Жалите ли за времето поминато?

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување
Член од
31 март 2008
Мислења
2.552
Поени од реакции
1.812
понекогаш сакам да се вратам назад кога бев мал, но никогаш не жалам за тоа време.

гледам иднина. минатото е минато
 

bella

*HOT*
Член од
8 јуни 2008
Мислења
407
Поени од реакции
27
Понекогаш,се присетувам на деновите поминати во основно,средно,но што било поминало,времето назад не се враќа и нема зш да жалиме ,туку само со убави мисли да се присетуваме,но не да живееме во минатото,со спомените,да живееме во сегашноста и да се потрудиме за подобра иднина,да чекориме кон подобро УТРЕ со крената глава
 

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
Животот е премногу краток за да жалиш за времето што поминало.Што било поминало.Понекогаш со другарите ќе се присетиме на глупостите и урнебесите шо сме ги правеле и толку.
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Да жалам , и тоа многу.Само да не ме разбере некој погрешно , не жалам за за мене ,и времето кое поминало ,пошто секоја возраст си носи свое.Жалам за времето како време кое не можат да го живеат денешниве помлади.За другарството кое некогаш било поразлично од денешново кога све се гледа низ призма на интерес и пари.За игрите детски како жмурки ,камај,баскет ,фудбал на мали голчиња кои денешните деца немаат време да ги играат седејки на своите компјутерски столчиња.Па и за тепачките , кога се млатевме со шамари и боксови „на ферка„ , денес не знаеш кој копиљ ке ти извади пиштол и ке те звизне у тиква.За слободата на движење секое време и секаде низ градот.За незаборавните домашни журки кои си ги правевме.За ноќниот живот во старата скопска чаршија.За утакмиците на градски каде што секоја недела имаше што да се види , и за многу други нешта ...........жалам.За времето кога можеше да ставиш пасош во заден џеб и да се прошеташ на шопинг до Италија....Денеска младите имаат мобилки компјутери , возат убави коли , а сепак мислам дека се многу , многу......... сиромашни.:toe:
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Nostalgija a ?

1. ja zalam sto ne ja ebev Nevena koga mi dojde doma a jas imav devojka i posle mi se naljuti za cel zivot i ne ja ebev nikad

i za Kate zalam ama ne do tolku oti mi kidna posle u Svedska se omazi a imase najbolji cicki u svet

zalam sto so edna devojka ispadnav skot

Drugo nisto ne zalam zatoa sto maksimalno se trudam cak i da zgresam potoa se trudam da popravam greskata i toas ne e do mene i nema sto da zalam...

Ama najmnogu zalam sto ne potpisav za Partizan na vremeto koga mi go poebaa kolenoto e toa ne mozam da go prezalam i duri placam koga gledam futbal koga sum sam nekogash ...drugo nisto pak da se rodam isto bi prael :smir:
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Гледам да не си го уништам времево што доага, а за времето што минало......можеби м и е жал за некој период ама , неможам да го вратам и да сакам
 
Член од
16 септември 2008
Мислења
34
Поени од реакции
1
Obicno ne zalam za toa sto sum go napravila vo minatoto,ama zalam sto pominale i nekoi mnogu dobri raboti sto mi se slucile!!!Ponekogas koga mi e tesko znam da se prisetam na niv i kako za belja da mi padne uste potesko sto pominale!!!Ama toa e toa!!

Obicno ne zalam premnogu,ama sepak zalam sto ubavoto brzo pominuva!!!:music5:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
nema fajde od zalenje za ona sto mozelo da bide a a ne bilo, ustvari ne mozelo nisto da bide poinaku oti da mozelo ke bilo, iako cesto ne pravime nesto znaejki deka mozeme taka lesno da go napravime.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.496
Поени од реакции
22.197
Краток одговор..... Не :nenene::nenene::nenene::nenene::nenene:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
ne vredi da se zali
ama sepak
koga ke se spusti nokta
ili koga dozdovite vo esen
ke pocnat da placat
se rastazuvam i jas
i zalam za nas
sto smrtta ne rasdeli
sudbinata prokleta.
 
H

HITCH

Гостин
Не се радувам на времето што поминало тоа значи дека сум попаметна од порано
 
Член од
13 август 2008
Мислења
16
Поени од реакции
0
За жалење....не жалам....иако во моментов можеби ми фалат некој денови поминати во маало играјќи жмурка :vozbud:
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
780
Поени од реакции
69
Сакам да имам 7 години кога почнав во училиште да одам. Good times, and good memories. :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom