Жалите ли за времето поминато?

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Не жалам за ништо. Посебно за времето што поминало. Е сега кога ќе тргнеме од септември на школо веќе ќе ми биде жал за летото што поминало. За работи што не сум ги направил...
 
Член од
24 август 2008
Мислења
1.120
Поени од реакции
163
Па да...најчесто за неубо поминатото време,ама глеам останатото убо да си го поминам...
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
не жалам тоа што поминало не се врака и нема потреба да жалам туку треба да гледам на иднината
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Па жалам за времето кога бев прва факултет и пола втора...кои курварници паѓале во АЛТА-Н во Капиштец...ама јебеш, зрее човек, треба да се мисли на иднината, нели?:wink:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Жалам...сакам да се врати.:( Сакам да се врати времето кога бев безгрижно мало девојче кое игра фудбал во маало и не се замара со светот околу неа. Сакам да се врати времето кога се беше толку едноставно и единствената грижа ми беа лектирите за во школо. Толку ми е мака што тоа време е веќе поминато и изгубено и што не можам да поправам некои грешки што ги имам направено и уште некои други работи.Така од време на време ме пука носталгија по минатото, особено по детството и ептен ми паѓа жал кога ќе ми текне дека тоа е дамнешно минато и дека иднината ми е се покомплицирана и покомплицирана.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
vremeto pominalo zatoa sto mora da pomine, toa ne e moja vina i zatoa nema sto jas da zalam.
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Da se zali ili ne,prashanje e sega?Sekoj ima neshto neostvareno vo svojot zivot iza toa zali i se priseka redovno,ne moze se da bide kako nie shto sakame?Vo red e da zalime ama ne treba da se vrakame vo minatoto,toa shto ne se ostvarilo i pominalo ne moze da se vrati nazad,dali nekoj videl reka shto tece nanazad?Ima edna stara Makedonska pogovorka koja veli vaka: NE SE VRAKAJ NAZAD ZA TAA OVCA SHTO SE IZGUBILA BIDEJKI VOLKOT MOZE DA GO IZEDE CELOTO STADO?! Zali ama ne se vrakaj...
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Кој би рекол дека не жали барем за момент од минатото и сам незнае во каква заблуда е... сите имаме моменти за кои жалиме или сакаме да се вратиме и да поправиме, да останеме подолго во прегратката на оние кои сме ги изгубиле, да го продолжиме до бескрај моментот кога прв пат сме се бакнале... сретнале држеле за рака... но времето продолжува брзо да тече да те носи се подалеку и одалечува од тие моменти... ни останува само да се сеќаваме и да продолжиме кон иднината, и да не дозволиме да останеме прегазени од спомените, самите да се ставиме во заборав.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.616

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
не жалам за времето бе и онака врнеше :pos2::pos2::pos2:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Можеби за некои работи кои што сум сакал да ги променам а веќе не можам :toe: но во глобала се стремиме да е подобро секој нов ден...така да живеам за иднината и неа ја градам,не мислејќи многу на минатото :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom