За мажите: машинка за бричење или стариот добар брич?

Член од
7 февруари 2024
Мислења
131
Поени од реакции
106
Odsekogas se bricam so Gillette mach 3.
Pred malku se napraiv kako bebe, lesno bricenje pominuvas kontra nema secenje
Posle bricenje turivam krema bekutan ili nivea.
 
Член од
21 мај 2009
Мислења
178
Поени од реакции
183
Дечки препорака за safety razor за почетници ко мене? Секако да не се искољам кога ќе го користам. Многу често имам иритација кога се бричам со оние пластичните од 30-50-70 денари, па мислам дека safety razor би бил супер за кожа ко мојава, а и лесно може да се измие и дезинфицира
 
Член од
16 октомври 2021
Мислења
357
Поени од реакции
708
Дечки препорака за safety razor за почетници ко мене? Секако да не се искољам кога ќе го користам. Многу често имам иритација кога се бричам со оние пластичните од 30-50-70 денари, па мислам дека safety razor би бил супер за кожа ко мојава, а и лесно може да се измие и дезинфицира
imas na zeleno pazarce, ja mojov safety razor prv pat go zemav pred 3 godini za 50 denari i samo menuvam ziletcinja na sekoi 3-4 bricenja. Nema maka, tera ubavo i do sega se nemam iseceno osven prviot pat dur se naviknam kolku sece. Nikakvi iritacii, nisto, se e super.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.124
Поени од реакции
8.926
Дечки препорака за safety razor за почетници ко мене? Секако да не се искољам кога ќе го користам. Многу често имам иритација кога се бричам со оние пластичните од 30-50-70 денари, па мислам дека safety razor би бил супер за кожа ко мојава, а и лесно може да се измие и дезинфицира
ako imash moznost, gledaj da najdesh merkur 34c, skoro sekade e preporachan kako najdobra opcija za pocetnici.
vo site EU zemji moze da go najdesh online, ako imash nekoj prijatel/poznanik vo germanija probaj.


od cartridge/patroni, najdobra opcija ti e gilette sensitive, so 2 sechila e toj (za razlika od fusion koi se so 5)

ako si nov za safety razor, dobra opcija ti e da izgledash nekolku YT videa, da imash pretstava koja e razlikata od patronite.
ovoj kanal e eden od najdobrite - https://www.youtube.com/@geofatboy
bidi spremen deka na pocetok kje imash nekoi posekotini (pomali ili pogolemi), ama dolgorochno ti e mnogu podobra opcija safety razor.
 
Член од
7 декември 2021
Мислења
1.142
Поени од реакции
5.697
399 денари е и достава 130 мислам

20240319_103540.jpg
 
Член од
7 декември 2021
Мислења
1.142
Поени од реакции
5.697
Кој пробал знае :) (му ја препорачувам на Harald)

20240418_172915.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom