Каде може да најдам? (Општи прашања)

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.425
Поени од реакции
4.254
И мене ме интересира.
Kaде да најдам бел repair stick за иверица? Нешто ко ова на сликава.
Mohawk 3-in-1 True White Repair Tool Touch Up Marker Filler ...

Автоматски споено мислење:
Работам нешто со дрво во моментот
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.255
Поени од реакции
2.241
Дали некаде кај нас се наоѓа она што на англиски се вика carboy?



Кај нас мислам дека се вика балон за ракија, ама успеав да најдам само вакви. Дали некаде има баш ко на сликата погоре, цилиндрични?

1587572967779.jpeg
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.425
Поени од реакции
4.254
Мсилам дека има и цилиндрични..само ги немам видено тие евапоратори што ги имаат..
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.883
Поени од реакции
2.084
Каде може да се најде магацинот на Тимберленд во Скопје или евентуално тел.бројче ако некој има или знае? :)
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.169
Поени од реакции
3.467
Во кој ресторан/кафана во Скопје може да се јаде печена свинска коленица, како тие во Германија? 1588353511922.png
Нешто слично на ова, не да биде во грне растурена или на друг начин :D
Во Стара градска куќа во Скопје сум видел до сега, и солидна беше :)
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
1588597413245.png
Exercise mat или како и да се вика на нашки, подлога за вежбање можеби. Каде можам да најдам со океј цена-квалитет сооднос. Гледам во SportVision имаат некои факинг Adidas 2000 денари, некако многу за оваа работа. :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Прегледај го приврзокот 249492
Exercise mat или како и да се вика на нашки, подлога за вежбање можеби. Каде можам да најдам со океј цена-квалитет сооднос. Гледам во SportVision имаат некои факинг Adidas 2000 денари, некако многу за оваа работа. :)
 
Ф

Флеш

Гостин
Мал пренослив сет за јадење како нож,виљушка и лажица комплет за носење,што е компактно за до работа или др. место ми е потребно ... Носиш у торбиче и за пауза супер би ми дошло,зошто стално нарачувам ....Имав од татко ми,стар југословенски воен комплет,го загубив ....Ако може да се најде истово,перфектно ....

Друго,кај се продаваат убави џебни ножиња?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.662
Поени од реакции
34.954
Прегледај го приврзокот 249492
Exercise mat или како и да се вика на нашки, подлога за вежбање можеби. Каде можам да најдам со океј цена-квалитет сооднос. Гледам во SportVision имаат некои факинг Adidas 2000 денари, некако многу за оваа работа. :)
Од Џамбо купив последно 350 денари, инаку првиот го имав земено од Ранерс околу 700 денари (овој што го има постирано Ilumious).
И двата ги имам сеуште, сличен е квалитетот (нијанса може подобар тој од Ранерс).
Автоматски споено мислење:

Мал пренослив сет за јадење како нож,виљушка и лажица комплет за носење,што е компактно за до работа или др. место ми е потребно ... Носиш у торбиче и за пауза супер би ми дошло,зошто стално нарачувам ....Имав од татко ми,стар југословенски воен комплет,го загубив ....Ако може да се најде истово,перфектно ....

Друго,кај се продаваат убави џебни ножиња?
Јас за на работа си имам купено поквалитетни пластични садови за пакување, а прибор користам пластични лажици и виљушки од тие во КАМ (7 денари паковање од 10 парчиња). Ноже не носам затоа што ако имам месо го сецкам на даска убаво од дома и само боцкам со виљушка.
Друга опција една виљушка/лажица од постоен сервис + да си купиш 50тина денари мало ноже од тие со пластична рачка од пазарче :)
 
Ф

Флеш

Гостин
користам пластични лажици и виљушки од тие во КАМ (7 денари паковање од 10 парчиња).
Затоа бегам од пластичниве,еднаш искористи или се кршат. Со колегиве кога правиме софра,морам со раце,пластични ако има,ти се скрши,кој ќе излегува пак ....По кампинг продавниците сигурно има,ама која каде ....Ако можам да најдам од воениот прибор ,уууффф бинго ....Се склапааат како едно да е....
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.682
Поени од реакции
38.870
Затоа бегам од пластичниве,еднаш искористи или се кршат. Со колегиве кога правиме софра,морам со раце,пластични ако има,ти се скрши,кој ќе излегува пак ....По кампинг продавниците сигурно има,ама која каде ....Ако можам да најдам од воениот прибор ,уууффф бинго ....Се склапааат како едно да е....
земи од дома виљушка, како да тешко е
 
Ф

Флеш

Гостин
земи од дома виљушка, како да тешко е
:pos::pos::pos:Сум пробал нормален прибор ама у торба коа имаш телефон,новчаник,павербенк,кабли плус друго ..... Два пати однесов на работа,ги оставив,воен прибор и нормален,ги снема,зошто девет души сме ....Друго е мини прибор што е твој и стаи у торба,знаеш таму е :icon_mrgr:
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.536
Поени од реакции
695
:pos::pos::pos:Сум пробал нормален прибор ама у торба коа имаш телефон,новчаник,павербенк,кабли плус друго ..... Два пати однесов на работа,ги оставив,воен прибор и нормален,ги снема,зошто девет души сме ....Друго е мини прибор што е твој и стаи у торба,знаеш таму е :icon_mrgr:
Ако случајно најдеш од ЈНА приборот пиши и јас би си купил ненадминлив е
 

Kajgana Shop

На врв Bottom