Жалите ли за времето поминато?

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување
Член од
31 март 2007
Мислења
74
Поени од реакции
0
mi fali malku koga bev sredno .... zurkite .... eden ton gluposti ... ne deka sega mi e loso ali sepak sredno si e sredno ... posle toa doagaat mnogu raskrsnici vo zivotot , teski odluki .... ali vo globala sum si sreken :)
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Не жалам во стилот еј да беше сега тоа време на пример основно ќе праев вака онака или што праев тогаш еееј поминаа времиња. Жалам за времето залудно поминато дома, за времето одвоено на многу женски од кои на крајот добив среден прст.
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
Оооо....ако жалиш по минатото, отишол животот! Не се замарам со размислувања од тој тип, шо било поминало сакаш - нејќеш нема назад!
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Жалам. :toe: Жалам што поминале некои моменти од животот што ми причиниле задоволство, а знам дека не можат да се повторат. Жалам и за едни други моменти, што ми дале шанса да ги искористам подобро, а јас сум ги пропуштила, и сето тоа се случувало во едно време што не може да се врати, нели логично.:)

Ама од друга страна, ќе се сетам после дека не треба да жалам за моментите на задоволство што поминале, затоа што ќе доживеам некоу други, уште подобри, што допрва треба да дојдат... И тие шанси што сум ги пропуштила- ќе дојдат подобри шанси, што ќе донесат подобри моменти.:)

Така да... Минатото нека остане само спомени.:) Зошто нема поента да губиме време жалејќи по нешто што прошло, додека го пропуштаме она што треба да дојде.:)
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Не жалам - Не планирам да жалам - НЕМА ни да жалам :helou:

лајф гоес он :vozbud:
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
Жалам за многу работи шо не сум ги направила, а требало ама сега сфаќам дека џабе е, било-поминало, одиме напред со уште поубави моменти од тие за кои сум жалела :nokti:
 

PiNkGiRl

Queen of rain
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.717
Поени од реакции
8
Zalam za vremeto koe pominalo. Se e polesno koga si dete.
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
За некои работи да, за некои никако...
 
Член од
20 февруари 2007
Мислења
97
Поени од реакции
0
ne zalam za nisto sto pominalo,zatoa sto veke se slucilo i nema vrakajne.covek ne treba da zivee vo minatoto,tuku vo segasnosta,a treba samo da ja sonuva idninata:vozbud:
 

ЦРВЕНОКОСА

нескротлива
Член од
19 февруари 2007
Мислења
382
Поени од реакции
9
па,се дешава да ми текне колку ми било убаво кога бев мала и играв со кукли ,скокав ластик и со ништо не се замарав...
ама секој период од животот носи нови и возбудливи случки и доживувања,така да не жалам за времето што поминало туку уживам максимално во сегашноста и со задоволство понекогаш се присетувам на нешто што било и поминало...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Ми се случува да се потсетам на минатото,на случувањата,на смешките,на безгрижностите,на проблемите,на све.
Ме фаќа некоја носталгија,но не се каам за ништо.На сето тоа гледам со блага насмевка.
 

Kvendolin

чупе од бурдите
Член од
24 март 2007
Мислења
1.003
Поени од реакции
75
Не жалам за ништо. А, и да жалам ќе се потрудам филингот да исчезне побрзо, и ќе се утешам со ,,памет за друг пат,, изреката, и така ми е полесно.Се обидувам да мислам дека некои работи кои се случиле се случиле баш заради еден сериозно поврзан сплет на околности кој ,,овозможил,, така да се случат!
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
so ogled deka sum covek koj povece go vlece minatoto znaci zalam za mnogu nestas (ma da spored mene ne treba da se zali- bilo, pominalo). Cuvstvuvam deka mnogu raboti imam ispusteno, neprezivveano.... Eve na primer mislam deka ja imam utnato cela godina od moite 17 i onaka bas mi bese krivo i uste mi e ama sega brzo edna licnost mi rece deka se vo zivotot se nadopolnuva, pa i ona sto ne se prozivealo izgubilo ce se nadopolni. Kolku e toa vistina.... vremeto ce mi pokaze :)
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Ne zalam za toa sto veke pominalo.
Poveke zalam ako ne napravam nesto sto sum planiral t.e poveke zalam za idninata.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom