Жалите ли за времето поминато?

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Не жалам. Тоа што било поминало, така требало да биде. Животот продолжува понатака и тоа ми е битно. Си гледам сега како и што ќе ми биде понатака, а ова другово го оставам позади. Не викам дека не ми е криво за некои грешкички мали што сум ги направила, али сега тоа е неможе да се врати времето така да сега тие ми се како поука за понатака да не се повторуваат.А оние убави моменти што сум ги доживеала се дел од сеќавањето и дел од минатото што оставиле трага. Такви ќе има уште многу затоа не жалам за тие што поминале...
 

Stefanos_M

Moscow_Boy
Член од
23 април 2006
Мислења
563
Поени од реакции
0
Не, не жалам... Би сакал да се вратам назад, не за да изменам нешто, туку да го доживеам повторно...
 
Член од
20 мај 2006
Мислења
119
Поени од реакции
0
Jas voopsto ne zalam, zatoa sto mnogu ubavi raboti mi se imaat sluceno, i prekrasni momenti, no i kolku so imalo takvi, imalo i losi,megjutoa ete taka trebalo da bide...Sepak zivotot mi ide dalje i daj boze da bide kako i sea taka bas ubavo. Nekogas posakuvam da se vratam i da smenam nekoj raboti i da izleze se naj Ok, no sepak i bez malku losho vo dobroto ne e dobro!!!Pa toa od mene
 
С

Сатори

Гостин
:)

Јас сум личност која сака да ги анализира работите,затоа често се наоѓам во ситуација да се прашувам што ако...?Но никогаш не жалам за изборот и за потрошеното време.
Било мое и сум го дала на тоа што во моментот сум го сметала за вредно, тоа е се.:salut:
 

Jay

Член од
6 април 2007
Мислења
89
Поени од реакции
1
НЕ жалам ич колку глупи работи ми се случиле нејќам ни да се потсетам на такви денови си терам напред со крената глава
 
Член од
20 мај 2006
Мислења
119
Поени од реакции
0
Jay напиша:
НЕ жалам ич колку глупи работи ми се случиле нејќам ни да се потсетам на такви денови си терам напред со крената глава
Taka treba...sto ako zalime koga ne moze da se smeni nisto so toa
 
Г

Грејвдигер

Гостин
понекогаш и јас би зажалил за времето поминато:toe: :wink:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Не жалам за ништо што поминало. Сите убави мигови засекогаш ке останат во моето сеќавање. А секогаш има нови работи кои допрва треба да се откријат и доживеат....
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Жалам, но не се каам.
Сум изгубила и страдала, сум била и исполнета и најсреќна на светов. Тоа се мои спомени, дел од мене и целото минато на мојот живот. Без разлика какви се, не сакам да ги изгубам, зашто во спротивно, денес јас не би била јас, па секогаш кога можам се потсетувам на старите времиња, сеедно дали ме тераат на солзи или на смеа.
Јас сум човек што се врзува за нештата и луѓето кои ги сака, па ни времето нема да ми ги одземе.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
pa zalam sigurno za nekoj momenti,nekad se obiduvam da ne mislam na toa
 

Rodeo

Thrillseaker
Член од
15 април 2007
Мислења
243
Поени од реакции
36
Не жалам зошто многу интересни работи ми се имаат случувано во животов,само има една мана,премногу кратки беа тие моменти
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Имам пишано одамна на друга, слична тема.
Не жалам за ништо што поминало, затоа што, едноставно, поминало. Што и да направам нема да се врати, нема да се вратам ни јас за да поправам што сум згрешил, или пак да уживам во убавите моменти.. тоа е што е - убавото се памти, лошото се сместува таму некаде позади сите убави работи, или се брише.

PSYtisfaction напиша:
... нема поента да губиме време жалејќи по нешто што прошло, додека го пропуштаме она што треба да дојде.
Е така.
 
N

NeMiRnA

Гостин
Porano ke recev deka ne zalam,ama sega vikam deka zalam,ne se kaam za nisto sto sum napravila,samo se kaam zasto ne sum go napravila maaalku poinaku ili plus uste nesto sto ne sum napravila.
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Dali zalam ? Pa gledajte ova e mnogu opsto prasanje, prvo za koj period od zivotot i tn. Ne zalam za vremeto pominato zalam samo za edna rabota koja ne ja kazav a trebase, mnogu trebase da ja kazam, no bilo pominalo. Nemojte da ziveete vo minatoto
 

Kajgana Shop

На врв Bottom