Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
19 февруари 2016
Мислења
344
Поени од реакции
68
Да не знае некој каде можам да го најдам парфемот STR8 Rebel? Го купив пред 2 години и е еден од најдобрите парфеми што некогаш ги користев. Ги барав по супермаркетите (Vero, DM, Tinex) каде порано се наогаа, но сега веке го нема.
Изгледа повеќе не го произведуваат, и на мене многу ми се допадна ама веќе го нема,

евентуално да провериш на зелен пазар, ако има некој заостанато
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
11.594
Поени од реакции
17.544
Да не знае некој каде можам да го најдам парфемот STR8 Rebel? Го купив пред 2 години и е еден од најдобрите парфеми што некогаш ги користев. Ги барав по супермаркетите (Vero, DM, Tinex) каде порано се наогаа, но сега веке го нема.
Јас го имав купено од една мала парфимерија во Порта Влае пред многу години. Ако случајно е уште отворено и ако го има и ако ми текне коа ќе поминувам, ќе ти питам.
 

Стев

Word Bearer
Член од
19 декември 2019
Мислења
473
Поени од реакции
449

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
6.813
Поени од реакции
5.737

Стев

Word Bearer
Член од
19 декември 2019
Мислења
473
Поени од реакции
449
Тоа е Ви-Ар хедсет. Има дефинивно историја луѓе да се акнуваат и буткаат и кршат ствари. Наречиме заостанат, наречиме старомоден..ама монитор си е монитор.
Знам каде сум и што правам...
 
Член од
14 јануари 2015
Мислења
6.166
Поени од реакции
8.681
Во која банка има најмала провизија за уплата во странство (знам Swift code) лицето е на банка во Австралија?
 
Член од
31 декември 2013
Мислења
101
Поени од реакции
190
Каде може да се купи и намести кочница за ролерки?
 

Matthias

lawyer by day & lover by night
Член од
2 март 2020
Мислења
43
Поени од реакции
84
Во која банка има најмала провизија за уплата во странство (знам Swift code) лицето е на банка во Австралија?
Во која и да било банка да отидеш мора да имаш нерезидентна девизна сметка (во твојот случај мора да имаш АУД сметка доколку пракаш/примаш средства од/во Аврстралија), провизијата во Стопанска Банка АД-Скопје беше околу 450 денари од трансакција.Поздрав.
 
Член од
14 јануари 2015
Мислења
6.166
Поени од реакции
8.681
Во која и да било банка да отидеш мора да имаш нерезидентна девизна сметка (во твојот случај мора да имаш АУД сметка доколку пракаш/примаш средства од/во Аврстралија), провизијата во Стопанска Банка АД-Скопје беше околу 450 денари од трансакција.Поздрав.
Средив работа, имав веќе сметка во НЛБ само ме интересираше дали се другите поефтини. Инаку прашав во Стопанска и за сумата што ја префрлав, провизијата + трошоците за странската банка беа 1960 денари, во Тутунска завршив работа за 1240 денари комплет.
 
Последно уредено:
Член од
8 јуни 2010
Мислења
78
Поени од реакции
166
Има ли стрелачки клуб во Скопје, ама мислам на стрелање со лак и стрела, не со пушка и пиштол? Од секогаш ми било желба ова. Мислам кога бев помал гледав некои флаери залепени на бандери за некој таков клуб, ама сега по интернетов не можам да најдам ништо...
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
2.271
Поени од реакции
2.106
Има ли стрелачки клуб во Скопје, ама мислам на стрелање со лак и стрела, не со пушка и пиштол? Од секогаш ми било желба ова. Мислам кога бев помал гледав некои флаери залепени на бандери за некој таков клуб, ама сега по интернетов не можам да најдам ништо...
Тука ги имаш потребните информации...Кога пребаруваш, барај стреличарски а не стрелачки клуб.
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
344
Поени од реакции
68
Каде можам да најдам прибор за нокти (ножички, турпија...) 1583480453856.png за поклон за 8 март
 
Член од
9 јуни 2014
Мислења
22
Поени од реакции
12
Каде можам да најдам или порачам пластична или стаклена амбалажа за мали и големи пакувања, од 50гр до 1 кг , шишенца, тегли и такви ствари. Може да ми препорачарате и некој интрернет сајт. .Фала
Јас набавувам од оваа страна, ако сеуште си заинтересиран

 
На врв Bottom