Другарство, па љубов, па пак другарство. Дали е можно?

*OSS*

Commentless.
Член од
13 мај 2007
Мислења
818
Поени од реакции
45
Па можно е, ама и не е можно, кај мене лично, искрено не сум сигурна, на пример со бившиот кој сега е во САД преку мсн праевме муабет зошто уствари раскинавме, и тоа една година по самиот настан :helou:, што беше доста бедно од негова страна, ама мсн или не, ја проголта годроста и ми рече дека всушност ме сакал и згрешил што не се јавил и слично.
Но! Со бившиот со кој раскинавме пред два месеци, со кој бевме колку толку другари, сега немам никаков контакт (освен детски провокации преку форумов и мсн :pos2:) и ни другари ни ништо, дали е до мене или до нешто друго не знам, но не би можела да бидам другарка со некој кој ме убедувал во нешто што не постоело и сега тоа нешто изчезнало одеднаш бла бла...
Така да, би заклучила, не е можно (во целост другарство по раскинување) со чесни исклучоци! :pipi:

Се согласувам со Cute_girl и Alien_sr :helou::toe:
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Според мое лично искуство не е можно вакво нешто, на полуматура беше, се смував со дотогаш мојата најдобра другарка со која се знаевме 8 години, одевме едно лето заедно и убо не беше, ама како почнавме 1 година средно раскинавме, ни стана некако досадно, и не знам шо се случи, едноставно почнавме да се одбегнуваме и едно обично здраво не си викаме до ден денес, а секој ден ја гледам, не дека ја сакам или слично ама многу сакам пак да ја имам како другарка, ама тврдоглав сум ко магаре и знам дека никогаш нема да и речам нешто, дури она не ми пријде нормално, во тој случај не би ја одбил, а шо убаво се слагавме, како другари мислам.

За мене другарство > љубов > дугарство едноставно не бидува, ми отворивте стари рани со темава. :Ѕ
 
Член од
3 јули 2008
Мислења
248
Поени од реакции
8
Бидува бидува мене ми се има случено...:pipi:
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
28
Поени од реакции
0
eve ja od li4no iskustvo da si kazam deka DRUGARSTVO-LJUBOV-DRUGARSTVO moze.so prviot de4ko taka mi se desi.bevme drugari od maalo,pa se zasakavme,pa idevme mesec ipol (malce ali sepak mn posle raskinot se sakavme) i od koa raskinavme pak ostanavme drugari.......do den denes :wub::)
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Кај мене пак е љубов па другарство, со овој последниов држ недај правевме па решивме на крај дека подобро ке функционираме ако се дружиме и верувајте дека е така, сега многу јасно дека ке биде малку чудно, ке го видам на искачање ке ми донесе друга со него, ама кога не ни одело така , а можеме да бидеме другари зошто да го уништиме и другарството.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Кај мене пак е љубов па другарство, со овој последниов држ недај правевме па решивме на крај дека подобро ке функционираме ако се дружиме и верувајте дека е така, сега многу јасно дека ке биде малку чудно, ке го видам на искачање ке ми донесе друга со него, ама кога не ни одело така , а можеме да бидеме другари зошто да го уништиме и другарството.
И викаш ти ќе биде подобро,а? Ама кога, за колку време?
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
И викаш ти ќе биде подобро,а? Ама кога, за колку време?
Па подобро ми е најискрено да ти кажам и сама не верував дека ке ми е подобро ама ете се уверив, додека се гледавме цело време само се расправавме , зошто не ми се јавил, па кај бил со кој бил, сега искачаме , се дружиме и верувај нема никаков проблем.
 

Mind In Motion

Smirking Revenge
Член од
29 мај 2007
Мислења
816
Поени од реакции
46
Нема шанса. Ја штом сум го прекинал тоа што сме го имале во врската (верување во неа, верба и ред други ствари) како е могуче пак после да си и верувам? Да и верувам исто ко што сум и верувал и во врската? Која е целта зашо сме се скарале? Aко било тоа што би требало да биде, ќе било и во врската, ако името е проблем тогаш...

Или губам контакт комплетно (по навика) или само на дистанца. :)
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Па подобро ми е најискрено да ти кажам и сама не верував дека ке ми е подобро ама ете се уверив, додека се гледавме цело време само се расправавме , зошто не ми се јавил, па кај бил со кој бил, сега искачаме , се дружиме и верувај нема никаков проблем.
Не, ок е, те прашувам дека и јас денес имав таква случка, па да знам да не сум се зафркнал...:helou: п.с добро, во секој случај сега ќе се напиздам во себе максимално, тоа е неизбежно.
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Не, ок е, те прашувам дека и јас денес имав таква случка, па да знам да не сум се зафркнал...:helou: п.с добро, во секој случај сега ќе се напиздам во себе максимално, тоа е неизбежно.
Па ок е мислам сега барем не кршам глава како претходно , и баш ми е пофино кога ке почнеме да коментираме на темата девојка за него, секогаш се смееме на глупостите што ни се случуваа, а мислам дека сепак зависи од карактерот на човекеот, неможе секој да го поднесе тоа
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Па ок е мислам сега барем не кршам глава како претходно , и баш ми е пофино кога ке почнеме да коментираме на темата девојка за него, секогаш се смееме на глупостите што ни се случуваа, а мислам дека сепак зависи од карактерот на човекеот, неможе секој да го поднесе тоа
Таман работа да се фрлам од 5 спрат...е сега ќе се осеќам порастеретен секако, ама психа си е психа,за извесно време, секако. :)
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Таман работа да се фрлам од 5 спрат...е сега ќе се осеќам порастеретен секако, ама психа си е психа,за извесно време, секако. :)
Точно ке биде чудно некое време , ама се склопуваат коцките после
 

Mind In Motion

Smirking Revenge
Член од
29 мај 2007
Мислења
816
Поени од реакции
46
Па подобро ми е најискрено да ти кажам и сама не верував дека ке ми е подобро ама ете се уверив, додека се гледавме цело време само се расправавме , зошто не ми се јавил, па кај бил со кој бил, сега искачаме , се дружиме и верувај нема никаков проблем.
Па кога ја сваќаш врската како репортажа за личноста шо си фатена, тогаш аирлија. Неможеше да го праиш истото, мислам да се дружите како сега што се дружите? Онака кул и опуштено. Смеи ово оно...?
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Точно ке биде чудно некое време , ама се склопуваат коцките после

Е тоа е најглупиот период...веќе 4 пат ќе случи. Додека помине тоа време,тоа највеќе не нервира.
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Па кога ја сваќаш врската како репортажа за личноста шо си фатена, тогаш аирлија. Неможеше да го праиш истото, мислам да се дружите како сега што се дружите? Онака кул и опуштено. Смеи ово оно...?
Епа ете неможевме имаше секогаш некоја напнатост и тензија незнам како би ти ја објаснила сега целава ситуација, цело време некој беше виновен дали јас дали тој имаше кавги постојано за разлика од сега кога е баш онак опуштено.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom