Жалите ли за времето поминато?

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување

|_EmKA_|

~The Unforgiven~
Член од
18 март 2007
Мислења
90
Поени од реакции
1
И да жалам и да не жалам,поминато е тоа и нема враќање иако многу ми е жал што многу работи не искористив, и во многу ситуации се зезнав,ама тоа е тоа! Стварно треба да се живее со спомените и минатото, животот е пред нас, се што сме пропуштиле ке гледаме да си го надокнадиме понатаму.
 

^Cutie^

*Charming Princess*
Член од
22 март 2007
Мислења
869
Поени од реакции
1
Не го жалам времето,е дноставно така требало да биде..Ако го гледам минатто, ќе не можам да живеем у сегашноста и ќе не можам да уживам у тава сега шо ми го пруже живото..А и не мислам ного на иднината..Јас живеем само за денеска, не мислам ни на утре ни на вчера!!!
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Не жалам. Било што било, поминало. Убаво, лошо, остануваат само сеќавања на тие мигови. Животот продолжува понатаму и она за што размислувам е сегашноста и иднината...
 

Vikuska

I know the pieces fit...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
879
Поени од реакции
7
ne nikogas. duri i ako bilo loso pominato sekogas bilo iskustvo poveke koe te uci za vo idnina
 

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
Не, што се случило се случило што не здравје, има верме ќе се случи. :toe:
 

M@We4kA

Loading . . .
Член од
26 јуни 2007
Мислења
559
Поени од реакции
5
Не. Си го живеам животот најдобро шо можам и моето мото е: Еднаш се живее!
 

a n g e l c e

^ Poison Girl ^
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.202
Поени од реакции
5
понекогаш се сеќавам на минатото но не жалам

Минатото го заборавам затоа што ако било доволно добро ќе ми било сегашност :toe:
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.375
Поени од реакции
25.139
Не жалам за времето поминато. Сега се трудам во сегашноста, не се враќам назад во минатото. Што било поминало, што ќе биде ќе помине.
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
946
Жалам,сакам со оваа памет што ја имам сеа да сум некаде пред 2 години да променам некои работи.
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
Да жалам не жалам за минатото,а тоа дека понекогаш се присеќам на некои ствари да а и ги повторувам глупостите што сум ги правел ако ме опнат флешови :toe:
 
Член од
2 април 2007
Мислења
2.875
Поени од реакции
4
ne, zasto mislam deka vremeto koe mi doagja ke go napravam podobro od pethodnoto
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
190
Х.ммм.... Па и така и така, ми недостигат тие 14-16 години, тие збрки тие глупости што сме ги правеле, но кога помислам какви работи сме правеле па полиции, несакам никогаш да се вратат...
 
Член од
21 јуни 2007
Мислења
183
Поени од реакции
2
Па често се сеќавам на работи што сум ги правел како помал ама не жалам затоа шо знам дека ништо сеа не може да се смени. Мислам на иднината да си ја направам што поубава ако не сум успеал да го направам минатото
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Не. Минатото е крој на мојот лик во почетокот на развивањето па се досега. Минатото е крој на личноста која сум бил,додека не сум станал онаа што сум. Понекогаш ќе сакав да се вратам на деновите кога велев гу-гу,или кога ќе дојдеше некој на гости кај мајка ми и таа ќе кажеше ајде сега отпеј песна а јас срамежливо ќе потрчав кај мајка ми и ќе се галев,божем да види колку сум воспитан,а уствари тој беше акт на срамежливоста од кој не знаев како да се извлечам. Ми недостигаат многу моменти со неа,со двата дедовци,со двете баби. Ми недостигаат советите кои ми ги даваа за моето срце да остане такво какво што беше,но сето тоа исчезна,а јас без совети почнав да учам од моите грешки,додека моето срце не се гледа ништо освен едно кило "фластер"
И покрај тоа што сето тоа ми недостига,еден ден и јас ќе бидам минато,и некој ќе се научи да живее без мене. Тоа било судено да биде така и тоа било мојата судбина. Не велам дека се потпирам токму на тоа дека судбината ќе ме одведе кај што сум бидејќи судбината излегува преку тоа што правам,ама знам дека секоја глупост што ја направив во минатото,и секое добро и секој чекор,и секој збор...се што сум направил во минатото влијаело врз тоа што станав денес. Така да не жалам за минатото,бидејќи така требало да се случи и ни сега,ни никогаш нема тоа да можам да го сменам :helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom