За мажите: машинка за бричење или стариот добар брич?

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
Ја еднаш пробав со машинка и се исфрлив. Со брич неам мука. Иапк ќе да е тоа индивидуално.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
И ја пробав еднаш пред 5 години со машинка од дедо ми (чехословачка, стара преку 25 години) и бев ко недобричен. Али, технологија иде непред! : )
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
А пред жилетот, кромањонците којзнае шо си викале, ваљда "секира си е секира, па и од камен да е"! : )
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Мистичен мислам дека можам да ти помогнам.

Јас како човек на форумов иако сеуште млад имам најголем просек на бричено влакно на саат. Ја бричам главата секој трети ден. СУм се бричел со машинки за бричење, со бикчиња, со Сензор Ексел, со МАСН 3 и со оној берберски што го викате за дерење кожа.

СУм користе машинки со 2 ножа и со цел нож. Машинките се попрактични и помалку време ке изгубиш. Ама ако купуваш машинка а имаш јака и ли густа брада купи со три ножа. Земав од еден другар и ја пробав, незнаеш со каква леснотија се средив. Ако не тие ни густа ни јака со два ножа земи, нема да згрешиш.

Јас сеа се бричам со тој берберскиот брич и најдобар ми е. МАСН 3 ми остава влакненца а тој не. Ама тој остава траги од крв понекогаш :)
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
so ke mi se najde, inace poveke wilkinson, a otkazam od kolonska voda, stavuvam eclat aftershave kremce na lice top e
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.320
Поени од реакции
7.372
Од 1 година средно користам Жилет Сензор-Ексел, освен во војска коа користеф бикчиња од Жилет некојси Блу2 или слично, користеф и едни НоНејм бикчиња ама масакр беше со нив. Машинка сеуште не сум пробал. Не ми се даваат пари за такво орудие. Се навикнаф на крај на бањање да мавнам и бричење понекогаш.
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
Шо ве глеам чудни, машинки, скапи бричови, лосиони. Јас лично користам паста за бричење која се размачкува со четка (со no-name влакна :) ) а некогаш кога немам паста може и со сапун да се избричам, бричови користам од тие ефтините бигчиња за 15 денари, а после бричење користам чист алкохол 75% (пече, дезинфицира, освежува и се ветрее за 5 минути) :).
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Некој од поновите членови да си каже?
Брич или машинка?:icon_lol::icon_lol:
 
Член од
14 декември 2005
Мислења
130
Поени од реакции
2
Сакам некој да ми каже дали жилетите на Power Mach3 пасуваат на дршката од Mach3. За бричењето? Користам неколку години Mach3 и е супер, секогаш се бричам контра, два пати недело. Кога е порасната брадата повеќе бричењето е супер и не се сечиш, макар што минимално се сечам со Mach3, али сега сакам да пробам Power Mach3 да видам што разлика има. И скоро секогаш темпирам бричење после туширање кога кожата е омекната. Ми се има случено два пати следнава ситуација: На стан кај една другарка седев, сакам да се бричам и немам пена, не сакав со сапун и ми текна да земам маргарин:) се намачкав со него на цело лице, немате појма какво мазно бричење сум имал, а кожата после тоа е....незнам, пробајте барем еднаш:) нема шанси да се пресечиш. И тоа го имам направено и уште еднаш со маргарин:) Сега газете се од смеење, али тоа е тоа:).
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
машинка дефинитивно ... веќе една година со машинка се бричам, поекономично е не морам секој 2 ден да купвам жилети и пена за бричење
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Има некој искуство со ова колку траат или така е наведено на самиот производ
пер...Кога го пишал мистичен постот??
> 12-10-05, 18:10
No further questions your honor...i rest my case..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom