Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
13 јули 2006
Мислења
15.126
Поени од реакции
17.914


Дали некој знае кај има вакви се избудалев нема никаде.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.413
Поени од реакции
4.237
Сакам да знам каде може да најдам екстрат од цвет од лимон за прехрабена употреба...и слично
 
Член од
10 август 2013
Мислења
541
Поени од реакции
928
Знае ли некој/а кај може да се најде некои интересни работи како поклон за роденден на женско? :D (Препорачајте и што)
 
Последно уредено:
Член од
9 јуни 2014
Мислења
43
Поени од реакции
20
Знае ли некој/а кај може да се најде некои интересни работи како поклон за роденден на женско? :D (Препорачајте и што)

Секогаш за поклон порачвам кошница од кај дечките. Разгледај што имаат


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
10 август 2013
Мислења
541
Поени од реакции
928

Секогаш за поклон порачвам кошница од кај дечките. Разгледај што имаат

Sent from my iPhone using Tapatalk
Еј баш ти благодарам, баш добра идеја е ова како за роденденски подарок! :)
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
Каде можат да се најде квалитетна ленена облека (кошули и панталони)?
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
1.010
Поени од реакции
1.129
Со оглед дека започнува да се појавува дивата вегетација од дива трева, коприви, трње насекаде околу, со кое средство т.е со кој хербицид е најубаво да се прска таа дива трева?
Знам има многу видови на хербициди но кој е најефикасен за дива трева? Ако може препорака на името на квалитетен хербицид за дива трева?
 
M

Macedon1um

Гостин
Каде да најдам целосна мапа на Македонија која кажува надморска височина на одредени делови што сакам да ги проверам ?
Порано на катастарот некако успеав да најдам таква мапа сега гледам ја нема веќе (или јас не можам да ја најдам) па затоа кој знае нека помогне.

Со оглед дека започнува да се појавува дивата вегетација од дива трева, коприви, трње насекаде околу, со кое средство т.е со кој хербицид е најубаво да се прска таа дива трева?
Знам има многу видови на хербициди но кој е најефикасен за дива трева? Ако може препорака на името на квалитетен хербицид за дива трева?
Chikara, Total ќе направат парче се само пази да не оштетиш (испрскаш) и други корисни растенија бидејки овие се јаки хемиски препарати
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.765
Поени од реакции
29.042
Каде да најдам целосна мапа на Македонија која кажува надморска височина на одредени делови што сакам да ги проверам ?
Порано на катастарот некако успеав да најдам таква мапа сега гледам ја нема веќе (или јас не можам да ја најдам) па затоа кој знае нека помогне.



Chikara, Total ќе направат парче се само пази да не оштетиш (испрскаш) и други корисни растенија бидејки овие се јаки хемиски препарати
,,,ako uspeesh da najdesh vo lovnite drushtva,imaa karti so nadmorska visochina na lovnite tereni,,,
 
M

Macedon1um

Гостин
,,,ako uspeesh da najdesh vo lovnite drushtva,imaa karti so nadmorska visochina na lovnite tereni,,,
Не ми врши работа само за ловните терени ми требаат конкретни точки да проверам нешто, знам имаше порано на катастар дури беа обележани и местата каде што има вода/чешми како и цркви и сл објекти. Веројатно некој што имал работа или работи поврзани со катастар ќе знае, сепак фала ти
 
Член од
5 април 2010
Мислења
602
Поени од реакции
214
Има некој страни од кај може да се порачат катанци за заклучување на точак ?
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
412
Поени од реакции
82
Дали некој знае која жена на Бит пазар продавала чај специјален за простата и каде можам истата да ја најдам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom