За мажите: машинка за бричење или стариот добар брич?

Krasnopis

Проклет
Член од
27 ноември 2009
Мислења
10
Поени од реакции
2
Драга Кајгана,
Користам и машинка и брич. Дали сум нормален?
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
Драга Кајгана,
Користам и машинка и брич. Дали сум нормален?
И јас ги користам и едното и другото,па такво прашање никогаш не сум поставил..еве ти одговор,ти си 100% нормален:helou:
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Оваа ја пробав, со 2
ножиња што брмчат (многу е тивка всушност) во круг.


Почнав со брич и маки видов. Кожата ептен ми се иритираше па си земав машинка. Користам Phlips со три спирални круга и бричењето од агонија се претвори во задоволство :D. Од тогаш па наваму само машинка.

Кога сме веќе кај темава, ме потсети дека треба јас и машинката да се зафатиме пред огледало :vozbud:. И така треба да излегувам.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.648
Поени од реакции
11.644
Стариот добар брич е незаменлив
 

Anthem

We the Living
Член од
8 декември 2009
Мислења
53
Поени од реакции
6
Брич си е брич. Не ми требат такви фенси-шменси пичвајз глупости, ко на крај краева исто срање е и едното и другото, машинкава само струја троши.
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Брич си е брич. Не ми требат такви фенси-шменси пичвајз глупости, ко на крај краева исто срање е и едното и другото, машинкава само струја троши.
Тачно :smir:
П.С брич :)
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
Почнав машинка да користам. Не дека ми се иритира нешо кожата од брич или такви ствари туку едноставно ми е полесно.
Поедноставно е ... пикаш во штекер и готово.
Плус поубо влакно вади машинката. :)
 
Член од
2 декември 2009
Мислења
151
Поени од реакции
4
Почнав машинка да користам. Не дека ми се иритира нешо кожата од брич или такви ствари туку едноставно ми е полесно.
Поедноставно е ... пикаш во штекер и готово.
Плус поубо влакно вади машинката. :)
Ај ерлија :helou: Мора да земем и јас,ама добра некоја,или подобро да порачам од Швајцарија :wink: Зошто од брич ко да ме колеле сум,брадава ко жица ми е,а кожава осетлива.... А оние машинкине од Цигите за дерење се :pos2:
 
T

The Blob

Гостин
Најпрво користев онаков Mach3-ка,ама некако солени ми беа тие патроните,и се префрлив на Bic со 3 жилети,од оние за као 1 употреба, ама јас терав цел месец со нив (оти се бричев по еднаш неделата :P ). Ама пак ми остана истата мака,иритација на вратот,црвенила,и најважно шо личев ко 10 години помлад ме нервираше ептен.
Сега си најдов една Singer машинка,ама не за бричење (со такви тркалезни) туку тример - како машинка за стрижење ама со помали запци. Со неа се врвам на 2 недели,и баш после останува брада како што ја сакам,како 2/3 дена носена. Ни враснати влакна,ни црвенила ни бутур. Најдобра инвестиција ин мај лајф (некаде 1300ден)
 
M

Mussolini

Гостин


Почнав со брич и маки видов. Кожата ептен ми се иритираше па си земав машинка. Користам Phlips со три спирални круга и бричењето од агонија се претвори во задоволство :D. Од тогаш па наваму само машинка.

Кога сме веќе кај темава, ме потсети дека треба јас и машинката да се зафатиме пред огледало :vozbud:. И така треба да излегувам.
И јас ја имам истата машинка... :smir: само шо за разлика од тебе јас не се бричам со спиралните кругови туку со тва со е одпозади за влакна... да го :sekss:, брадата мее тава шо ак почнам да се бричам со спиралните кругови как и да е, за 1 саат МОЖЕБИ ке се избричам. а така, само од доле нагоре, од доле нагоре и готов сум :pipi:
 

KeleS

insolitus res
Член од
22 јануари 2008
Мислења
734
Поени од реакции
57
Често заборавам да се бричам ( по 2 -3 -4 недели ) така да морам прво да кратам со машинка ... Али да се разбериме без брич бриченје не бива

Практиката е следна ... Кратиш со машинката . Земаш бричот , прво надолу , после то контра ...
КОга завршуваш и на допир и на изглед си како 8 годишно дете во лицето ... чисто мазно ко бебешки газ . ( Е то под услов да не оставаш брадица и мустакс нормално .Ако оставаш тогаш изгледа како само таму да ти растат влакна по лицето .)
Значи и двете
 

UNKNOWN_ARTIST

Blue is the colour!!!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
892
Поени од реакции
555
Моментално користам брич, инаку до пред неколку месеци користев машинка, од топ шоп(забораив како се викаше) и ми беше многу поубаво отколку со брич. Но за жал ми црка батеријата и не се ни полни сеа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom