За мажите: машинка за бричење или стариот добар брич?

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.842
Поени од реакции
57
Ја еднаш пробав со машинка и се исфрлив. Со брич неам мука. Иапк ќе да е тоа индивидуално.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
14.076
Поени од реакции
955
И ја пробав еднаш пред 5 години со машинка од дедо ми (чехословачка, стара преку 25 години) и бев ко недобричен. Али, технологија иде непред! : )
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.358
Поени од реакции
61
Жилет си е жилет,повекенаменско орудие:)
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
14.076
Поени од реакции
955
А пред жилетот, кромањонците којзнае шо си викале, ваљда "секира си е секира, па и од камен да е"! : )
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
4.004
Поени од реакции
59
Мистичен мислам дека можам да ти помогнам.

Јас како човек на форумов иако сеуште млад имам најголем просек на бричено влакно на саат. Ја бричам главата секој трети ден. СУм се бричел со машинки за бричење, со бикчиња, со Сензор Ексел, со МАСН 3 и со оној берберски што го викате за дерење кожа.

СУм користе машинки со 2 ножа и со цел нож. Машинките се попрактични и помалку време ке изгубиш. Ама ако купуваш машинка а имаш јака и ли густа брада купи со три ножа. Земав од еден другар и ја пробав, незнаеш со каква леснотија се средив. Ако не тие ни густа ни јака со два ножа земи, нема да згрешиш.

Јас сеа се бричам со тој берберскиот брич и најдобар ми е. МАСН 3 ми остава влакненца а тој не. Ама тој остава траги од крв понекогаш :)
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.451
Поени од реакции
45
so ke mi se najde, inace poveke wilkinson, a otkazam od kolonska voda, stavuvam eclat aftershave kremce na lice top e
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.365
Поени од реакции
4.669
Од 1 година средно користам Жилет Сензор-Ексел, освен во војска коа користеф бикчиња од Жилет некојси Блу2 или слично, користеф и едни НоНејм бикчиња ама масакр беше со нив. Машинка сеуште не сум пробал. Не ми се даваат пари за такво орудие. Се навикнаф на крај на бањање да мавнам и бричење понекогаш.
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.982
Поени од реакции
9
Шо ве глеам чудни, машинки, скапи бричови, лосиони. Јас лично користам паста за бричење која се размачкува со четка (со no-name влакна :) ) а некогаш кога немам паста може и со сапун да се избричам, бричови користам од тие ефтините бигчиња за 15 денари, а после бричење користам чист алкохол 75% (пече, дезинфицира, освежува и се ветрее за 5 минути) :).
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.339
Поени од реакции
54
Некој од поновите членови да си каже?
Брич или машинка?:icon_lol::icon_lol:
 
Член од
14 декември 2005
Мислења
130
Поени од реакции
2
Сакам некој да ми каже дали жилетите на Power Mach3 пасуваат на дршката од Mach3. За бричењето? Користам неколку години Mach3 и е супер, секогаш се бричам контра, два пати недело. Кога е порасната брадата повеќе бричењето е супер и не се сечиш, макар што минимално се сечам со Mach3, али сега сакам да пробам Power Mach3 да видам што разлика има. И скоро секогаш темпирам бричење после туширање кога кожата е омекната. Ми се има случено два пати следнава ситуација: На стан кај една другарка седев, сакам да се бричам и немам пена, не сакав со сапун и ми текна да земам маргарин:) се намачкав со него на цело лице, немате појма какво мазно бричење сум имал, а кожата после тоа е....незнам, пробајте барем еднаш:) нема шанси да се пресечиш. И тоа го имам направено и уште еднаш со маргарин:) Сега газете се од смеење, али тоа е тоа:).
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
855
машинка дефинитивно ... веќе една година со машинка се бричам, поекономично е не морам секој 2 ден да купвам жилети и пена за бричење
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
12.998
Поени од реакции
7.599
Има некој искуство со ова колку траат или така е наведено на самиот производ
пер...Кога го пишал мистичен постот??
> 12-10-05, 18:10
No further questions your honor...i rest my case..
 
На врв Bottom