Другарство, па љубов, па пак другарство. Дали е можно?

Бушавка

Differentiated by Style
Член од
4 јули 2008
Мислења
746
Поени од реакции
61
И така постојано ќе се вртиме во круг околу светот. Другарство-љубов-другарство-љубов... Тоа другарство што било порано никогаш нема да се повтори, конци и емоции не е исто.
Ќе имаш пола теми за кои не ќе сакаш да зборуваш со него зашто ќе те навраќаат на старите спомени и кога вака си на поголема дистанца тој ти е само познаник, а не другар.
Ова за пола теми кои не ќе може да се разговараат се сложувам....но неможе да ми биде познаник некој со кого сум била другарка 4 години а го познавам скоро 8 години
 

Мармеладова

Tale of the inexpressible
Член од
21 април 2006
Мислења
1.743
Поени од реакции
184
Ова за пола теми кои не ќе може да се разговараат се сложувам....но неможе да ми биде познаник некој со кого сум била другарка 4 години а го познавам скоро 8 години
ама негде измеѓу ти бил дечко?=)
И тој ја повредил твојата суета кога ти си му го дала целото поверење кога ти бил во блискост поголема од другарство па сте раскинале. Не можи после тоа искреноста и поврењето да опстои повторно на исто ниво нити како во љубовта, нити како во пријателството што било порано.
Нити љубовта нити пријателството не прифаќаат емотивна одалеченост и ограничување на работи што се секојдневни...тогаш не сте ни то ни то, него само познаници што си имаат барем едно здраво живо...
 

Бушавка

Differentiated by Style
Член од
4 јули 2008
Мислења
746
Поени од реакции
61
Да, негде измиѓу ми беше дечко....и не, не ја повредил мојата суета...туку си раскинавме онака нај релаксирано....едноставно гледаш дека привлечноста е резлутат на времето поминато заедно, а не некаква љубов. Далеку од тоа дека не ни било убаво заедно...кога едноставно чувствуваш дека не е тоа тоа....

Темава е предлабока и има разни ситуации различни една од друга, незнам дали би можело да се дојде до конечен одговор
Поздрав
 
Член од
26 јуни 2008
Мислења
79
Поени од реакции
3
Mozno e.imav takva situacija sega sme vo dobri odnosi ne sum go videla recisi 1 mesec bidejki ne odam na skolo inace koo odaah i maabet za simaptii zenski deckovci bas za se pravame maabet iskreno dobro izleze detto. pozdraV do nego
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
41
Pa dosega se slucilo mnogu pati nekoj da mi bide drugar a posle da ispadne deka saka poveke od toa, ili da staneme poveke od toa. Ke zavrsi i toa, i sto posle? Jas licno ne veruvam vo drugarstvo posle ljubovta. Probav nekolku pati, no ednostavno toa sto bilo megu nas ni tezi nad glavite kako nekoj , stoznam, eve ke go narecam oblak :D. Veke i dvajcata ne se cuvstvuvame prijatno koga sme zaedno... Sega imam slicna situacija, ne e tolku seriozna, ama iskreno se nadevam deka ke ja razresam...
 

Sk girl

Not Perfect
Член од
6 јули 2008
Мислења
431
Поени од реакции
15
Lele kolku samo slucki ima vakvi so se isti ama nema vrska.Ja ne veruvam deka dokolku edno drugarstvo prerasne vo ljubovna vrska potoa pak da se pretvori vo drugarstvo pa nema sansi toa da se desi.Kako potoa eve na primer bi izlegla so nego i negovata nova devojka?Mislam glupo e stvarno ama sepak se zavisi od toa kolkava bila ljubovta pomegu vas.Ako stvarno ste se sakale togas podobro e da se oddalecite zasto ako ste drugari ke ve boli mnogu poveke.No dokolku ne ste se sakale togas nisto ne e nevozmozno (mislam na drugarstvo potoa).No sepak se zavisi od vas dvajca...
 

cinderella_

In love with you...
Член од
27 јануари 2007
Мислења
852
Поени од реакции
5
mi se ima deseno...mi bese drugar ne najdobar tuku onaka...se fativme idevme nekoe vreme,raskinavme i sea pak sme drugari ama nemozam da mu kazuvam za deckovci,muvaci..so znam nekako bedno mi e...ama se slusame cisto onaka da vidam so prai,kako e...ponekad na kafe ideme i toa
 
Член од
2 јули 2008
Мислења
109
Поени од реакции
1
Nema sansa da ti bide drugar,pa decko i posle da bidete drugario kako sto ste bile prethodno...Od iskustvo zboruvam...Ili koga togas pak ke se gledate na sobiranki i ke se muvate ili nema muabet voopsto da parvite:)
 

bella

*HOT*
Член од
8 јуни 2008
Мислења
407
Поени од реакции
27
Ако врската не била долга и мн.сериозна може,онака мувкање зошто да не??Може да се обнови другарството,али ако се работи за долга врска,нема шанси,кога-тогаш ке пукне другарството или ке пукне бакнеж!!:back:
 
Член од
22 август 2007
Мислења
550
Поени од реакции
16
Па според мене тоа не е баш возможно, затоа што ситуацијата би била премногу непријатна, барем на мене би ми била
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Па според мене тоа не е баш возможно, затоа што ситуацијата би била премногу непријатна, барем на мене би ми била
И јас мислам исто така. Па ако ми каже ако и се допаѓа некој?? Ќе пукнам од љубомора
 
С

Сатори

Гостин
Јас се дружам со некои од моите бивши, одлични, квалитетни луѓе за разговор.
Посебно со еден, бев баш блиска пријателка пред да замине да живе во Битола, а бевме и добри пријатели пред да се впуштиме во врска.
По завршувањето, сите емоции од тој вид, се претопија во почит и разбирање, он беше првиот што ми честиташе кога се заљубив и застана зад мене во секоја моја одлука.
Така што, ако емоциите ги нема, секако, понекогаш тоа е невозможно, но во некои случаи, зошто би губела луѓе кои што ми се пријатно друштво.

Значи, заклучок, зависи од тоа како сте завршиле, дали има остаток на емоции и пред се, дали сте си згрешиле еден на друг.:toe:
 
Член од
11 февруари 2008
Мислења
173
Поени од реакции
17
Значи, заклучок, зависи од тоа како сте завршиле, дали има остаток на емоции и пред се, дали сте си згрешиле еден на друг.
Се согласувам со Лејди Сатори се зависи од тоа како се завршила врската. Можни се такви случаеви другарство-љубов-другарство. Јас имам пример во моето друштво дечките си беа другари се засакаја се фатија раскинаја и сеа пак си се другари ка што си беа и све ОК.:helou:
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Ако ми е била добра другарка поголеми се шансите да ми биде пак другарка зошто да не.. нема ништо лошо :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom