Другарство, па љубов, па пак другарство. Дали е можно?

Mind In Motion

Smirking Revenge
Член од
29 мај 2007
Мислења
816
Поени од реакции
46
Епа ете неможевме имаше секогаш некоја напнатост и тензија незнам како би ти ја објаснила сега целава ситуација, цело време некој беше виновен дали јас дали тој имаше кавги постојано за разлика од сега кога е баш онак опуштено.


Си замислила како би се вклопило тоа ако сте заедно?
Ме интересира, дали постојано се дружите, излагате?:)
Си посегнала пак по него, за времево доек се дружите?:)
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Си замислила како би се вклопило тоа ако сте заедно?
Ме интересира, дали постојано се дружите, излагате?:)
Си посегнала пак по него, за времево доек се дружите?:)
Ако ти кажам дека прво излагавме интензивно јас и он, па после се оладија односите , за сега кога веке не се случува ништо мегу нас обавезно излагаме 2-3 пати во неделата комуницираме скоро секој ден....
А незнам зошто не функциониравме така додека бевме заедно, ете едноставно не ни било судено да сме заедно во врска!
Доагал кај мене и претходно , доага и сега ....
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
only in your dreams

Колку и да се трудиш да го запоставуваш фактот дека имало нешто измеѓу вас 2-ца нема да ти е сеедно
 

Mind In Motion

Smirking Revenge
Член од
29 мај 2007
Мислења
816
Поени од реакции
46
Дајте ми неки алкохол, алкохол да ми блажи бол...не ,се зафркавам.
Колку и да пиеш, да се кљукаш со таблети, да те пукаат депресии, џабе е. Ама ај, сепак, ќе сме другари. Барем пак ќе контактирам со неа.

Ќе ти биде добро се доек не ти каже/не ја видиш со друг. И после тоа како ќе и се изгуби трагата. :] Тогаш ќе ти биде полошо. Затоа навреме прекини, ќе те боли многу :] Барем соочи се дека од кај тебе е прекинато се и контакти и све. :)
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Уф... Тешко прашање :)
Не сум била во ваква ситуација па да зборам... Али мислам дека зависи од многу работи... Освен оние очигледните (како било во врската, како сме раскинале и сл) многу зависи и од... мене... :) Мора да знам дека од љубовта нема ни тронка, ни жарче, за да можам јас да си се спремам на некој начин за такво нешто... И нешто малку да приметам, одма нешто ќе почнам да си мислам... И незнам дали некогаш ќе можам доволно да се опуштам со некој со кој претходно сум идела :) Ќе ми биде страв па дека он ќе помисли нешто... А и немора да значи... Ама веројатно така ќе биде... Зашто ако сум го сакала никогаш нема да ми биде сеедно... Мислам дека неможе да ја снема до толку љубовта... Бар кај мене... Што знам :) Како и да е, тешка ситуација...
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Ќе ти биде добро се доек не ти каже/не ја видиш со друг. И после тоа како ќе и се изгуби трагата. :] Тогаш ќе ти биде полошо. Затоа навреме прекини, ќе те боли многу :] Барем соочи се дека од кај тебе е прекинато се и контакти и све. :)
да да така е тоа ако толку го зема целово ова при срце нема да ја заборави ни да се дружи бе со неа, а ако решиле дека можат да функционираат на другарска база зошто да не!
Не го предомислувај !!
 

Mind In Motion

Smirking Revenge
Член од
29 мај 2007
Мислења
816
Поени од реакции
46
да да така е тоа ако толку го зема целово ова при срце нема да ја заборави ни да се дружи бе со неа, а ако решиле дека можат да функционираат на другарска база зошто да не!
Не го предомислувај !!
Варијанти. Варијанти. Не се трудам да го премислам. Сам нека одлучи што ќе прави. :duel:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
Бидува се бе, нема да длжам мнгоу све бидува од кај знаеш што ке биде во овој ЕБАН свет.
Бидува и тоа: Другарство па љубов, па другарство и ПАК љубов.
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
идевме 5 месеци и раскинавме и сеа сме супер другари секој викенд се глеаме и седиме заедно често и ок е се... така да можно е... и нема везе тоа и она ми кажа дека свиѓа друг и ја се мував со друга и па е исто... (а пред 3 месеца (или 2 беа х) )) раскинавме... :) значи можно е...
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Имам ваква ситуација одев со него 6 месеци па раскинав и до ден денес останавме во контакт и тоа можам да кажам дека е еден од моите најдобри другари.Се му кажувам и тој е еден од ретките кој знае да ме советува само на моменти некогаш се прашувам како е можно со некого со кого сум била сега да бидам пак блиска мегутоа на поинаков начин.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Имам ваква ситуација одев со него 6 месеци па раскинав и до ден денес останавме во контакт и тоа можам да кажам дека е еден од моите најдобри другари.Се му кажувам и тој е еден од ретките кој знае да ме советува само на моменти некогаш се прашувам како е можно со некого со кого сум била сега да бидам пак блиска мегутоа на поинаков начин.
Еееее, убаво е тоа, ама сепак на почеток е језиво...
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Можно е ако се сака и ако не завршила љубовта на многу лош начин:)
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.705
Поени од реакции
5.336
Имам ваква ситуација одев со него 6 месеци па раскинав и до ден денес останавме во контакт и тоа можам да кажам дека е еден од моите најдобри другари.Се му кажувам и тој е еден од ретките кој знае да ме советува само на моменти некогаш се прашувам како е можно со некого со кого сум била сега да бидам пак блиска мегутоа на поинаков начин.
и заборави да допишеш дека од време на време коа ќе ви се присака се мувате, не за друго да ти наплати за советите :pos: :pos:
ај доста живеете филмски . . . . .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom