stvorenje koe ne e zainteresirano za nisto ili pak kako najgolem namkor:toe:
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Искрено не знам како им изгледам на другите. А многу би сакал да знам.

Би било супер кога би си ги кажувале работите во лице. На пример: „Еј, абе многу си намќорест. Дај разведри се малку“ или „Леле, колку си весел! Тоа многу ми се допаѓа кај тебе“ или „Девојко, толку си згодна, што на тебе ми се дига крвниот притисок и апаратчето за мерење. Би сакал да имаме секс. Дали се сложуваш?“ и слично.

Многу се фрустрирав додека учев дека суштинската комуникација меѓу двајца обични луѓе се остварува преку она што не се кажува, наместо преку она што се кажува. Треба да си многу близок, па за да можеш со некого да си ги споделиш работите онака нецензурирано, во лице. Инаку се бара префриганост и тактичост, што ем не го знам, ем ме нервира.



Назад на темата: не знам како изгледам во очите на другите. Би сакал да можам да им поставам некакво огледало во очите, па она како што ме гледаат да го прочитам во нивните очи. Ај, можеби и тоа ќе се измисли со денешниов напредок на технологијата...
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
ic k*r ne mi cue za drugite, ne gi primetuam.

[Едитирано од модератор]: Внимавај на речникот.
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.640
Поени од реакции
16
Повеќето мислам дека ме гледаат како дигнато и глупаво створење.Ретко се има случено да видат стварно како изгледа човек.Али јебига
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Шо знам, различно ме доживуваат луѓето. А ни сама не знам како, можам само да претпоставувам.
Со луѓе што ми се допаѓаат уште од старт се поставувам добро, опуштена сум, дружељубива, брзо стекнувам блискост, се зезам, се смејам, па веројатно и како таква ме доживуваат, опуштена и позитивна.
Некогаш се случува во лош момент да ме начекале, па веќе на втора средба да бидам тотално поинаква и да ми речат: еј, па ти си била супер девојче бе, кој би рекол. :icon_lol:

Понекогаш знам и да се отворам до максимум, па да испаднам претерано социјална, муабетлива, така што посрамежливите луѓе ме доживуваат дури и као нападна. :icon_lol:

Има и една помала група луѓе што едноставно не успеале да ги освојат моите симпатии, па со тие сум резервирана, а поретко и злобна на јазик, промрчувам по нешто цело време, демек на шала на смеа, и на тие луѓе сигурно не им изгледам фина и комуникативна. :)

На поблиските луѓе кои подобро ме познаваат, не знам како им изгледам... Некои би рекле дека сум способна за 10 минути да остварам пријателство со рандом шанкер во рандом кафич, ако сакам. :icon_lol: Поконзервативните ме доживуваат како претерано либерална, полибералните како паметна :icon_lol: Генерално (од тоа што ми кажале) ме доживуваат како забавна личност за во друштво, зошто сакам нешто да се случува цело време, ретко седам и ќутам, сакам многу да зборам и да сум центар пажња. :kesa:

А има и една посебна група на, во главном, постари лица, кои ме доживуваат како психијатар. :pos: Не знам како поинаку да си објаснам како тоа непознати луѓе на улица успеваат за минута време да стекнат доверба во мене, до степен да почнат да ми се отвараат за нивни ствари што мене ни малку не ме интересираат, и таа моја особина што највеќе се одразува на постари лица ужасно ја мразам. :icon_lol: А не дека имам некоја фина фаца што би влеала доверба... Шо знам. :icon_lol: Ама знам дека бабата од рекорд што имала починат маж од Романија и син што никогаш не и ги погодувал јагодите, типот од билетарата на бивша последна 57ца што не успевал да најде причина да верува во Господ, и човекот од трафиката што имал проблеми со бубрезите- не се луѓе што сакам пак да ги сретнам. Не се ни луѓе на кои што сум планирала да потрошам повеќе од 30 секунди во животот, ама кога немам срце да им кажам: „Мислиш ме занима?!“, ќе си седам мадро и ќе си слушам нечии приказни дур ми дојде автобусот. :icon_lol:
 
Член од
18 ноември 2007
Мислења
609
Поени од реакции
41
Не склопувам лесно пријателства ,имам лоша навика ако од прв поглед особата нешто не ми фати око ,воопшто и не се трудам да оставам некој впечаток ,За луѓето што ги знам и сакам мислам дека сум пријатна и весела ,Слушач сум по природа не се наметнувам многу во друштвото, некогаш знам и да блеснам, се зависи од моменталното расположение.сега се трудам да сум покомуникативна и успевам во тоа .Многу често ми се случува да ми се доверуваат или бараат совет се трудам да имам поголемо трпение ,некогаш на некој му е потребно само да го сослушаш а решението потоа сам ќе си го најде .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom