Каде ова лето? - прашања и предлози за туристички дестинации

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Некое место во околинава за помирен одмор? Да не биде ептен пензионерско, ама не мора да има ни посебен ноќен живот. Побитни ми се плажите и да не е претерано скапо.
 
Член од
12 февруари 2012
Мислења
227
Поени од реакции
25
Некој да не бил во Ставрос да каже како е?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Па и понудата не е баш на лето. 18-21 мај. :D

Зошто ти треба агенција? Во тој период има евтини летови до Малме по 25 евра и се наоѓа сместување 20-30 евра од ноќ.
 
Член од
30 јануари 2014
Мислења
529
Поени од реакции
275
ne moze sekoj sam da si go organizira patot, potraga po hoteli, restorani, poseta na znamenitosti i sl. A nekogash so agencii e poeftin smestajot, tie imaat agenciski popusti. Sekako deka e pointeresno ako odish sam, no kako sto rekov ne e sekj za toa
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Постот е за цената. Иста е и сам си организираш, ништо поевтино преку агенцијата и не е нешто што не смее да се пропушти.
Секако во цената не е вклучено превоз од и до аеродромот, влезници, разгледување на градот, излети кои се околу 100 евра, храна итн.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
791
Поени од реакции
218
јуни ке одам на Санторини со агенжиja. Ке имаме 1 нок на отиване и 1 нок на вратуване во Атина со слободно време вечер во 1 ден и до обед на последен ден. Дали 20 евра на човек за Атина ке ми бидат достигнат? Во Санторини ке сме од обед на 2 ден до обед на 5 ден (3 ноки). Ке ми достигнат ли 80 евра на човек за 4 дена на Санторини за 1 пат ручек во заведение, неколко сувенира, храна, пиjaлок, карти за влез во наи-важни места и други? Со 2 реда: Ке ми достигнат ли 100 евра за целата екскурзиjа?
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
јуни ке одам на Санторини со агенжиja. Ке имаме 1 нок на отиване и 1 нок на вратуване во Атина со слободно време вечер во 1 ден и до обед на последен ден. Дали 20 евра на човек за Атина ке ми бидат достигнат? Во Санторини ке сме од обед на 2 ден до обед на 5 ден (3 ноки). Ке ми достигнат ли 80 евра на човек за 4 дена на Санторини за 1 пат ручек во заведение, неколко сувенира, храна, пиjaлок, карти за влез во наи-важни места и други? Со 2 реда: Ке ми достигнат ли 100 евра за целата екскурзиjа?
So dva reda: Ne
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
Зашто? Колко ке ми требват?
Уствари зависи до човекот. Ама за суенири, посети и други место посебно у Атина ќе ти треба поголем буџет. Посетата на Акрополис е само 15е ако не се лажам. и да купиш 5 сувенири по 1 евро еве ти една петтина од парите. Ако отидеш на уште едно такво место како Акрополис ќе ти останаат околу 50е за јадење во рок од 7 дена.. Ама како што реков, се зависи од човекот
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
791
Поени од реакции
218
Уствари зависи до човекот. Ама за суенири, посети и други место посебно у Атина ќе ти треба поголем буџет. Посетата на Акрополис е само 15е ако не се лажам. и да купиш 5 сувенири по 1 евро еве ти една петтина од парите. Ако отидеш на уште едно такво место како Акрополис ќе ти останаат околу 50е за јадење во рок од 7 дена.. Ама како што реков, се зависи од човекот
Благодарим за одговорот ! Ке го имам во предвид тоа.
За Акропола не сум сигурна, дали сакам во моментот да го посетувам. Таму сме за нема и еден ден целостно. Вечер во денот на пристигане и до обед во денот на одпатуване. За Сантирини ми е по-важно, дали кон 80 евра за 4 дена/3 ноки ке ми стигнат? Поручекот ке е наи-много 1 или 2 пати во некои ресторант или бар по некое гиро или санторинска храна, бидеики ке одам таму за доживуването. Сите турове, пат и нокуване веке са уредени. Ке одиме до Оиа, древна Тира, Пиргос, Имеровигли, Фира, вулканот, изворите и Тирасија и не знаем колко евра ке ми стигнат на ден за един человек? Ако некои знае цените там ке му бидам благодарна да пишува.
 
Последно уредено:
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
Благодарим за одговорот ! Ке го имам во предвид тоа.
За Акропола не сум сигурна, дали сакам во моментот да го посетувам. Таму сме за нема и еден ден целостно. Вечер во денот на пристигане и до обед во денот на одпатуване. За Сантирини ми е по-важно, дали кон 80 евра за 4 дена/3 ноки ке ми стигнат? Поручекот ке е наи-много 1 или 2 пати во некои ресторант или бар по некое гиро или санторинска храна, бидеики ке одам таму за доживуването. Сите турове, пат и нокуване веке са уредени. Ке одиме до Оиа, древна Тира, Пиргос, Имеровигли, Фира, вулканот, изворите и Тирасија и не знаем оште колко евра ке ми стигнат на ден за един человек? Ако некои знае цените там ке му бидам благодарна да пишува.
Не сум бил за Санторини, бил сум за Крит, ама мислам дека исти се цените за boat trip шо ги имат понудено. Цената беше околу 80е од човек. Можно е да е и поскапо на Санторини, оти ипак Санторини е. Незнам колку ти е лимитот за буџет, ама проблемот е шо тие работи шо ги сакаш не се ефтини. Би ти препорачил да направиш истражување на интернет од прилика колку кошта тој boat trip , колку е јадењето таму и тие други работи. Искрено на твојот план не му се доволни 100е по моја проценка
 

Kajgana Shop

На врв Bottom