Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
13 јули 2006
Мислења
6.906
Поени од реакции
5.225


Дали некој знае кај има вакви се избудалев нема никаде.
 

Стев

Word Bearer
Член од
19 декември 2019
Мислења
473
Поени од реакции
449
Сакам да знам каде може да најдам екстрат од цвет од лимон за прехрабена употреба...и слично
 
Член од
10 август 2013
Мислења
262
Поени од реакции
122
Знае ли некој/а кај може да се најде некои интересни работи како поклон за роденден на женско? :D (Препорачајте и што)
 
Последно уредено:
Член од
9 јуни 2014
Мислења
22
Поени од реакции
12
Знае ли некој/а кај може да се најде некои интересни работи како поклон за роденден на женско? :D (Препорачајте и што)

Секогаш за поклон порачвам кошница од кај дечките. Разгледај што имаат


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
10 август 2013
Мислења
262
Поени од реакции
122

Секогаш за поклон порачвам кошница од кај дечките. Разгледај што имаат

Sent from my iPhone using Tapatalk
Еј баш ти благодарам, баш добра идеја е ова како за роденденски подарок! :)
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
11.011
Поени од реакции
6.801
Каде можат да се најде квалитетна ленена облека (кошули и панталони)?
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
266
Поени од реакции
176
Со оглед дека започнува да се појавува дивата вегетација од дива трева, коприви, трње насекаде околу, со кое средство т.е со кој хербицид е најубаво да се прска таа дива трева?
Знам има многу видови на хербициди но кој е најефикасен за дива трева? Ако може препорака на името на квалитетен хербицид за дива трева?
 
Член од
4 октомври 2018
Мислења
789
Поени од реакции
1.582
Каде да најдам целосна мапа на Македонија која кажува надморска височина на одредени делови што сакам да ги проверам ?
Порано на катастарот некако успеав да најдам таква мапа сега гледам ја нема веќе (или јас не можам да ја најдам) па затоа кој знае нека помогне.

Со оглед дека започнува да се појавува дивата вегетација од дива трева, коприви, трње насекаде околу, со кое средство т.е со кој хербицид е најубаво да се прска таа дива трева?
Знам има многу видови на хербициди но кој е најефикасен за дива трева? Ако може препорака на името на квалитетен хербицид за дива трева?
Chikara, Total ќе направат парче се само пази да не оштетиш (испрскаш) и други корисни растенија бидејки овие се јаки хемиски препарати
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
24.227
Поени од реакции
14.752
Каде да најдам целосна мапа на Македонија која кажува надморска височина на одредени делови што сакам да ги проверам ?
Порано на катастарот некако успеав да најдам таква мапа сега гледам ја нема веќе (или јас не можам да ја најдам) па затоа кој знае нека помогне.Chikara, Total ќе направат парче се само пази да не оштетиш (испрскаш) и други корисни растенија бидејки овие се јаки хемиски препарати
,,,ako uspeesh da najdesh vo lovnite drushtva,imaa karti so nadmorska visochina na lovnite tereni,,,
 
Член од
4 октомври 2018
Мислења
789
Поени од реакции
1.582
,,,ako uspeesh da najdesh vo lovnite drushtva,imaa karti so nadmorska visochina na lovnite tereni,,,
Не ми врши работа само за ловните терени ми требаат конкретни точки да проверам нешто, знам имаше порано на катастар дури беа обележани и местата каде што има вода/чешми како и цркви и сл објекти. Веројатно некој што имал работа или работи поврзани со катастар ќе знае, сепак фала ти
 
Член од
5 април 2010
Мислења
399
Поени од реакции
99
Има некој страни од кај може да се порачат катанци за заклучување на точак ?
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
344
Поени од реакции
68
Дали некој знае која жена на Бит пазар продавала чај специјален за простата и каде можам истата да ја најдам
 
На врв Bottom