За мажите: машинка за бричење или стариот добар брич?

nozo.mk

Ultras Karpos Boys
Член од
6 септември 2007
Мислења
472
Поени од реакции
18
пер...Кога го пишал мистичен постот??
> 12-10-05, 18:10
No further questions your honor...i rest my case..
И што ако е стара темата 3 години? Има правило дека не смее да се активира тема после 3 години , или веќе не се употребуваат машинки па никој неможе да одговори на прашањето?
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.373
Поени од реакции
82
Користам Gillette Fusion Power и морам да се пофалам дека е дефинитивно најдоброто нешто со што сум се бричел. Лесно, мазно... што да ти расправам. Пет сечила... нема теорија да се пресечеш.
А иначе за машинки: купив од Топ Шоп машинка ама не ми се свиѓаше. Не ме бричи баш длабоко, убаво... Ќе мораш секој ден со неа да се бричиш. Плус брмчи у пм.
И плус, колку што знам јас подобро е за кожата човек да се бричи со брич.
Ако знаеш да се бричиш ко што треба, нормално. Си има ред.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
17.397
Поени од реакции
20.529
Брич...Не сум користел машинка до сега..
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
939
Брич обичен од 25 денари и сапунче. Досега во живот не сум се исекол.
Машинка некако ептен гејски ми е:toe:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
15.859
Поени од реакции
7.533
Брич Wilkinson Sword.
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Веќе подолго време немам употребено брич, освен за некои пригоди. Со машинката ми е и побрзо и повеќе ми се допаѓа. А, и нема инфекции и чуда, мада не сум имал такви проблеми и кога сум употребувал брич.

Едноставно полесно и побрзо е.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Машинка само еднаш имам пробано и не ми се допадна. Некако слабо бричеше, а имам доста густа и јака брада. Сепак сум си за стариот добар брич.
Имам од Gillette со вибрации убав брич, а си купувам и од 42 денари Blue 2 excel тој ми е омилен.
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192

Нема конкуренција:)
Ист ваков(вајда е со вибрации и овој на сликава покажан)
4 жилети плус еден додатен одпоади за средување на бекембарди.Подобро од ова амин.:pipi:
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
79
Поени од реакции
33
веке долго време користам брич сакам да си земам некоја машинка ги прочитав мислењата што се ...дали со машинката после бричење остануваат влакненца или оди темелно до кожата ?? (некоја добра мишинка кажете од која ке бидам задоволен ):D
 

NafuraN

Infinity is my Limit!!!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
286
Поени од реакции
24
веке долго време користам брич сакам да си земам некоја машинка ги прочитав мислењата што се ...дали со машинката после бричење остануваат влакненца или оди темелно до кожата ?? (некоја добра мишинка кажете од која ке бидам задоволен ):D
од ко е отворена темава до денес, и да имало влакна , побелеле или испаѓале, така да keep fucking that chicken.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
12.129
Поени од реакции
18.364
Со машинки долго време, имам една стара Бош од татко ми време, ама таа сече влакна на одредена должина, а на недела дена бричење, јас како што сакам е неизводливо, го трпев тој режим на три дена бричење бајаги време и не можев више.
После купив една од еден цигојнер на камени мост пред година-две и до пред месец дена ме служеше верно, за ич пара надмина очекувања чак (сеа кубеше дереше и ми рокна у рака еднаш али еби му мајката) : ).
Сеа на Бикчиња сум и барам соодветна машинка за да се ситуриам со неа за трајно.
Нема збор, за практичност, економичност и се останато машинка е права работа.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
17.397
Поени од реакции
20.529
Јас пред 2 месеци си купив машинка и навистина е супер бричењето..
 
Член од
4 декември 2009
Мислења
147
Поени од реакции
10
Momentalno gi koristam i dvete (za mene) najsovremeni raboti vo momentov i toa naizmenicno.Koga sum vo brzanje togas mashinkata, a koga imam poveke vreme, togas merakliski i poleka Gillette :)
 
Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815
Зависи.

Помеѓу оваа машинка и брич. Секогаш би ја одбрал машинката.


Го крати влакното исто колку и бричот ако не и повеќе. Нема враснати влакна и иритации на кожата и има механизам за чистење.

Ремек дело.

А, ако е некоја ефтина машинка - не фала. Имам премногу осетлива кожа за такви глупости.
 
На врв Bottom