Каде ова лето? - прашања и предлози за туристички дестинации

Дискусија во форумот 'Општи дискусии' започната од Mr.White, 24 мај 2009.

 1. savan

  savan

  Член од:
  30 јануари 2014
  Мислења:
  293
  Допаѓања:
  104
  vo noemvri nema uragani
   
 2. Löwe

  Löwe

  Член од:
  14 јули 2010
  Мислења:
  6.573
  Допаѓања:
  7.291
  Ako se oporavat dotogas.
   
 3. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  71.147
  Допаѓања:
  138.708
  Нема, дестинацијата е перфектна поготово ако си отворен за нови култури, беше еден колега од работа. Јас планирам за Рио да одам за година две, само нормално да се заштеди, не е фората да отидеш таму и да јадеш улични цвеќиња :D
   
  На Löwe му/ѝ се допаѓа ова.
 4. SOFIJA12345

  SOFIJA12345

  Член од:
  11 јуни 2012
  Мислења:
  67
  Допаѓања:
  9
  ај некој коментари во врска со летување во Малта ? поз
   
 5. Löwe

  Löwe

  Член од:
  14 јули 2010
  Мислења:
  6.573
  Допаѓања:
  7.291
  Како помина?
   
 6. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  22.091
  Допаѓања:
  26.263
  Ја не сум бил. Луѓе што живеат таму ми рекоа, у лето - не. Септеври, октомври, ноември, најбоље.
   
 7. SOFIJA12345

  SOFIJA12345

  Член од:
  11 јуни 2012
  Мислења:
  67
  Допаѓања:
  9
  a zosto vo leto ne ?
   
 8. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  22.091
  Допаѓања:
  26.263
  многу гужва
  високи температури
   
  На SOFIJA12345 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. SOFIJA12345

  SOFIJA12345

  Член од:
  11 јуни 2012
  Мислења:
  67
  Допаѓања:
  9
  a so ceni kako e ? vo market / restoran ? za smestuvanje ?
   
 10. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  22.091
  Допаѓања:
  26.263
  Не прашував подробно.
  Знам дека вода за пиење нема на островот, освен да се купува во шише.
   
 11. SOFIJA12345

  SOFIJA12345

  Член од:
  11 јуни 2012
  Мислења:
  67
  Допаѓања:
  9
  ok ,thanks :)
   
 12. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  17.987
  Допаѓања:
  26.805
  Обично сакам на различно место, ама ова лето ќе биде исклучок и повторно ми се оди на Торони. :D Резервирав 24 јуни до 1 јули
  5-8 јули на Блед
  8-10 јули на Крањска гора
   
 13. Francesco Totti

  Francesco Totti

  Член од:
  11 јули 2011
  Мислења:
  1.481
  Допаѓања:
  1.695
  Мене оваа година пак ми се оди на Малдиви, и лани ми се одеше...
   
  На Mister No му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Vampiria

  Vampiria

  Член од:
  9 октомври 2012
  Мислења:
  1.119
  Допаѓања:
  489
  Прекрасно место една од најубавите држави кај што имам идено, не е баш жешко, и овде е жешко, и сега да одиш нема да зажалиш!! Таму што ми се допаѓа е архитектура,клима, ма нема што не е убаво таму, евтино е (тоа малку кај секого различно е), кога би идела никогаш не би зажалила...!!
  --- Споено дупло мислење, 26 февруари 2018 ---
  Инаку многу сакам да одам на Филипините, гледав многу видеа а и ми имаат кажувано дека е многу убаво, за тоа си резервирав карта со девојчето и ќе одиме во Септември.... Путангина
   
  Последно уредено: 26 февруари 2018
  На SOFIJA12345 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. alex1986

  alex1986

  Член од:
  12 февруари 2012
  Мислења:
  185
  Допаѓања:
  14
  Dali e ok Torini za odmor so deca? ili dajte nekoja druga destinacija za vo grcija? imav ubava ponuda za vurvuru na sama plaza ama otide
   

Сподели преку: