Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.860
Поени од реакции
34.895
Баш ме интересира колкава е големината на половите органи кај машките шо возат 200 км на саат.

Ако ти е 12-13 сантима океј, нормално е да возиш 200 на саат. Искрено јас би сакал да умрам ако ми е толкав курот, во спротивно не гледам апсолутна никаква причина да возам со ваква брзина каде што немаш никаква контрола над возилото.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Кајг,
што бидна со алиштата или не е важно сега со градењево?

pantie-bra-and-lingerie-hanging-on-rope-vector-24498936.jpg

што ќе измислат, да не важно и градењето? :toe:
 

bokser_mk

Баксуз
Член од
29 јануари 2012
Мислења
1.359
Поени од реакции
1.768
drag uste kolku ponizuvanja kako narod ke dozivuvame ima li kraj ova ludilo ...
za zal taka sme skroeni treba se da izgubime za da pocneme da se borime....
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Калкулус разбирам, зошто корисниците на iPhone ставаат сториња кога има апдејт на iOS, никогаш нема да разберам.
 
D

dARK_ElementaL

Гостин
Треба да си стварно малоумен и расипан во коска за да направиш нешто каде што ќе настрадаат невини животинчиња и да уништуваш нешто кое е клучно за да имаме кислород. Ама со инка не се става јбг
Би се дополнил за ова.

Ќе ми рече некој дека животните биле тие кои се без разум. Човекот ја посра цела планета. На цел жив свет маме му еба, а и на самиот себе. Но ете он е разумниот нели. Не знам дали да се смејам или да скокнам од прозор.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
182
Поени од реакции
635
Уште не ми е јасно како е можно во 2020 година, вештачкава интелигенија само шо не се развила доволно да ни ги дрка аутоматски мандалава, луѓе од балканов да се тригерова за некој плеб/симп шо рикнал 1903 година..
anyway
Прееска гледав видео од двајца влогери од УСА, беа во скопје и ги броеја сите споменици во прдеж место. 170 и нешто излегоа на број. Замисли меѓу себе си праат муабет како се дале 500 милиони евра, а сиромашна земја во која младиве си одат.
Се прашуваат како е можно земја да има Arc de Triomphe a никогаш не била во поход. Јас имaм само едно нешто да му кажам за целава ситуација. AhgHtnP.jpg
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.453
Поени од реакции
5.435
Драга

Ќе сака ли некој да им објасни на момците и девојки на веспи дека казна за кацига е 50€ а казна за маска 10€?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.989
1600418618872.png

Имињава на вработениве:

Ајде, Неби, Генц и Илбер на страна, морам да го пофалам Ќаније, после бракот со Ким Кардашиан и успешната рап кариера, ретко кој очекуваше дека ќе прифати ваква работа
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.120
Поени од реакции
15.931
Драга,

Полнат усни, полнат јаболкници, сечат очни капаци за да изгледаат ко мачки, надолу не знам и не ме интересира што сечат или лепат на себе, али мора да замараат со сториња за како би им изгледале очите во друга боја, зашо уште тоа остана што не можат да сменат на себе. Престанете да замарате и да ни љубоморите нам со светли очи, никад нема да ги имате. :D
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.330
Поени од реакции
4.895
Денеска се надминав себеси во мразење на оваа татковина.
Потрошив 1800ден. во Супер Маркет - Не купив ниту еден македонски производ.
 
Член од
26 август 2019
Мислења
351
Поени од реакции
763
Кајги...

Тотално сум се одвикнала од седење сама дома. Мразам службени патувања и дремење по аеродроми. Си направив некое мезе, си ставив винце во новите чаши, ама не ми е слатко. Имам сеуште торта во фрижидер, ме потсети тетка ми дека ми ја складирала убаво во фрижидер да си ја изедеме. Ама торта и вино и мезе и се тоа оди со убаво друштво. Туку што ми требаше да го гледам Макфестов, у пм, си се изнаплакав... Многу сум емотивна, особено на овие хитови што татко ми ги слушаше со мајка ми на касети, ми текнува на секое патување на море во кола беше најзабавно кога ќе дојдеше на ред да пее тој. Оф кој антиталент беше за музика. А мајка ми пак глас славеј, а не сакаше да пее. Јас имам онака просечен глас може да пројде. Туку утре ќе биде напоред ден, мене сон не ми иде на очи а исто беше и синоќа, како ли ќе издржам утре цел ден. Бар мрднавме од мртвилото во цвеќара. Утре ми се враќаат и девојчињата на работа, се надевам бргу ќе си го приберам тимот на куп, морав да радикализирам некои мерки со ситуацијава. Си ја сакам работата ептен.

Добра ноќ!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom