Другарство, па љубов, па пак другарство. Дали е можно?

Член од
8 ноември 2010
Мислења
54
Поени од реакции
6
Браво за тие што успеале да си останат другари со бившите. Јас едниот на едниот екс му бев многу лута па несакав ни случајно (уз шетање) да го видам. Си правев филмови дали да му удрам клоца или една шлаканица (однаопачки) :icon_bigg . Ама по некое време ми стана сеедно, буквално. А моментално сакам да останам (само) другарка со дечкото со кој ја тегнееевмееее врската, ама незнам како да го постигнам тоа. Мислам дека за џабе се мачиме... реално
 

lovely_girl

LoLa :*
Член од
13 декември 2010
Мислења
9
Поени од реакции
0
Нема шанси ако си имал било какви чувства за некој , некогаш да го гледаш само како другар. А и плус што ти треба тој/таа како другар кога претходно си заклучил дека не треба да биде дел од твојот живот? Многу ретко врските завршуваат без некоја голема караница, ако имало љубов во неа се разбира . Така да ,ако некој премногу ти значи како другар , а само ти се свиѓа не почнувај ништо повеќе со него затоа што двајцата на крај ќе се разочарате и никогаш нема да можеш со него да разговараш на другарски начин за твојот љубовен живот ,без бар да почувствуваш и најмала непријатност.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom