Енигматика

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Resavam krstozbori koga mi e dosadno, dobra zabava se. Ama me nervira sto ses povtoruvaat istite prasanja. Omileni mi se Italijanskite
 
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
Никогаш не сум решавал крстозбори, секогаш ги скокам тие делови од весникот :)
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
крстозбори..сега поретко..а порано многууу често..сега едино судоку играм онака од занимација
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Само осумнасочник решавам друго ништо:toe:
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
па едно време многу решавав крстозбори ама последниве неколку месеца не :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
543
Не ме интересираат, порано малце решавав се сеќавам... си одев во собата, бев сам, гледав во решенијата и секогаш ,,решавав’’ се. Не знам што ми беше филмот, се докажував пред моите. Али кратко траеше тоа, после ми здосади.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Обожавам... ми беа убава занимација за загревање мозок пред испит и уште ми се доста омилени посебно ТЕА крстозбор оној на средина големиот.... има добри 40 минути занимација :)
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
Крстозбори. Обожавам. :wub:
Мајка ми секој понеделник купува Дневник, а на моја радост со него доаѓа и ТЕА крстозбор. Прво го решавам судокуто, после скандинавките, и прилично добро ми оди. Не ѕиркам во решенијата, педерски ми е. Ако ѕирнам, не се осеќам исполнето после кога ќе ја решам:) Од крстозбори имам научено еден куп турцизми, заборавени актери, италијански фудбалски стручњаци и села во струшко :Р

Исто ги сакам и белите крстозбори, интересно ми е сама да ги барам црните полиња, а чат-пат ги решавам оние “Трајко нема сопруга Менка која вози или тротинет или ролшуи, одреди што вози Митко.“

Најтиње ми се оние крстозборите кај што описите за поимите се од страна под редни броеви, нема акција во нив, додека да најдам кој поим кај да го напишам, ми поминал ентузијазмот :) И осумнасочници не решавам, за мене нема ништо интересно да бараш збор во маса букви. :)
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
во последно време ич не решавам зш ми е многу досадно а порано се натпреварувавме кој повеке ке реши
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Па решавам повремено во кризни моменти, пример дур чекам да се крене кафето или дур сум на шоља. :icon_lol:
Не ми се некоја пасија, ама кога ќе ми се најдат при рака занимливи ми се некои 10тина минути. Највеќе ги решавам скандинавките, а не ѕиркам во решенијата пошто ем ме мрзи да вртам страници за секое поле, ем нема предизвик во тоа, после тапа ќе се осеќам. :icon_lol:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
15.900
Поени од реакции
43.206
слабо,многу слабо... седнувам прво им пискам на кратениците ,после фудбалерите и јавните личности и наравно “види фотос’’,после едно 20 минути се напињам со големите зборови,ми сменува трпение и демонстративно напуштам :)
Судоку и тие другите ни под разно не ги ставам а кај мене дома се хит подолго време...
 
Член од
23 септември 2008
Мислења
159
Поени од реакции
13
Edno vreme zabegav pocnav i da gi sostsvuvam,sega sum na sudoku i toa se poretko
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Скандинавки и судоку, тупамарос сум за скоро се` остало. На времето на физичко си решавав. :icon_lol: Видов некоја корист, као најголемиот дел хемиски елементи и мал милион архаизми. И Најди ги разликите ми одмараше мозок, али откако си имав пар искуства со "најди ги разликите" - линкови по нетов, иам уплав и од сликиците на лист хартија. :icon_lol:

Ѕиркам понекогаш. :toasonogata:
 
Член од
15 декември 2007
Мислења
865
Поени од реакции
28
Porano mnogu poveke resavav,nekako vo posledno vreme mi e zdosadeno.Gi sakam belite krstozbori i skandinavki.Resenijata ne gi gledam,ako znam resavam,ako ne-go bataluvam.Glupo mi e da prepisuvam.:)
 

caci_cris7

Red Devil Girl 4ever
Член од
28 октомври 2008
Мислења
294
Поени од реакции
3
Решавав крстозбори додека бев во средно училиште (тоа беше некаде до мај месец) а сега мислам дека ке продолжам и на факултет оти има многу досадни предавања и професори што успиваат со нивното предавање, а инаку осумнасочник и судоку ми се омилени ама решавам и други
 

Kajgana Shop

На врв Bottom